LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 8.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISprawdź co się zmieni u Ciebie!
2022-09-15

KOMENTARZE: 7

Regulacje wprowadzane "Uchwałą Krajobrazowa" dotyczą wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza łomiankowskich przedsiębiorców.

Proponowane w uchwale rozwiązania dotyczą nie tylko reklam, szyldów ale też ogrodzeń i obiektów małej architektury. Warto zatem zainteresować się tematem, by później nie być zaskoczonym wprowadzonymi zmianami. Poniżej "Przewodnik po projekcie uchwały krajobrazowej Gminy Łomianki" oraz projekt uchwały.

14 września w ICDS odbyła się zapowiadane i zorganizowana przez Urząd Miejski w Łomiankach "dyskusja publiczna" dotycząca projektu Uchwały Krajobrazowej Gminy Łomianki. W spotkaniu uczestniczyła burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak wraz z pracownikami merytorycznymi, radna Agnieszka Gawron-Smater oraz... 6 mieszkanek i mieszkańców gminy Łomianki.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania.Szczegółowe informacje znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Łomianki

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Przewodnik po projekcie uchwały krajobrazowej Gminy Łomianki.pdf


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Mieszkanka Dąbrowy IP: 185.220.101.*
2022-09-15, 13:25    
Czytałam projekt uchwały na portalu Info Łomianek.
Nie mam uwag i mam nadzieję, że już niedługo nie będę musiała oglądać tych szmat wywieszanych na ogrodzenia i płotach.
To co się dzieje na rogu skrzyżowaniu Wiślanej i Kolejowej od strony Dąbrowy wygląda jak w slamsach. Ktoś kto tam mieszka musi mieć specyficzne poczucie estetyki.
NIEZALOGOWANY: #Kazik IP: 31.0.63.*
2022-09-15, 13:53    
Reklamy, banery i inne zaśmieciacze przestrzeni ok. Podoba mi się, że to zniknie.
Ale z jakich powodów mamy zmieniać ogrodzenia, które są od kilkunastu lat? Chodzi mi o te tzw. "ostre zakończenia". Jest to bardzo dobra ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Nie rozumiem powodu dla którego miałbym to robić.
NIEZALOGOWANY: #zdziwiona IP: 89.64.91.*
2022-09-15, 16:33    
5-6 osób na sali w czasie tych konsultacji/wystarczy odsłuchać ostatnie 5 minut/.Świadczy to o tym ,że mieszkańcy w ilości ostatnio ogłaszanych imprez i różnych innych konsultacji nagminne oleli tą , wg nich jak na razie nieistotną ,konsultację do uchwały i przewodnika do niej w ilości 100 str. Termin wg mnie wyjątkowo, może celowo , niedogodny bo to początek roku szkolnego,zebrania w szkolach i tyle się dzieje na około….A potem będzie złość bardzo wielu ludzi ,że ograniczają ilość i wygląd reklam ,zakazują pewnego typu pogrodzeń prywatnych posesji ,zakazują grodzenia się w odległości mniejszej niż 3 lub 5 m od zbiorników wody /chociaż Art. 233 prawo wodne.art.478/ 2 mówi o 1,5 m / .Kłopoty będą potem jak mieszkańcom i przedsiębiorcą każą dostosować się do tej uchwały i powiedzą ,że konsultacje były a uwag nie było .
NIEZALOGOWANY: #przestrzeń_jest_ważna IP: 94.75.94.*
2022-09-16, 08:26    
To nie były jedyne konsultacje. Pierwsze z nich miały miejsce od 12 stycznia do 21 lutego, była dyskusja publiczna i webinar, więc kto nie mógł przyjść na dyskusję, mógł jeszcze uczestniczyć w dyskusji sprzed ekranu komputera. Przełom kwietnia i maja - badanie ankietowe. Teraz - wyłożenie i dyskusja publiczna. Informacje w gazecie lokalnej, na stronie urzędu, w BIP, na tablicach ogłoszeń, w newsletterze, w mediach społecznościowych na profilu UM i Burmistrza, banner nad ul. Warszawską (wszystko opisane w raporcie z konsultacji w BIP). Zabrakło tylko reklamy w radiu i w cyfrowym polsacie. Jak ktoś chciał dotrzeć do tych informacji, to nie powinien mieć z tym większego problemu, bo możliwości było wiele. Nie można powiedzieć, że jest to robione "za plecami". Co ważniejsze, każdy kto dopiero teraz się "obudził" może zapoznać się z regulacjami i złożyć uwagę - nie jest jeszcze za późno. Formularz uwagi jest na stronie https://bip.lomianki.pl/bip/zagospodarowanie-przest/uchwala-krajobrazowa/12209,Projekt-uchwaly-krajobrazowej-wylozenie-do-publicznego-wgladu.html a termin ich składania to 10.10.2022 r.
NIEZALOGOWANY: #zdziwiona II IP: 83.28.213.*
2022-09-16, 14:59    
Jak się mają te propozycje grodzenia 3-5m od linij brzegowej do przepisów, czyli prawa obowiązującego w Polsce, znowu deweloperka i użyteczni idioci forsują zawłaszczanie cudzej własności,to te drugie dno podpiętych pod te regulacje wizerunkowe, no i te ostre zakończenia co by na spacerku nie zaczepić o drut kolczasty markowymi cuchami, poza regulacjami prawa wodnego są jeszcze przepisy ochrony własności, ale jak widać POpaprańcy mają to w głębokim poważaniu.Niedługo wybory to i będzie co sprzątać PO nieudacznikach. Dziwi fakt małego zainteresowania właścicieli gruntów z dostępem do wód,może się wybudzą z tego letargu i zrozumieją co ta deweloperka z nimi wyczynia.
NIEZALOGOWANY: #Roman IP: 185.220.101.*
2022-09-17, 14:30    
Do mnie na Szczytowej Żebrowska się nie zgłaszała żeby konsultować. SKANDAL i niekompetencja
NIEZALOGOWANY: #Romano IP: 83.28.213.*
2022-09-17, 17:38    
Czego ta ekipa się nie tknie to delikatnie mówiąc nie ładnie pachnie .To czy były jakieś konsultacje nad zmianą przepisów Prawa Wodnego,obowiązującego w Polsce te 1.5m dotyczące wód publicznych, jak nazwać te działania ?
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT