www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

DEBATA: Dąbrowski zrezygnował…

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.30 w Restauracji Lemon Tree (dzięki za gościnność) odbyło się spotkanie związane z planowaną DEBATĄ KANDYDATÓW NA BURMISTRZA – ŁOMIANKI 2010.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Sztabów Wyborczych wszystkich trzech kandydatów chcących objąć stanowisko Burmistrza Łomianek w nadchodzącej kadencji.

Kandydata Tomasza Dąbrowskigo reprezentowali Panowie Bogdan Kłódkiewicz i Włodzimierz Cerynger, Kandydata Jana Grądzkiego – Pan Grzegorz Porowski i … (niestety nie znam). Kandydata Wiesława Pszczółkowskiego reprezentowali Panowie Adam Stopa i Marcin Jakub Kolwas.
W spotkaniu brał udział również Michał Naftyński – który miał moderować planowaną debatę oraz ja – czyli Maciek Moraczewski.

Zakładanym celem spotkania było doprecyzowanie szczegółów technicznych oraz zasad obowiązujących podczas debaty, w której udział ZADEKLAROWALI – poprzez przedstawicieli sztabów – WSZYSCY KANDYDACI.

Początek – kurtuazyjny – zapowiadał owocny efekt spotkania.
Aż tu nagle… Pan Bogdan Kłódkiewicz przeczytał „deklarację”” wystosowaną przez KWW Twoje Łomianki… (zamieszczona poniżej) No i sruuuu – po debacie 🙁 Spotkanie skończyło się. Szkoda, bo lubie spotkania, zwłaszcza te, które mają na celu wypracowania konsensusu – bywają inspirujące.

Nieco niepokojąca – dla mnie osobiście, jako strony całego zamieszania – jest treść niniejszej „”deklaracji””. Autorzy napisali w niej, że popierają DEBATĘ, jednak dopiero w drugiej turze wyborów na burmistrza Łomianek, gdyż wtedy to byłaby szansa na „”obiektywizm i merytoryczną dyskusję o problemach Łomianek””.
Jako właściciel portalu www.LOMIANKI.INFO czuję się osobiście odpowiedzialny za efekty moich działań – tych dotychczasowych i tych przyszłych. Staram się działać transparentnie oraz obiektywnie. Tak też miało być w przypadku planowanej debaty. Zastanawiające jest więc podejrzenie o to aby była ona niemerytoryczna i nieobiektywna.

Dalej w „”deklaracji”” autorzy nawołują do „”skoncentrowania się na debacie publicznej o naszej gminie i sposobach rozwiązywania naszych wspólnych problemów””.
Nieśmiało zapytam więc… A czymże właśnie miała być planowana DEBATA? Rozmową o tzw. „”Dupie Maryni”” czy też niekontrolowaną nawalanką w pokoju bez klamek? Ja – jako organizator – takiego spotkania nie planowałem. Marnego poziomu dyskusji chyba też nie planowali przedstawiciele pozostałych – dwóch – sztabów, czego dowodem było właśnie dzisiejsze – organizacyjne – spotkanie mające na celu ustalenie m.in. standardów dyskusji, które to miały wiązać – kandydatów, moderatora i organizatora. Ustalenia miały być spisane, podpisane przez wszystkie strony. Do prowadzenie debaty został zaangażowany Michał Naftyński – profesjonalista – zawodowo zajmujący się moderowanie podobnych dyskusji… Mam wrażenie, że większych gwarancji wymagać nie można.

Odwołanie DEBATY – to moim zdaniem – duża strata zwłaszcza dla nas wszystkich, mieszkańców Łomianek. Miała ona być merytoryczną konfrontacją ludzi, którzy chcą pracować dla nas, chcą nas reprezentować, chcą podejmować decyzje w naszym imieniu… przez najbliższe cztery lata. Niestety mimo, szczerych chęci i wielu dni przygotowań nie udało się.
Serdecznie dziękuje wszystkich, którzy wspierali pomysł zorganizowania pierwszej łomiankowskiej DEBATY KANDYDATÓW NA BURMISTRZA – ŁOMIANKI 2010. Serdecznie dziękuję internautom, którzy podesłali pytania do kandydatów. Może następnym razem…

MaciekMoraczewski
redakcja@lomainki.info

DEBATA: Dąbrowski zrezygnował...

DEBATA: Dąbrowski zrezygnował...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *