www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Debata już 7 października!

1 października odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące organizowanej III Debaty Kandydatów na Burmistrza Łomianek 2018.
Na spotkanie – jak i do udziału w Debacie – zostały zaproszone wszystkie Komitety, który kandydaci ubiegają się o urząd burmistrza w najbliższych wyborach samorządowych.


W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców MIESZKAŃCY ŁOMIANEK oraz Komitetu Wyborczego Wyborców WOLNE ŁOMIANKI.
Na spotkaniu nie pojawił się nikt z Komitetu Wyborczego Wyborców TOMASZA DĄBROWSKIEGO.

Podczas krótkiego i konkretnego spotkania przedstawiciele Komitetów zaakceptowali scenariusz spotkania z wyborcami i zasady obowiązujące wszystkie strony.

___________________

Ostatecznie Debata będzie składała się z dwóch części.
I. Wypowiedź kandydatów na temat spraw kluczowych
Temat 1. Ogólna wizja rozwoju Łomianek: inwestycje, infrastruktura.
Temat 2. Główne problemy Łomianek do rozwiązania w zbliżającej się kadencji.
Temat 3. Rola mieszkańców we współdecydowaniu o bieżących działaniach władz samorządowych.

II. Trzy rundy wolnych wypowiedzi, pytań do kontrkandydatów, przedstawienia opinii na dowolnie wybrany temat.

___________________

Ponadto podczas spotkania ustalono zasady obowiązujące podczas spotkania z mieszkańcami:
– Żaden z Komitetów nie będzie prowadził agitacji (ulotki, banery, plakaty)
– Każdy z Komitetów zadba w miarę możliwości o godne zachowanie mieszkańców – zwłaszcza zwolenników swojego kandydata.

Oczywistą sprawą jest, że w Debacie będą prezentowali się kandydaci osobiście, nie mogą być reprezentowani przez swoich zastępców, rzeczników czy przedstawicieli.

___________________

Kolejnym punktem spotkania było losowe przyporządkowanie cyfr do kandydatów. Cyfry określają kolejność zabierania głosu przez kandydatów podczas kolejnych punktów scenariusza Debaty.
Wynik losowania: „1” kandydat ADAM SALWOWSKI; „2” kandydatka MAŁGORZATA ŻEBROWSKA-PIOTRAK; niewylosowana cyfra „3” została dla kandydata TOMASZA DĄBROWSKIEGO.

___________________

Obecni na spotkaniu przedstawiciele zadeklarowali, że nawet w przypadku nieobecności któregoś z kandydatów na Burmistrza Łomianek wezmą udział w Debacie.

___________________

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przyjścia na Debatę już 7 października w ICDS o godzinie 17.00.

Udział kandydatów w Debacie – spotkaniu, w którym wszyscy ubiegający się o urząd Burmistrza mają szansę zaprezentować się na równych warunkach i zasadach – pokazuje przede wszystkim szacunek do wyborców, ale i kontrkandydatów.

redakcja@lomianki.info

Debata już 7 października!

Debata już 7 października!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. wyborca z Burakowa

  Problem jest taki, że pan Dąbrowski sam od siebie to wydaje mi się, że ma mało do powiedzenia, więc nie sądzę by sie odważył spotkać z wyborcami bez swojej gadajacej głowy czyli pana Rusieckiego.
  Smutne to, ale coraz bardziej mam wrażenie, że pan Dąbrowski nie wie o co chodzi i robią go jak chcą.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. u90ioj

  Nie ciesz się gnoju z Burakowa. Co myślisz pewnie że Nasz Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski stchurzył? Jesteś w dużym będzie jak zresztą wszyscy z tej opozycji totalnej.
  Jeszcze ci szczena opadnie jak zobaczysz to co szykuje się na te debate.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anna

  Cieszę się, że powstałą inicjatywa przeprowadzenia debaty. Widziałam nagrania poprednich debat i jest to prowadzone bardzo profesjonalnie. Naprawdę duże wyrazy uznania dla organizatora.

  Mam jedno pytania. Czy będzie możliwość zadawania pytań bezpośrednio przez mieszkańców? To by było bardzo cenne.

  Do zobaczenia na debacie. Anna

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Czekam aż p.Dąbrowski coś powie

  Ciekawe czy podobnie jak zeszłym razem znajdą panu Dąbrowskiemu jakąś wymówkę by nie spotkać się z mieszkańcami, a jak tak to co tym razem.
  Cztery lata temu z tego co pamiętam nie pasowało, że debata była dzień po Wszystkich Świętych.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Hans

  Niestety ten naiwny Pan albo dał się około 8 lat temu nieświadomie wkręcić w towarzystwo czerwonych mistrzów albo był komuś winny przysługę i tak po dziś dzień robi co mu powie papuga. Rola tego Pana sprowadza się do bycia długopisem, żyje On w wyimaginowanym świecie, myśląc, że wszystkie podejmowane decyzje są zgodne z prawem, służą dobru miasta. Jest omamiony przez zastępcę, specjalisty od PR, znudzonego przedsiębiorcy, który za pomocą rąk jego i oddanych radnych, faktycznie rządzi miastem, sprzyja sprzymierzonym. Panowie urządzili sobie z miasta folwark, zarządzany przez konflikt w jakiejś chłopo-pańszczyźnianej wersji.
  Kto miał z tym Panem styczność, wie że to sierota, nigdy nic nie potrafił sam załatwić, wychodziłoby że żona ma większe jaja. Dlatego nie można tego Pana posłać na takie wydarzenie, gdzie są ludzie. Na różne pytania nie można odpowiadać tym samym slajdem ciągle klepiąc „bo my w tym roku zbudowaliśmy 386 ciągów komunikacyjnych” albo „zbudowaliśmy 186km łączy przesyłowo-odbiorczych i to nie jest nasze ostatnie słowo”. Są tam ludzie z którymi trzeba rozmawiać w sposób rozumny, tak jakby to zrobił człowiek, a takiej funkcji w tym modelu nie przewidziano.
  Druga wersja może być taka, że ten Pan jednak przybędzie na to ważne wydarzenie. Schizofrenia mikroobwodowa i guzy tłuszczakowe powłoki zewnętrznej tego modelu mogą być już na tyle posunięte, że te piękne brednie wypowiadane z dużą pewnością siebie, dziecięcy upór, chichot zamiast odpowiedzi na pytanie zostanie uznany przez mieszkańców miasta jako oznaka niezwykłej siły, odwagi i męskości jak to na odważnego wydawałoby się, że człowieka przystało. Jak komandos z słynnego plutonu koziej d**y.
  „Pan Android”, fragment maszynopisu powieści fantasytczno-naukowej, chętnemu odsprzedam prawa autorskie, dzwoń 22 751 XX XX.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mim

  I co była ta debata wczoraj, czy nie ? Bo nie widzę żadnej wiadomości… Pewnie wszystko jest na FB, ale tego nie używam.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Magda

  Nie dziwię się Burmistrzowi ,że nie przyszedł ,bo i tak co by nie powiedział dla opozycji byłoby pożywką.
  Wystarczy spojrzeć na nasze piękne miasto żeby ocenić jego pracę.

  Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych :))

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *