www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY to wspólne święto mieszkańców, sąsiadów i przyjaciół z Osiedla Równoległa, Dąbrowa Zachodnia, Dąbrowa Rajska i Dąbrowa Leśna. Zapowiada się weekend pełen imprez kulturalno-artystycznych, sportowych i rozrywkowych.

W sobotę, 10 września odbędą się:

1. Piłkarskie rozgrywki o Puchar Dąbrowy, które od godziny 15.00 będą odbywały się odbędą się na boisku przy ul. Równoległej.Pięcioosobowe składy reprezentujące 4 osiedla rozegrają krótkie mecze „każdy z każdym”, następnie obejrzymy finałowy mecz o Puchar Dąbrowy i mecz o 3. i 4.miejsce.
2. Tego samego dnia, o godzinie 18.00 na „Scenie na Grzybowej 42” monodram Shirley Valentine w wykonaniu Ewy Sadowskiej. Uwaga! Zapraszamy z własnym krzesełkiem lub innym siedziskiem.

3. Miłośników poezji zapraszamy na „Liryczną Dąbrowę – Turniej Jednego Wiersza o nagrodę Starosty Warszawskiego Zachodniego” do Lemon Tree (godzina 18.00-21.30). Suma nagród to 600 zł!
Aby wziąć udział wystarczy przyjść w sobotę i zaprezentować swój wiersz a jeśli nie czujecie się poetami – przyjść i posłuchać innych. W przerwie Turnieju wystąpią Ada Dębska i Krzysztof Mazur.

Na niedzielę 11 września zaplanowane są:

1. VI PIKNIK RODZINNY w ogrodzie Lemon Tree, 14:00 – 21:30. Tradycyjnie bawimy się od 14.00 do 21.30 przy muzyce zespołu grającego muzykę country Strefa 50+ i innych wykonawców, podziwiamy lokalne talenty, częstujemy się kiełbaską i ciastkiem, podziwiamy samochody SSang Yong i gramy o nagrodę wartą 250 zł. Na zakończenie, pokaz fajerwerków.
W trakcie pikniku przewidziany jest pokaz motoryzacji ekstremalnej. Odwiedzi nas Karolina Pilarczyk, z Osiedla Równoległa, znana na kilku kontynentach „Polish Drift Girl”, zaprezentuje się też jej palący gumy samochód. Drugą ciekawą postacią, która zaprezentuje się w ustawionym przez organizatorów ringu jest mistrzymi kick boxingu Sasha Sidorenko.
Modelarski piknik Lotniczy – podczas Pikniku Rodzinnego. Grupa entuzjastów małego lotnictwa, na czele z Markiem Dominem odsłoni tajniki pracy modelarskiej, zademonstruje loty i pokaże transmisję z małego drona.
A w Domku Ogrodnika „Daniel Tendaj przedstawia” – zobaczymy krótkie filmy fabularne ze szkoły kina niezależnego, w tym laureatów prestiżowych nagród. Lemon Tree, 12:00-17:00.

2. II Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy, 12:00 – 17:00. Kolejna edycja cieszącej się zawsze zainteresowaniem wycieczki po pracowniach, czy raczej ogrodach malarzy, rzeźbiarzy i innych twórców.

3. Wystawa ARTstyczne ŁOMIANKI, przygotowana przez Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI, pokazująca twórczość mieszkańców Łomianek. Ogród restauracji Lemon Tree
Wśród twórców pierwszej edycji wystawy są: Eugeniusz Brylewski, Maja Czepulis, Wiktoria Górko, Milena Grąbczewska, Jan Herburt-Heybowicz, Katarzyna Kućkowska, Marysia Mencwel, Maria Olko, Kazimierz Peczyński, Sylwia Ptaszyńska, Dorota Berger Słowińska, Edyta Stankiewicz. Mirosław Śnigurowicz, Jerzy Woropiński.

W sobotę, 17 września odbędą się:

PIKNIK DLA DZIECI „Wspomnienie wakacji” – na terenie ogródka jordanowskiegoprzy ul. Akacjowej 20A, w Dabrowie Lesnej. Zapraszają młodzież zParafii Św. Marak Ewangelisty oraz Zarząd Osiedla Dąbrowa Leśna.

II Pozytywnie Zakręcony Rajd Rowerowy – Podczas wycieczki poznamy typowe zbiorowiska leśne występujące w KPN. Łatwa trasa o długości ok. 4 km (w jedna stronę) wiedzie wzdłuż specjalnie wytyczonej ścieżki przyrodniczej. Kilkanaście przystanków umożliwi odpoczynek. Dlatego zapraszamy również tych rzadziej korzystającym z rowerów.

Stowarzyszenie Nasze Łomianki zaprasza w dniu 17 września, w godz 18.00 do 20.00 do Lemon Tree przy ul. Zachodniej 38 w Łomiankach, na wieczór poświęcony Tańcom w Kręgu.

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki oraz sklep „anzu” zapraszają młodzież w dniu 17 września,do Lemon Tree przy ul. Zachodniej 38, w Łomiankach, na Turniej planszowej gry logicznej Abalone. Główna wygrana będzie puchar lodów, ufundowany przez Restauracje. Start o 17.00, koniec o 19.00.

Wszystko to co powyżej w przyjacielskiej atmosferze, bez wydęto-nadętych laudacji i nudnych przemówień…
POLECAMY!

Szczegóły na FACEBOOK / DNI DĄBROWY

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

DNI DĄBROWY 2016

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *