www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dla wielbicieli sztuki

W Łomiankach powstało miejsce spotkań ze sztuką. Stworzyli je pełni pasji absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy chcą kształtować u mieszkańców naszego miasta wrażliwość na piękno.

Grupa Artystyczna Fidion, pod wodzą dwóch Piotrów: Wawryło i Ratusińskiego, zaprasza dorosłych i dzieci na kurs rysunku organizowany w świeżo zbudowanej pracowni przy ulicy Przeskok 4. Jest to miejsce przestrzenne i tworzone z pasją. Docelowo pracownia stanie się także galerią i punktem spotkań dla wielbicieli wszelkich rodzajów sztuki.

„W czasach kultury masowej zwacamy się ku tradycji akademizmu w kształtowaniu wrażliwości twórców i odbiorców. Nasze działania mają na celu tworzenie i utrwalanie piękna, za którym stoi tylko i aż, piękno w czystej postaci.”” – mówi Piotr Wawryło, twórca Fidiona.
Artysta serdecznie zaprasza uzdolnione dzieci i młodzież na kurs rysunku, który odbywa się regularnie w soboty w godz. 10:00 – 13:00. W ramach kursu dzieci zapoznają z zasadami perspektywy zbieżnej i powietrznej. Za pomocą waloru i światłocienia uczymy odzwierciedlać relacje przedmiotów w przestrzeni. Dopasowując zadania do umiejętności i wrażliwości uczestnika krok po kroku wprowadzamy kursantów na drogę studium postaci we wnętrzu.

Proces twórczy można obejrzeć pod adresem www.youtube.com/watch?v=MpJ8YxDrLsQ, a wkrótce zostanie zorganizowana wystawa prac uczestników kursu. Dorośli także mogą spróbować swoich sił przy sztaludze we wtorki i czwartki od godziny 16:00 do 20:00. Prowadzących bardzo cieszą widoczne postępy i zaangażowanie uczniów, owocujące coraz lepszymi rysunkami, które można obejrzeć pod adresem: www.picasaweb.google.com/droopilla.

Artyści chętnie przyjmą do swojej pracowni nowych uczniów. Warto przełamać strach, obiekcje i odwiedzić pracownię. Być może pojawi się wśród nas Łomiankowski Nikifor? Zajęcia z rysunku mogą być rodzajem terapii i oderwaniem od codziennych trudności.
Mile widziani są wszyscy, którzy szukają w życiu piękna, wzruszeń, harmonii lub chcieliby zdobyć nowe umiejętności. Warto przyjść i sprawdzić swój twórczy potencjał. Obydwaj Piotrowie bardzo cierpliwie i profesjonalnie prowadzą swoich uczniów ku doskonałości.

Po zajęciach, w zimne wieczory, można nabrać sił przy ciepłym kominku, porozmawiać o sztuce i życiu lub pograć w badmintona. W najbiższej przyszłości zajęcia w pracowni mają być także poszerzone o rzeźbę, ceramikę, fotografię, grafikę komputerową. Pasja rysowania zaowocowała wieloma doskonałymi pracami, które można będzie zobaczyć na wystawie inaugurującej działanie galerii „”Przeskok””.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Łomianek na wernisaż 9 maja 2009 roku o godzinie 15.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Łomiankach, ul. Przeskok 4, pod numerem telefonu: 0664 962 298 lub na stronie internetowej prezentującej Grupę Artystyczną Fidion: www.fidion.pl.

Julia Remiszewska

Dla wielbicieli sztuki

Dla wielbicieli sztuki

Dla wielbicieli sztuki

Dla wielbicieli sztuki

Dla wielbicieli sztuki

Dla wielbicieli sztuki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *