LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 8.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOdkryły piękno kobiecej tożsamości
2021-11-13

KOMENTARZE: 0

W ubiegły weekend w Łomiankach odbyła się wyjątkowa konferencja dla Kobiet.

13 listopada w Instytucie Studiów Nad Rodziną, Słowo Boże głosiła dla ponad 90 kobiet znana mówczyni, trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny i wyjątkowa kobieta zakochana ze wzajemnością w Panu Bogu - Irena Neumeuler.
Był to czas pochylenia się nad relacją z naszym stwórcą. Całodzienna praca duchowa i rozwojowa z Ireną oparta była na tekstach biblijnych ukazujących niezwykłą wartość kobiety w Piśmie Świętym. W czasie konferencji kobiety poczuły na nowo że są wyjątkowe, mądre i wartościowe. Odkryły piękno swojej kobiecej tożsamości, doświadczając niezwykłej siły kobiecej wspólnoty. To było święto kobiecego Kościoła w Łomiankach. Pięknie ubrane, zadbane dziewczyny chwalące Pana. Niezwykła moc żywej, rozmodlonej wspólnoty.....Taki przedsionek raju, doświadczenie duchowej głębi...

Jak to się stało, że Pani Irena... osoba, której grafik jest napięty jak struna, a możliwe wolne terminy rozchodzą się jak świeże bułeczki zawitała do Łomianek by poprowadzić to wyjątkowe spotkanie? O genezie pomysłu konferencji, źródłach inspiracji i ludziach, którzy przyprowadzili pomysł tej pięknej babskiej ewangelizacji do naszego miasta opowie koordynator konferencji, Ania Kicinger.

„Wszystko zaczęło się w 2016 r., gdy w mojej wspólnocie – Rodzinnej Wodzie Życia – zapadła decyzja, że spotkania dla kobiet będą odbywać się nie tak jak dotychczas w parafii św. Jakuba, ale podzielimy się na mniejsze grupki i będziemy spotykać się w domach tam, gdzie mieszkamy. Tak narodziła się idea „baz kobiecych" w różnych miejscach Warszawy i okolic. Tym co nas motywowało była możliwość otwarcia się na nasze koleżanki, przyjaciółki, sąsiadki i zaproszenia ich do wspólnej modlitwy i formacji kobiecej.

Początkowo nie planowałam założenia bazy w Łomiankach, ale szybko okazało się, że spotkania „bazy północ" dla kobiet Wody Życia mają się odbywać u mnie, więc nieśmiało zaprosiłam kilka znajomych mam z przedszkola sióstr salezjanek. I tak to się zaczęło! Dziewczyny zaprosiły kolejne osoby i tak od kilku już lat – choć w nieco zmieniającym się składzie - nasza 10- osobowa grupa formacji i dzielenia spotyka się raz w miesiącu.

Na spotkaniach od początku modliłyśmy się, dzieliłyśmy się tym co poruszyło nas w przeczytanym kolejnym rozdziale książki, wspierałyśmy się w tym, by w życiu duchowym iść do przodu, nie ustawać, nie stać w miejscu.

Rozpoczęłyśmy tematyką małżeńską (w pierwszym roku przerabiałyśmy kolejne rozdziały książki L. Dillow Jaką żoną jestem?), potem w kolejnych latach były kolejne lektury w jedności z innymi bazami. A bazy kobiece okazały się „hitem" nie tylko w Łomiankach – z początkowych kilku baz obecnie spotyka się 17 baz, a w nich ponad 140 kobiet – zdecydowana większość spoza Wody Życia. Okazało się, że jest wielkie „duchowe ssanie" na formację kobiet, spotkania dla pań, które chcą się rozwijać w swoim życiu duchowym.

W ostatnim roku po raz pierwszy nie korzystałyśmy z książki, ale z nagranych specjalnie dla nas konferencji pani Ireny Neumeuler, znanej i cenionej katolickiej mówczyni do kobiet. Rok formacyjny zakończyłyśmy weekendowymi rekolekcjami – spotkaniem z Bogiem, który w nas działa, z panią Ireną i sobą nawzajem. Był to bardzo bogaty w duchowe przeżycia czas. Wyjechałyśmy z przekonaniem, że tego dobra, które stało się naszym udziałem nie możemy zatrzymywać dla siebie, że znamy mnóstwo fantastycznych kobiet, które też szukają bliskiej relacji z Bogiem i mogłyby ucieszyć się takim spotkaniem w kobiecym gronie.

Stąd pomysł na konferencję dla kobiet w Łomiankach, którą poprowadziła pani Irena. Chciałybyśmy, żeby więcej kobiet miało szansę doświadczyć jak wielkim umocnieniem w relacji z Bogiem jest formacja kobieca, jak wartościowe i piękne są nasze spotkania, gdy spotykamy się skoncentrowane na Bogu, ale jednocześnie gotowe do wzajemnej otwartości na siebie nawzajem."


Patronat duchowy nad dziełem objął Proboszcz Parafii Łomianki, Ksiądz Jacek Siekierski, który na zakończenie wydarzenia powiedział „To właśnie kobietom dane było przekazać najważniejszą informację w dziejach ludzkości, bo jako pierwsze ujrzały Jezusa zmartwychwstałego... wracajcie więc do swoich domów i miejsc pracy, aby umocnione wiarą, nadzieją, pełne miłości i mocy, głosić dobrą nowinę i nieść wsparcie potrzebującym i jakże bardzo dzisiaj zagubionym ludziom we współczesnym świecie".

Anita Łodzińska

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT