LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 26.9.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICo na wypadek sytuacji kryzysowej?
2022-09-10

KOMENTARZE: 0

7 września 2022 r., w Łomiankach i Wieliszewie odbyły się epizody praktycznego działania w ramach ćwiczenia p.k. SZKOŁA-22, zorganizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Jak informuje Straż Miejska w Łomiankach...

Koncepcja przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia została opracowana przez Straż Miejską, pracowników Referatu ds. Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Łomiankach, a zatwierdzona przez Wojewodę Mazowieckiego. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie poprawności funkcjonowania służb ratunkowych, podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz zarządzanie kryzysowe na terenie województwa mazowieckiego, w tym Gminy Łomianki. Bezpośredni nadzór nad ćwiczeniami mieli: Burmistrz Łomianek, Komendant Straży Miejskiej oraz Pracownicy Referatu ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Pozorowane zdarzenie do jakiego doszło w Łomiankach to wypadek komunikacyjny z udziałem dwóch pojazdów: autobusu i samochodu osobowego. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że autobus wiozący dzieci z wycieczki szkolnej z Koszalina do Wieliszewa został na DK nr 7 zmuszony do zmiany kierunku jazdy przez nieznany samochód osobowy. Przybyłe na miejsce służby: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz Straży Miejskiej w Łomiankach podjęły działania ratownicze.

Podczas prowadzenia akcji ratunkowej funkcjonariusze i pracownicy: PSP, OSP w Łomiankach, OSP w Dziekanowie Polskim, Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz Straży Miejskiej w Łomiankach doskonalili swoje umiejętności. Sprawdzone zostały również obowiązujące procedury współdziałania pomiędzy służbami.

Ćwiczące zespoły wykazały się bardzo wysokim zaangażowaniem, właściwym zastosowaniem własnych planów operacyjnych, trafnością i szybkością podejmowanych działań.

Pozoranci, którzy brali czynny udział w ćwiczeniach to harcerze Szczepu 444 DHiGZ z Łomianek oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomiankach.


źródło: Straż Miejska w Łomiankach, www.strazmiejska.lomianki.pl

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT