LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 18.2.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICzy będzie bezpieczniej?
2018-06-29

KOMENTARZE: 3

Policja odnotowała od początku roku 13 kolizji na skrzyżowaniu ulic Kolejowa/Brukowa, na Rondzie Kompanii Młodzieżowej AK.

Od 01.01.2018 r. do 20.06.2018 r. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odnotowała 187 kolizji drogowych i 4 wypadki, do których doszło na terenie gminy Łomianki. W tym czasie zarejestrowano 724 kolizje drogowe i 20 wypadków, do których doszło na drogach powiatu warszawskiego zachodniego.
W tym samym okresie KPP PWZ odnotowała 13 kolizji drogowych na skrzyżowaniu ulic Kolejowa/Brukowa, tj. Rondo Kompanii Młodzieżowej AK, nie zarejestrowano żadnego wypadku.

O problemach na rondzie pod wiaduktem świadczą też interwencje odnotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną jak i sygnały mieszkańców, wpływające do redakcji LOMIANKI.INFO oraz wpisy na portalach społecznościowych.

Jak twierdzą kierowcy, rondo jest „niebezpieczne”, a za większość problemów obarczają „ustawienie świateł”. Zapewne jest to duże uproszczenie, bo wiadomo, że wszyscy prowadzący auta powinni się stosować do obowiązującej organizacji ruchu i zwracać szczególną uwagę na sygnalizację świetlną.

Jednak jest coś na rzeczy... Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie informuje: „Po przeanalizowaniu ruchu na węźle Brukowa jak i w jego rejonie, a także możliwości dokonania zmian w programie sygnalizacji świetlnej, GDDKiA Oddział w Warszawie wprowadzi zmiany polegające na zlikwidowaniu możliwości przejazdu przez wyspę centralną na czerwonym świetle”. Co oznacza, że zostaną wprowadzone zmiany w długości wyświetlania sygnałów. Zmiany mają być wprowadzone w tym tygodniu.

Miejmy nadzieję, że zmiana organizacji ruchu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo na jednym z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań w Łomiankach.

fot: Bartłomiej Więcławik
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Adam IP: 194.9.167.*
2018-07-01, 15:46    
Dobrze, że w końcu ktoś się zajął tą sprawą. Do tej pory nie było wiadomo, kto i kiedy nagle wjedzie z której strony.
Szkoda, że władze Łomianek mają takie problemy gdzieś. Może zamiast robić sobie zdjęcia na potańcówkach by pomyśleli o mieszkańcach?
NIEZALOGOWANY: #oiujh IP: 192.42.116.*
2018-07-01, 16:05    
A co ci sie nie podobają zdjęcia Naszego Pana Burmistrza Piotra Rusieckiego i Pana Tomasza Dąbrowskiego? Naucz się sieroto jeździć na rądzie a nie narzekasz. Mają ważniejsze sprawy na głowie niż twoje nie umienie jeżdżenia po rądzie.
NIEZALOGOWANY: #Lily IP: 94.75.95.*
2018-07-01, 17:13    
oiujh - Zamiast wypisywać głupoty sam naucz się ortografii. Po pierwsze nie na "rądzie", a na rondzie, po drugie wypadałoby tu i ówdzie wstawić przecinek. Po trzecie, jeżeli zwracasz się do kogoś na piśmie, powinieneś zrobić to wielką literą, czyli napisać "Twoje". Miło, że o pożal się Boże burmistrzach piszesz wielką literą, ale to wiedza czy tylko głupie uwielbienie?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum