LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 16.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPowracające eko-torby
2019-12-13

KOMENTARZE: 0

Od niespełna miesiąca w łomiankowskich sklepach pojawiają się torby bumerangi. Przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańcy Łomianek w trosce o ekologię zadbali, aby w małych, lokalnych sklepach można było wypożyczyć lnianą torbę.

Sklepikarze ustawili w swoich lokalach punkty z torbami wielorazowego użytku. Każdy klient może wziąć taką torbę, a przy następnych zakupach zwrócić. W akcji chodzi o to, aby ograniczyć zużycie plastiku.

Wystarczy przygotować miejsce, w którym można położyć lub powiesić kilka czystych, wielorazowych toreb i zachęcić właściciela sklepu, aby umieścił plakat z krótką informacją o zasadach korzystania z toreb bumerangów. Klienci mają możliwość skorzystania z darmowej torebki, a także podzielenia się swoimi, które posiadają w domach.

Cała akcja w bardzo szybkim tempie zyskała przychylność sklepikarzy, a przede wszystkim Klientów. Z rozmów z właścicielami oraz pracownikami sklepów, w których akcja działa już kilka tygodni, dowiedzieliśmy się, że pomysł bardzo podoba się naszym mieszkańcom. Jak sami mówią, Klienci są zachwyceni takim rozwiązaniem. Dzięki możliwości wypożyczenia torby wielorazowego użytku ograniczyli znacznie foliowe reklamówki, a co za tym idzie zadbali o ekologię. O ile w pierwszych dniach brakowało toreb w sklepach, tak już kilka dni później mieszkańcy zaczęli oddawać, a także przynosić swoje nieużywane torby. Kilka tygodni od wprowadzenia całej akcji widzimy, że naszym mieszkańcom zależy na ekologii i ograniczaniu plastiku.

Do tej pory w akcji udział biorą: Sklep Na Wypasie Rybki oraz Zdrowa Żywność ul. Kościelna Droga/Wiślana; Sklep u Violi ul. Warszawska 107; Sklep Pani Krystyny Gozdek ul. Strzelecka 29 w Sadowej; Delikatesy Zakrzewski ul. Warszawska 71A; Mini Delikatesy ul. Warszawska 79; Delikatesy Groszek ul. Warszawska 280.
Torby do akcji przekazali lokalni przedsiębiorcy, Britisch School, Urząd Miejski Łomianki, firma Triggo, a także Galilieusz.

Sami mieszkańcy zadeklarowali się, aby samodzielnie uszyć takie torby. Zachęcamy do przekazania zbędnych materiałów, dzięki którym mieszkańcy samodzielnie będą szyć torby bumerangi i umieszczać w sklepach. Zachęcamy również inne sklepy do dołączenia. Chętnie pomożemy w przygotowaniu miejsca oraz przekażemy torby. A na wiosnę szykujemy dla Państwa Eko pikniki, podczas których nie tylko przygotujemy wiele atrakcji, ale pokażemy jak możemy być bardziej Eko. WIĘCEJ INFORMACJI: www.facebook/mieszkancylomianek

Stowarzyszenie Mieszkańcy Łomianek

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum