DEBATA2014: Ograniczanie informacji
Komunikacja Miejska Łomianki odmówiła zamieszczenia spotu reklamującego Debatę Kandydatów na Burmistrza na ekranach w autobusach miejskich. Strona Urzędu Miejskiego też nie jest dostępna dla informacji o spotkaniu dla mieszkańców 🙁
Niestety, Komunikacja Miejska Łomianki nie chciała przyjąć zamówienia na płatne zamieszczenie spotu reklamującego reklamującego Debatę Kandydatów na Burmistrza na ekranach w autobusach miejskich. Stwierdzono, że to „materiał wyborczy”.
Urząd Miejski nie raczył nawet odpowiedzieć na prośbę o zamieszczenie informacji na stronie internetowej, która jest finansowana z pieniędzy mieszkańców, o spotkaniu dla mieszkańców.
Szkoda, że informacja na temat otwartego spotkania dla mieszkańców, podczas którego mogą spotkać się z kandydatami na Burmistrza Łomianek, jest ograniczana przez aktualne władze.
Poniżej korespondencja w tej sprawie.
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
17 komentarzy
Wyślij komentarz
Radni ocenią burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego. Ty też możesz to zrobić!
Łomianki są wspólnotą mieszkańców, a nie własnością władz samorządowych. Dlatego każdy mieszkaniec powinien wiedzieć,...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #154
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o tym,...
Co z porządkowaniem przestrzeni wspólnej Łomianek? Wraca temat Uchwały Krajobrazowej
Po dwóch latach od przyjęcia Uchwały Krajobrazowej i zakończeniu okresu dostosowawczego kilkudziesięciu...
200 rolkarzy Nightskating przejechało ulicami Łomianek
Rolkarze jeżdżący solo, w gronie przyjaciół oraz całymi rodzinami wzięli udział w trzeciej edycji Nightskating...
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...


















Dobry wieczór Państwu,
jesteśmy nieco zdziwieni takim obrotem sprawy. Wszak ta debata nie jest okazją do agitacji wyborczej jednego kandydata – przecież jest ich aż siedmioro !
Dlaczego zatem nie poinformować mieszkańców=wyborców o tym wydarzeniu ? Czegoś tu nie rozumiemy. Kto i się czego obawia ?
Pozdrowienia dla wszystkich Kandydatów (w tym dla Kandydatki oczywiście).
To dobrze ze chociaż autobusy KMŁ bedą wolne o propagandy wyborczej i tak jest jej dużo wszędzie dookoła.
To nie jest propaganda wyborcza. To jest czas i miejsce do poznania kandydatów i posłuchania co mają do powiedzenia.
Uważam, że taką odmowę należy zgłosić w Państwowej Komisji Wyborczej.
A po co ich poznawać
Każdy ich zna, że chcą się dostać do żłoba
Brodacz, baba i ten co pokazywał środkowy palec poprzednio i Peło
Wszyscy ich znamy.
A wogule to są autobusy urzedowe którymi zawiaduje burmistrz
i tylko burmistrz jako burmistrz może tam pisać.
Poco robić polityke w autobusach
Ządam rówmego traktowania spotów wyborczych.
Skoro nie można na ekranach LCD w autobusachto proszę wyłączyć rónież ekrany LCD w szatni pływalni przy ICDS.
To co wyprawia Burmistrz i Spółka to granda.
Martwi mnie, że mieszkańcy Łomianek są tak bierni.
Tadeusz Ty weź wajchę przełóż – bo śmierdzisz mi Pawełkiem…
Przeczytaj co napisałeś powyżej… bo właśnie potwierdziłeś, że jedynie słusznie TD ma prawo zawidnieć na autobusach ( i to zaiste uczynie) , ale zawiśnie np na szybach lub zostanie na eŁkach oklejony – bo na LCD – to tylko w urzędzie…
wiec cytując ciebie… „A wogule to są autobusy urzedowe którymi zawiaduje burmistrz
i tylko burmistrz jako burmistrz może tam pisać.”
czy debata bedzie transmitowana na łączach lomianki.info?
Jak wybierzecie Tomasza Dąbrowskiego na drugą kadencję to będziemy chodzić pieszo, chyba że na czole będziemy mieli stempel że popieramy miłościwie panującego Tomasza inaczej WON z autobusu. Każdy kurs będzie pod PATRONATEM.
Czy macie Państwo zapis debaty ? Nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć, a zapoznanie się z materiałem może mieć wpływ na ostateczne decyzje. Jeżeli powstał zapis debaty proszę o jak najszybsze udostępnienie dla opinii Łomiankowskiej. Dziękuje
Czemu służy bicie piany i zamieszczanie fotokopii korespondencji urzędowej? Odmówili? Trudno. Robi się swoje dalej a nie mękoli jak stara baba.
Debata była wczoraj, jest poniedziałek południe a video nadal nie ma… Wiele osób czeka na nie, z pewnością.
Witam. Na stronie internetowej ktoś kazał burmistrzowi (bo przecież wszyscy wiemy że sam tego nie wymyślił) zamieścić informację o tym jak niecnie Pan postąpił ustalając termin debaty na 2go listopada. Dlaczego nikt nie pisze o tym że Urząd złośliwie wyznaczył ten termin, jako jedyny dostępny, o jego wybór posądzając Pana? Jeśli posiada Pan pismo w tej sprawie, prosimy je upublicznić.
Zamieszczanie korespondencji urzędowej słuzy temu, panie CezaryC, żeby wiceburmistrz przy pomocy trzech prawników opłacanych z naszych podatków nie podał kogoś z nas do sądu (jak to miało wielokrotnie miejsce w ostatnim czasie) za opublikowanie niepotwierdzonych informacji. Bicie piany, panie CezaryC, służy temu, żeby takie osoby jak wiceburmistrz nie robiły z ludzi którzy mu niestety muszą płacić pensję – idiotów. Pan i panu podobni bardzo by chcieli, żeby wszystko zamieść pod dywan. Co narobiliście – wyda się dopiero po wyborach, kiedy (mam nadzieję) przegonimy was gdzie pieprz rośnie. O imprezie za nasze pieniądze z okazji 25-lecia Łomianek dowiedzieliśmy się 3 dni po fakcie i tylko dlatego że zrobiła się wrzawa na internecie. Łomianki Info są prywatnym medium. Jak będą chcieli – upublicznią debatę. Niech pan nie mękoli jak stara baba. Nie był pan na debacie? Trudno.
Ile pieniędzy wydaliście na kiełbasy, potańcówki i piwo w ostatnim roku? skąd bierzecie nagle fundusze na remonty w Dąbrowie i Dziekanowie, skoro przez ostatnie 3.5 roku nic tam się nie działo? za czyje pieniądze była impreza na 25-lecie Łomianek i kto zapłacił za medale?
Gdzie ta debata ? Chciałem obejrzeć……………
Wszyscy mękolą, jak stare baby, a debaty nie pokazują……..
A może kandydat faworyzowany przez Łomianki.Info wypadł blado podczas debaty i nie ma sie czym chwalić ?? Oto całe bicie piany…..
A kto jest kandydatem faworyzowanym prze lomianki.info i jakie są tego przejawy?
Ja słyszałem, że właściciel Lomianki Info dobrze wypowiada się o Hubercie Zadrożnym. Zadrożny to postać prawdziwa ideowa i szczera a nie malowaniec jak TDąbrowski.
Nie bez powodu na to coś czego redaktorką jest Zofia Kubicka czyli pełnomocnik Komitetu Dąbrowskiego mówi się „czerwony szmatławic”.
Dlaczego „czerwony”? Niech każdy sobie sam odpowie.