www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czy zakupy w MarcPolu przejdą do historii?

Jak napisała Małgorzata Zubik – Gazeta Wyborcza „Współwłaściciel i prezes ogólnopolskiej sieci handlowej MarcPol SA Marek Mikuśkiewicz dosłownie nic nie ma. Ledwo wiąże koniec z końcem. Biznesmen wyzbył się wszystkiego, co miał na własność, by uciec przed komornikiem. […]

[…] Dziennikarze tygodnika „”Wprost””, który od 15 lat umieszcza Mikuśkiewicza na liście stu najbogatszych Polaków, oszacowali majątek biznesmena na 1,9 mld zł. Same tylko nieruchomości warte są ok. 800 mln zł. Należące do MarcPolu sklepy w 2004 r. osiągnęły podobno 2,9 mld zł przychodu.

Cała sieć składa się z ok. 160 sklepów i supermarketów (o powierzchni od 1000 m kw.) oraz lokalnych centrów handlowych. „”Wprost”” podaje też, że do Mikuśkiewicza należy kompleks handlowo-rekreacyjno-mieszkaniowy w centrum Mikołajek. Spółki powiązane z MarcPolem SA mają centrum handlowe na warszawskim Bemowie i w podwarszawskim Błoniu. Prowadzą kilka miejskich parkingów w samym centrum stolicy – m.in. na pl. Defilad i pod jego powierzchnią. Własnością biznesmena jest też słynna niegdyś, założona w latach 80. w Łomiankach restauracja Wrzos, w której spotykała się lokalna śmietanka towarzysko-biznesowa.

Skąd się to wszystko wzięło? Oficjalnie MarcPol na swojej stronie internetowej informuje, że firma zaczynała od pierwszego w Polsce prywatnego sklepu dewizowo-złotowego przy Marszałkowskiej (w latach 1988-91). „”Wprost”” podaje, że biznesmen dorobił się na handlu. I na tym, że „”zdołał kupić kilkadziesiąt nieruchomości (głównie działek), gdy były bardzo tanie””.

Prawnie Marek Mikuśkiewicz jest biedny, bo opisywany w gazetach majątek należy do spółek związanych z nim albo ze spółką MarcPol SA. A tych jest wiele: m.in. Polska Korporacja Handlu M&M, MarcPol Joint Venture, Centrum Dystrybucji „”MarcPol””, M-W Hotele, Centrum Handlowo-Usługowe „”Bemowo””. Wśród udziałowców tego ostatniego przewija się też amerykańska spółka Cochan LLC. Mikuśkiewicz miał pełnomocnictwa do reprezentowania jej interesów. Sam biznesmen jest albo prezesem tych firm, albo członkiem zarządów, albo zasiada w radach nadzorczych.

Nie ma jednak nawet mieszkania. Spółdzielcze w Warszawie przepisał na córkę, gdy zaczął go ścigać komornik. Nie ma też samochodu, choć jeździ mercedesem, a jego żona porsche cayenne. Do biznesmena nie należy też willa w Łomiankach. Bo to siedziba spółki MarcPol SA. […]””

Sytuacja nie wygląda wesoło… ale poczekamy zobaczymy – pewnie się jakoś wszystko „”samo”” wyjaśni.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3222102.html

redakcja@lomianki.info„

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *