www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

II Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek // video

Kilkuset mieszkańców Łomianek osobiście przybyło na spotkanie, podczas którego na wcześniej znanych i równych dla wszystkich Komitetów Wyborczych warunkach, mogli zaprezentować się kandydaci ubiegający się o stanowisko Burmistrza Łomianek.

Do udziału w „Debacie Kandydatów na Burmistrza Łomianek – 2014” zostałizaproszeni wszyscy kandydaci kandydujący w zbliżających się wyborach samorządowych: Tomasz DĄBROWSKI – KWW Tomasza Dąbrowskiego; Witold GAWDA– KWW Dialog Zmieni Łomianki; Urszula GOŁĄB – KWW Urszuli Gołąb; Marcin KOLWAS– KW Platforma Obywatelska RP; Marcin PAWLICKI – KWW Marcin Pawlickii Mieszkańcy Łomianek; Wiesław PSZCZÓŁKOWSKI – KWW Zgoda Buduje Przyszłość;Hubert ZADROŻNY – KW Prawo i Sprawiedliwość.

Na udział w spotkaniu z mieszkańcami zdecydowało się wziąć udział sześciu z siedmiu zaproszonych kandydatów. Jeden z Komitetów do tej pory nie odpowiedział na zaproszenia, co chyba pokazuje w sposób czytelny stosunek kandydata nie tylko do tego typu spotkań, które są podstawą demokracji, ale też do samych mieszkańców Łomianek i pozostałych kontrkandydatów.

Jak się okazało – co najbardziej cieszy – w warunkach wzajemnego szacunku,w atmosferze spokoju, bez awantur, mowy nienawiści, krzyków i atakówpersonalnych (co nie jest, jak pokazują ostatnie cztery lata łomiankowskiego samorządu, takie oczywiste), mogliśmy poznać pomysły na Łomianki prezentowaneprzez przybyłych kandydatów, którzy – co zupełnie naturalne – reprezentują różne,czasem skrajne poglądy, nie tylko na sprawy lokalne.

Kto wygrał Debatę? Na pewno wygrała demokracja, bo to właśnie dziękidemokracji mieszkańcy, a nie kandydaci powinni decydować o tym gdzie, kiedyi w jaki sposób będą prezentowane ich sylwetki. Na pewno wygrali mieszkańcy,którzy mieli możliwość „na żywo” zobaczyć i posłuchać co i w jaki sposób mają doprzekazania kandydaci, w czym się różnią, a co ich łączy. Na pewno wygrała nowaforma współuczestniczenia w życiu społecznym, której ramy zostały nakreślonecztery lata temu, przy okazji pierwszej edycji Debaty, czego skutkiem są np. organizowane podobne mini-debaty w niektórych osiedlach Łomianek.

Który z kandydatów wypadł najlepiej? To już muszą ocenić uczestnicy Debaty.Wiadomo, że już po samym rozpoczęciu spotkania część mieszkańców zweryfi kowałaswoje poglądy…

Bardzo chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, za to, że znaleźliczas i zechcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Uznanie dla wszystkich Komitetów,które wzięły udział w Debacie za chęć współpracy dla dobra łomiankowskiejdemokracji. Serdeczne dzięki dla p. Rocha Siemianowskiego za profesjonalne prowadzenia spotkania, pracownikom ICDS za obsługę techniczną oraz wszystkimznajomym i przyjaciołom, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.
A wszystkim, którzy swoimi decyzjami chcieli przeszkodzić w organizacji tegowydarzenia życzę, aby – mimo wszystko – na swojej drodze nie spotkali sobiepodobnych.

Zapraszam do obejrzenia zapisu video Debaty Kanydatów na Burmistrza Łomianek – 2014.

 

Maciek Moraczewski // redakcja@lomianki.info

 

 

Debata Kandydatów na Burmistrza // video

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. kolagor

  Nieźle. Trochę za bardzo na okrągło, ale dzięki, że kulturalnie. Odpadają wirtualny Dąbrowski i Gołąb. Dla mnie też niewiarygodny Pszczółkowski (dobrze mu Gawda przygadał). Może być Kolwas, Gawda, móglby byc Zadrożny i Pawlicki, ale pierwszy coś za bardzo przypomina „premiera Glińskiego” (ładnie mówi, ale rządzić będą Jaro i Macierewicz), a drugi to nie wiadomo co. Więc na razie nie wiem na kogo głosować, ale wiem więcej. Dzięki Lomianki.Info!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anka

  Obejrzałam sobie jeszcze wyrywkowo na spokojnie i tak jak na debacie na zywca najbardziej mi pasuje Pan Kolwas.
  Konkretny, energiczny facet. Ja jestem konkretna i lubie konkretnych.

  A Pan Dąbrowski to co? Też byłam na cmentarzu 1 listopada w sobotę i 2 listopada w niedzielę a jednak czas na przyjście do ICDS z całą rodziną znalazłam.
  Jak mie ma Pan czasu dla nas to po cholera się Pan wpychasz do Urzędu.

  To taki mam komentarz.

  No i jeszcze jedna jest sprawa. Konkret spotkanie. Wszystko grało i było ok. Pięć dla organizatorów.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. widziałem

  Spotkanie dobrze przygotowane.
  Pan Gawda niepotrzbnie szukał zaczepki u mnie skreślony z listy kandydatów.Socjpolog,to nie inżynier.
  Ja stawiam na doświadczenie i odpowiednie wykształcenie, a to posiada p.Wiesław Pszczółkowski.Jego wybieram.
  Był burmistrzem Łomianek , za jego kadencji Łomianki miały dobrą opinię i wyniki rozwojowe.
  Obecny burmistrz realizuje zadania rozpoczęte za poprzedników i zamiast godnie reprezentować Łomianki wprowadził niezgodę,brak współpracy i poniżenia pracowników.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. kondi

  Wiarygodność eks-burmistrza Wiesława dobrze znana po czterech latach w Urzędzie. Niech juz lepiej siedzi w Środmieściu i pilnuje tamtych inwestycji (Zgoda buduje), lepiej na tym wyjdziemy.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. m.s.

  Po debatach mogę napisać, że dla mnie to Pani Urszula Gołąb jest najlepszym kandydatem na najlepszego burmistrza.

  Dąbrowskimu dziękuję, że mnie „olał”

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kot w worku

  Dlaczego burmistrz, który powinien mieć sprawy samorządu „w małym palcu”, wiedzę o wszystkich inwestycjach i o planach na bieżąco nie chciał brać udziału w żadnej z dwóch debat, które odbyły się od tej pory (główna w ICDS i w Dąbrowie Leśnej)? Czy boi się ludzi, czy ich lekceważy, czy po prostu ma złych doradców?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Obserwator III

  Zeby powuiwdzieć coś mieszkańcom, trzeba coś wiedzieć. Dąbrowski w tym zakresie przypomina komunistycznego dyrektora z filmu poszukiwana, poszukiwany. Nigdy nie słyszlem z jego ust żadnych konkretów, W mówienio o konkretach zawsze zastępowali go usłużni zastępcy lub sekretarz gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. MIESZKANIEC

  NIE MA CO DYSKUTOWAC O DĄBROWSKIM BO W ZASADZIE JUŻ GO NIE MA I CHYBA NIE BĘDZIE.PAN.GAWDA CHYBA NIE SZUKA ZACZEPKI. JAK MOZNA BREDZIC O UPORZADKOWANIU ŁOMIANEK, PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA, JEŻELI DWÓCH Z KANDYDATÓW WŁAŚNIE TEN ŁAD PRZESTRZENNY DOKUMENTNIE ZNISZCZYLI. KANDYDATÓW JAK DLA MNIE JEST TYLKO DWÓCH P.GAWDA I P.KOLWAS(SZKODA ,ŻE PARTYJNY).

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Anonim

  PSZCZÓŁKA – od lat. W niego wierzę!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. mistar72

  Maciek – dobra robota. Pozdrawiam – Michał z babice24.pl

  0
  0
  Odpowiedz
 11. dream

  Dlaczego nie W. Gawda? To uczciwy, sprawny menadżer z zacięciem społecznym w działaniu, który zebrał grupę ekspertów stanowiących merytoryczne zaplecze, ale przede wszystkim najlepszych z najlepszych kandydatów na radnych. Każdy z nich jest wyjątkową osobistością nieuwikłaną z obecną i wcześniejszą ekupą. Wyborco, zagłosuj na nową jakość!!! Tylko DIALOG jest w stanie zmienić Łomianki! W. Gawda na burmistrza!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. magda

  Wygranej zycze P.Dabrowskiem ,bo to dzięki niemu Łomianki wychodzą z marazmu ,długów i poprzednich ukladów.Uczciwy człowiek porzadny gospodarz Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. progresywny

  Mając na względzie dobro Łomianek i mieszkańców, zdecydowanie wybieram człowieka, który ma doświadczenie i zna problemy tego miasta, mowa tu oczywiście o Wiesławie Pszczółkowskim, będzie sporo do zrobienia po nieudolnych „nierządach” obecnego uzurpatora, ale jestem przekonany że odbuduje renomę Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. mieszkaniec

  Dziękuję za zorganizowanie debaty. Dobrze jest poznać osobiście kandydatów, z których jeden zostanie naszym Burmistrzem.
  Obserwując przez lata to co się dzieje w naszej gminie, zdecydowałem się na następujący klucz wyboru: odrzucam tych, którzy byli wcześniej związani z urzędami gminnymi, odrzucam należących do partii politycznych. Stawiam na kandydatów, którzy są niezależni, doświadczeni życiowo, mieszkają w Łomiankach i swoją poprzednią pracą pokazali, że są w stanie zrobić coś dobrego.
  Burmistrz nie rządzi sam, dlatego ważne jest też, by razem z wyborem odpowiedniego Burmistrza wybrać takich Radnych, którzy gwarantują współpracę, rzeczową dyskusję a nie kłótnie czy stawianie interesu partyjnego czy grupowego ponad dobro Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. mieszkaniec i wyborca

  Każdy tylko nie Dąbrowski. Wystarczy kłótni awantur i zawłaszczania wszystkiego „pod patronatem”.
  Chcialbym aby w Łomiankach dało się normalnie żyć i pracować.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *