www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dom Kultury zamknięty!

Dziś Urząd Miejski zalecił wywieszenie na wejściu do Domu Kultury informacji o tym, że Dom Kultury zostaje zamknięty.

Komunikat wywieszony na drzwiach brzmi: UWAGA DECYZJĄ RADNYCH z dn. 5.12.2013r. pod przewodnictwem JANA GRĄDZKIEGO DOM KULTURY ZOSTAJE ZAMKNIĘTY. ODMOWA FINANSOWANIA!

Dyrektor Miłosz Manasterski, jest od kilku dni na zwolnieniu chorobowym. Pracownicy Domu Kultury są w placówce. Zajęcia (też te płatne, przynoszące zysk) są odwoływane.

Jan Grądzki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomiankach – informuje, że o informacji wywieszonej na wejściu do Domu Kultury poinformuje Policję, w związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji.

Rada Miejska nie podjęła żadnej uchwały, która nakazywałaby zamknięcie Domu Kultury. Rada natomiast przyjęła budżet na 2013 rok pod koniec 2012 roku wraz ze środkami finansowymi przeznaczonymi na funkcjonowanie Domu Kultury, które są wyższe o ponad 100 000 złotych w stosunku do roku 2012. Dysponowanie środkami leży tylko w kompetencji dyrektora Domu Kultury. – mówi Jan Grądzki.

Piotra Rusieckiego – zastępcę Burmistrza, który pełni nadzór nad Domem Kultury – drogą mailową poprosiliśmy o informacje: Kto wydał decyzję o zamknięciu Domu Kultury? Jakie są przyczyny zamknięcia Domu Kultury? Do kiedy Domu Kultury pozostanie zamkniętym?
Odpowiedz zastępcy burmistrza – Piotra Rusieckiego – publikujemy poniżej.

Decyzje zapadły po tym kiedy radni nie zgodzili się (podczas sesji RM w dniu 5 grudnia 2013 r.) na kolejne zwiększenie środków w tym roku budżetowym dla Domu Kultury. Radni uzasadniali swoją decyzję tym, że wcześniej przyznane środki dla Domu Kultury nie zostały wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Termin zamknięcia Domu Kultury zapewne przypadkowo zbiegł się z terminem planowanej kontroli, która została zlecona Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, która to miała sprawdzić m.in. sposób wydatkowania środków, zasad zakupu towarów i usług przez Dom Kultury.

Dom Kultury zamknięty!

Dom Kultury zamknięty!

Dom Kultury zamknięty!

Dom Kultury zamknięty!

Dom Kultury zamknięty!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

58 komentarzy

 1. Komentatorro

  Ciekaw jestem jak to się dzieje że Dom Kultury otrzymując dotację ok 1,3 mln zł + dochody własne tak gospodaruje że mu nie wystarcza. Tym bardziej, że ponad 90% prowadzących zajęcia to ludzie, którzy nie są pracownikami DK tylko wynajmują sale lub prowadzą zajęcia na umowę cywilną.
  Pytanie kolejne – skoro doradca ds kultury TKijanski jest opłacany przez urząd to czemu też bierze kasę z DK? Jakie kwoty dostaje z DK rodzina naddyrektora TKijanskiego czyli żona Ewa Borowik-Kijanska i corka Marta Kijanska?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. łahciM

  A kto zapłacił za promocję książki Pana Kijańskiego, bo jeżeli Dom Kultury, a teraz nie ma pieniędzy na zajecia dla dzieci to chyba będzie działanie na szkodę mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Oby Komisja Rewizyjna mimo wszystko przeprowadziła kontrolę, wtedy wszystko będzie jasne. Na policję bym nie liczył, bo takie sprawy ciągną sie miesiącami.

  Mam pytanie. Dlaczego darmowe są ,,sztuki,, teatru miejsce i after party po występach?
  Czy nie mozna zweryfikować zapotrzebowania na takie coś za pomocą biletów? Moze nie warto tego tworu finansować?
  Może zamiast tego dofinansować zajęcia dla dzieci, aby były tańsze?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. edc

  GOPiKU nigdy by nie zamknęli, ale siara!!!! Gdzie jest GOPiK!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. sentymentalny

  GOPiK skończył kilka lat temu, kiedy to władza nie wtykała swoich macek we wszystko co się rusza. Kiedy dyrekcja DK nie poddawała się wpływom Urzędu.
  Mamy efekty wyboru dokonanego 3 late temu.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  Jak czytam to co napisał Komentatorro to istne kumoterstwo. Komisja to mało. Tam powinien wejść prokurator. Kim jest ten Kijański?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. ja

  jak można być tak durnym i bezczelnym żeby uważać, że wszyscy mieszkańcy Łomianek sa idiotami i można ich wodzić za nos i robić w konia bez końca?
  Czy naprawdę panowie burmistrzowie tego nie zauważają? Czy nie przemkneła się przez ich puste czerepy myśl, że kiedyś ich urzędowanie się skończy i sąsiedzi rozliczą ich z działań podczas kadencji? Czy naprawdę muszą robić wszystko, żeby ludzie pluli im pod nogi mijając ich na ulicy?
  Durna swołocz i tyle!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mieszkaniec

  To jakaś paranoja. Czy naprawdę dzieci muszą płakać z powodu awantur które uskutecznia władza? Panie burmistrzu Dąbrowski proszę PRZESTAĆ!!!!!!

  Czy walka polityczna aż tak potrafi zaślepić? Boję sie pomyśleć o tym co się będzie działo w przyszłym roku przed wyborami. Czy naprawdę jedyne co potrafi wladza to tworzenie konfliktów?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. dżin

  ciekawa data na skanie pisma na stronie um…napisane 27 a wpłynęło 26;-))))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 10. dociekliwy

  Jak pismo napisane 27.11.2013 mogło wpłynąć do Urzędu dzień wcześniej? Rozumiem, ze bur. Dąbrowski zmienia świat ale nie sądziłem, ze potrafi cofać czas 😉
  Jakoś mało wiarygodne te pismo dyrektora. Czy ono w ogóle trafiło do radnych?. Bo jakoś pieczątki BiursRsdy nie widać

  0
  0
  Odpowiedz
 11. lk

  Ciekawe jak długo będziemy ofiarami awantur Burmistrza Dąbrowskiego z Radnymi? Żałosne

  0
  0
  Odpowiedz
 12. bleee

  Śmieszne to i straszne. To są beznadziejne zagrywki naszych włodarzy. A wszystko po to by komuś dokopać, a nie żeby tu we wsi dobrze się działo. I nigdy nie będzie dobrze, bo zamiast budować coś wspólnie, knują jedni przeciw drugim.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. janina

  Szkoda tylko,że nikt nie raczył poinformować rodziców i dzieci o zamknięciu i o tym, że nie odbędą się zajęcia. Dzieciaczki przyszły, a tu drzwi zamknięte, niektóre miały łzy w oczach, bo mama miała odebrać po zajęciach i nie wiedziały co ze sobą zrobić…….
  Do ciężkiej cholery, co te dzieci komu zrobiły? Może „lokalny wielki wszechmocny”” po rozum do głowy pójdzie wreszcie?! „

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Anonim

  I znowu się okazuje, że to co jest na stronie urzędu służy tylko oczernianiu Radnych.
  Wyobraźmy sobie jakby wyglądała informacja bez niezależnych mediów.

  Bardzo dobrze, że Radni patrzą na każdą złotówkę wydana przez Burmistrza i jego Dyrektorów.
  Takie mają zadania w ustawie o samorządzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. ja

  a może burmistrz razem z dyrektorem DK powiedzą nam ile kosztuje podatników utrzymanie pana Kijańskiego i jego teatru Miejsce. I czy te pieniądze idą z budżetu DK czy z innych źródeł.
  Ile kosztowały występy Białej Damy i innych reliktów komuny i dlaczego te przedstawienia nie były biletowane? Kto i z jakiego budżetu za nie zapłacił? Może wtedy dowiemy się dlaczego dyrektorowi DK zabrakło kasy na zwyczajną działalność mimi tego, ze miał jej więcej niż w zeszłym roku.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. zadra

  Byłem obserwatorem ostatniej sesji Rady Miejskiej. Mogę odpowiedzialnie zaświadczyć, że Rada nie podjęła uchwały ani decyzji o zamknięciu Domu Kultury. Ktoś tutaj bezczelnie kłamie!
  A może chodzi o to, aby w najbliższy piątek nie odbyła się tradycyjna Wigilia osiedla Łomianki Stare? Może jest to odwet za wspaniałą sobotnią imprezę dla niepełnosprawnych dzieci, które zorganizował Zarząd osiedla?
  Raz już burmistrz okradł niepełnosprawne dzieci,zabierając 5000 zł przyznane przez Radę, bo impreza integracyjna nie odbyła się pod jego patronatem. Teraz kolejna głupota.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. nikita

  No to skończył się „Raj”” Kiljańskiemu. Na próżno wołał „”Królu Złoty”” pobuduj mi amfiteatr! (spektakl -piosenki Anny German). Skończy się tak: Rusiecki i Dąbrowskim przewiozą się na Manasterskim (krzycząc z wyciągniętym palcem wskazującym – „”To ON!””) – i wszystko wróci do „”normy””… po staremu będą jątrzyć. Bo coś trzeba robić- przecież.”

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Kontrola_TAK

  Dyrektor Domu Kultury, który uciekł na zwolnienie lekarskie otrzymał w tym roku na Dom Kultury blisko 1,5 miliona złotych. Dodatkowo, rodzice płacili za udział swoich dzieci w zajęciach miesięcznie po kilkaset złotych. Tymczasem dowiadujemy się, że podległy burmistrzowi Dom Kultury stracił płynność finansową.

  Czuję, że kontrola Domu Kultury była strzałem w dziesiątkę!
  Czuję, że publiczne pieniądze zasiliły prywatne kieszenie kilku osób. Czuję, że nie skończy się tu jedynie na kontroli Komisji Rewizyjnej. Panie Dąbrowski, Panie Menasterski – wstyd!

  0
  0
  Odpowiedz
 19. SKSP

  Najwyższy czas na rozwiązanie wioskowej Straży Ogniowej pod wodzą małego knota który w dniu 10.12.2013 dał pokaz chamstwa pod Domem Kultury .Ta pozostałość PRL na którą idą ogromne pieniądze powinna być natychmiast rozwiązana ,a pieniądze przekazane na Dom Kultury ,może mniej będzie chamstwa w Łomiankach a więcej Kultury
  Tylko Zawodowa Straż Pożarna uzdrowi to Łomiankowskie bagno
  Dla Teatru Miejsce oczywiście nie widzę miejsca w Domu Kultury to jest oczywiste
  Dom Kultury powinien być dla młodzieży chcącej rozwijać swoje zainteresowania .Dziś dzieci straciły najwięcej

  0
  0
  Odpowiedz
 20. nieodpowiedzialność!

  Decyzja czysto polityczna! Niepoinformowanie, z wyprzedzeniem, rodziców o możliwości zamknięcia Domu Kultury uważam za skrajną nieodpowiedzialność i brak wyobraźni ze strony tego, kto wydał polecenie wydrukowania tych plakatów i zawieszenia ich na drzwiach, i gdzie tam jeszcze. Jak można BEZ WCZEŚNIEJSZEGO komunikatu zamknąć placówkę, do której idą dzieci?

  0
  0
  Odpowiedz
 21. entomol

  Ktokolwiek dziś podjął decyzję o wywieszeniu plakatu i zamknięciu Domu Kultury, zrobił to nie biorąc zupełnie pod uwagę kto najczęściej z tego miejsca korzysta i kto na tym najbardziej straci. Tym samym wciągnął dzieci i ich rodziny w polityczną grę. Smutne, bardzo smutne.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. A.A.A.

  INOFORMACJA ZE STRONY FORUM ŁOMIANKI

  ” Witam,

  proszę o kontakt rodziców dzieci, które nie mogą brać udziału z powodu zamknięcia DK Łomianki. Mój adres: b.frymus@tvn.pl

  pozdrawiam,
  Bartłomiej Frymus
  tvnwarszawa.tvn24.pl ”
  NO TO CIEKAWE CZYJĄ STRONĘ PRZYJMIE TVN

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Passat

  Żenująca decyzja nadzorcy dyrektora Domu Kultury. Jak już Pan Burmistrz musi się tak zabawiać, to mógł wcześniej powiadomić rodziców dzieci, które są zapisane na zajęcia w Domu Kultury. Ciekawe czy zwrócą kasę za zapłacone zajęcia?

  Takich scen to jeszcze Łomianki nie widziały w swojej historii.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Vox

  Teatr powinien być w innym miejscu może w ICDS.Dom Kultury powinien być tylko dla młodzieży a nie dla teatru czy jakiegoś zafajdanego chóru starych beczacych ramoli .Ile oni kosztują nasza Gminę

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Stróż

  Jak zwykle winna będzie babcia klozetowa

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Anonim

  Myślę ze trzeba zrozumieć Dyrektora DK i pracowników .Cały czas pracowali pod duża presją – albo się zgadzasz na Teatr albo WON

  0
  0
  Odpowiedz
 27. abcd

  Informacja o zamknięciu Domu Kultury na stronie Urzędu,to bezprawie i lekkomyślność burmistrza.
  Burmistrz podjął decyzję o zamknięciu DK,a winą obciąża jak zawsze radnych i przewodniczącego rady podając nawet jego nazwisko na tej wywieszce.
  Ja nie mogę znaleźć uchwały czy innego dokumentu rady wskazującego na zamknięcie DK.
  Rodzice zapłacili za zajęcia,harmonogram imprez podany do publicznej wiadomości,a dostępu do DK nie ma.
  Takiego słabego burmistrza i jego konfliktowych doradców w Łomiankach nie było.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Jacek

  Dąbrowski posunął się za daleko, chyba władza uderzyła mu do głowy

  0
  0
  Odpowiedz
 29. felek

  Kim jest radny Krystecki? to On dziś osobiście wieszał ogłoszenia o zamknięciu DK ( plakaciasz, fotograf, nagrywacz, posłuchiwacz) proponuję jeszcze miotłę i niech sprząta ten syf z ulic w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. albin

  Władza to zakała domów kultury,nie tylko w Łomiankach, w Warszawie też. Takiej ingerencji jaka jest obecnie nie pamietam w najgorszych latach PRL-u. Przychodzi pan władca- burmistrz, vice-burmistrz i żąda co tu ma być, jak ma być. Grozą wieje, a co będzie przed wyborami, czyli za chwilę? Pozdrawiam Miłosza , zdolnego poetę i współczuję mu serdecznie takich układów.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. adres znany redakcji

  Żeby było jasne . Wszyscy instruktorzy /dwa etatowe wyjątki / w Domu Kultury są na swoim rozrachunku więc Pan Burmistrz nie zapłaci ze swojej kieszeni ani grosza za zamknięcie DK .Rodzice domagający się zwrotu pieniędzy za nie odbyte zajęcia godzą prosto w kieszeń tylko INSTRUKTORÓW a nie sprawców tej zadymy.Pozdrawiam Pana Ł.Sokołowskiego

  0
  0
  Odpowiedz
 32. Adam

  Panie Dąbrowski, Łomianki to nie prywatny folwark.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. annai

  Jakoś strasznie zagmatwana jest ta sprawa, prawdziwa zagadka.
  A czy ktoś się doczytał, co się stanie z tą lokalizacją po zamknięciu domu kultury?

  0
  0
  Odpowiedz
 34. bywalczyni

  Co to ma być…. jeśli ktoś jest w stanie zamknąć dom kultury to powinien zorganizować miejsce zastępcze gdzie mogły by odbywać się zajęcia. Opłaciłam ćwiczenia z których nie mogę korzystać!!co to za zwyczaje?? Jestem oburzona!

  0
  0
  Odpowiedz
 35. hę?

  #adres znany redakcji pisze > „Żeby było jasne . Wszyscy instruktorzy /dwa etatowe wyjątki / w Domu Kultury są na swoim rozrachunku” ……
  Manasterski w piśmie pisze że miesięczne koszty utrzymania budynku 35000 (media)* 12 m/cy = 420 000. Instruktorzy nie są zatrudnieni (oprócz dwóch). czyli zostaje dyrektor + jakaś obsługa. 1 446 750,32 (dotacja w 2013)+ 365 000 zł (wpływy z działalnośći własnej) – 420 000 (koszty utrzymania budynku) = 1 390 000 zł. Na co wydano ten milion trzysta?
  Zusy – 240 000
  Podatki – 84 000
  Czyli zostaje milion sześćdziesiąt sześć.
  Gdzie są te pieniądze?

  0
  0
  Odpowiedz
 36. Polka

  Działania tego burmistrza są skandaliczne, zrobi wszystko dla kościoła i jego popleczników, ale na kulturę niezależną nie ma pieniędzy. Szasta naszymi pieniędzmi wspierając wszelkie klerykalne działania. Co zrobił dla Łomianek przez swoją kadencję? Zakończył tylko lub kontynuował podjęte przez poprzednika inwestycje, bo nie miał innego wyjścia. Zwęził na życzenie proboszcza ulicę Warszawską tak, że nie ma szans wyprzedzić wlokącego się walca lub rowerzysty. Czekam na wybory, może wreszcie tego nieudacznika zmieńmy na kogoś rozsądnego, dbającego o mieszkańców a nie tylko interesy niektórych.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. łahciM

  Słyszałem, że pracownicy Domu Kultury są normalnie w pracy, tylko ktoś im kazał zamknąć się od środka na 8 godzin i nie wpuszczać nikogo. Nie rozumiem dlaczego Dom Kultury pracuje a nie może przyjmować dzieci na płatne zajęcia!!! Kpina z mieszkańców !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 38. #ciekawski

  Czy Rada odpowiada za sposób w jaki gospodaruje pieniędzmi DK? Czy ma płacić z pieniędzy mieszkańców za niegospodarność DK?
  Obwinianie Rady jest podobne do zarzutów dziecka, które wydało całe swoje kieszonkowe na chipsy i teraz jest obrażone na rodziców, że nie chcą mu dać pieniędzy na komiks.

  0
  0
  Odpowiedz
 39. kapitan

  ciekawe kto będzie kozłem ofiarnym tej rozgrywki? Bo jakiś kozioł musi się znaleźć.Zapewne nie pan T.K. Takie, robiące za pięknoduchów, typki zazwyczaj spadają na cztery łapy, bo mają politykierską obstawę. Obawiam się że będzie to dyrektor M.M. A może od początku był na tę rolę szykowany, tylko o tym nie wiedział ? Przykre.

  0
  0
  Odpowiedz
 40. A-lina

  A czy ja dobrze pamiętam, że środki na dofinansowanie ognisk sołeckich także zostały przekierowane do DK? I miał z tym coś wspólnego vice PR. Ja tylko pytam, bo nie mogę tego znaleźć…

  0
  0
  Odpowiedz
 41. Gas

  Mimo ,że już dziś poruszyłem sprawę Uchwały nr LIII/305/2013
  z dnia 28 listopada 2013r. , w sprawie przeprowadzenia Kontroli w DK – chciałbym jeszcze zapytać, gdzie znajdę uzasadnienie do projektu tej uchwały?

  Niestety na BIP takiego uzasadnienia nie ma, ani też projektu tejże Uchwały.

  0
  0
  Odpowiedz
 42. abcd

  Dobrze,że p.Przewodniczący Rady wyjaśnia,kto i dlaczego zamknął Dom Kultury.
  Wniosek prosty-przestraszyli się kontroli.
  Poza tym jakim prawem chcieli usuwać z Domu Kultury członków Komisji Rewizyjnej.
  Tych decydentów od zła, to Straż Miejska powinna zawieźć na odpowiednie podleczenie głów.

  Napisane było,że interweniowała Straż Miejska
  Ja pytam na jakiej podstawie Straż Miejska chciała usunąć członków Komisji Rewizyjnej z budynku Domu Kultury?.
  To jakaś paranoja w zarządzaniu.
  Panowie z Urzędu,nie ośmieszajcie się.Przyjmijcie zasadę,im ciszej tym lepiej.

  0
  0
  Odpowiedz
 43. jak jest

  do pytania Gas.
  W biuletynie informacji publicznej jest umieszczona uchwała.
  Moim zdaniem podjęcie tej uchwały jest wynikiem dyskusji,zapytań i wątpliwości w czasie obrad sesji i dlatego została ona podjęta podczas sesji i nie ma jej projektu.
  Protokół z obrad sesji powinien zawierać zapis o przyczynie podjęcia takiej uchwały.
  Takiego protokołu nie ma mimo zapisu,że na każdej z sesji powinien być przyjmowany protokół z obrad poprzedniej sesji.
  Sprawę powinna wyjaśnić moim zdaniem p.sekretarz,która nadzoruje Biuro Rady.

  0
  0
  Odpowiedz
 44. Gas

  Tak. Dziękuję za odpowiedź – zgadzam się, że Uchwała na BIP jest,
  poszukiwałem bardziej oficjalnego uzasadnienia.

  Już rozumiem jak to jest w tej sprawie.

  Swoją drogą, zgadzam się ze wspomnianym gdzieś zdaniem,
  że finanse DK powinny być dodatkowo skontrolowane przez wyższy, uprawniony organ od Komisji Rewizyjnej.

  0
  0
  Odpowiedz
 45. #Ann

  Zamknięcie czegokolwiek finansowanego przez miasto jest porażką osób zarządzającymi miastem oraz samym ośrodkiem. Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje tego stanu rzeczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 46. Chopin z Łomainek

  DK to tylko drobny przykład jak to funkcjonuje.Należy podziękować w przyszłym roku radnym i burmistrzom. Mam już serdecznie dość jazdy po łomiankowskich dziurach. Aleja Chopina przy Wiślanej nigdy jeszcze nie była w tak fatalnym stanie. Oni się tylko kłócą a interes nas mieszkańców mają głęboko gdzieś. Łomianki potrzebują całkowicie nowych radnych i nowego burmistrza. Żadnych odgrzewanych kotletów, typu Pszczółkowski czy Sokołowski.

  0
  0
  Odpowiedz
 47. M2013

  Coś mi się wydaje, że ktoś „zupełnie nowy” wygrał ostatnie wybory na burmistrza i jaki efekt? Dąbrowski był szerzej nieznany i wygrał tylko jako opozycja do Pszczółkowskiego. Teraz wiemy, że rządzi za niego Rusiecki z pomocą mechanika samochodowego domorosłego rady prawnego, ale wygrywał właśnie jako „całkowicie nowy”.

  0
  0
  Odpowiedz
 48. Anonim

  Porażający przykład rozkładu demokracji przez ekipę rządnych władzy pupilków burmistrza. Zamiast określonej prawem dwuwładzy wprowadzają oni pomówieniu władzę.
  Powoduje to kompletną degrengoladę lokalnej demokracji.
  To powinno zostać skierowane do prokuratury. Takie zamknięcie Domu Kultury to typowa arogancja władzy, bo nie potrafi przewidzieć z dłuższym niż kilkudniowym wyprzedzeniem potrzeb finansowych i nie ma zamiaru uzasadnić tych potrzeb przed organem stanowiącym czyli Radą i jej Przewodniczącym.

  0
  0
  Odpowiedz
 49. Nie zgadzam się na dofinansowanie Domu Kultury

  Zamknięto Dom Kultury? Wielkie mecyje. W USA jak zabrakło pieniędzy w budżecie to zamknięto WSZYSTKIE urzędy w państwie. I co? Świat się nie zawalił!
  Apeluję do radnych:
  Nie dajcie się złamać szantażem. To jest właśnie ten moment, kiedy musicie postąpić odpowiednio. Liczymy na Was.

  0
  0
  Odpowiedz
 50. Olek

  Grądzki i reszta radnych WYNOCHA Z ŁOMIANEK mamy was dość!

  0
  0
  Odpowiedz
 51. ja

  oj, Olek, Olek… choć raz użyj mózgu, głąbie kapuściany.

  0
  0
  Odpowiedz
 52. Olek

  Może GRĄDZKI NA BURMISTRZA TAK LEPIEJ #ja głąbie kapusciany.Tak wlasnie wygląda opozycja ,która rozpisuje się na łomianki info,forach i w niby obiektywnej gazetce łomianki info.Jesteście wszyscy śmieszni,ale wasz koniec bliski Radni opozycji .

  0
  0
  Odpowiedz
 53. Szkoda zycia na głupoty

  Ludzie co z wami się dzieje widze ,że PO psuje wszystko.Idzcie na rekolekcje warto posłuchać ksiądz bardzo madrze mówi.Co powiesz Bogu jak jutro byłby koniec świata. No co??

  0
  0
  Odpowiedz
 54. na uboczu

  ..a moze Go-Go teraz tam otworzymy

  0
  0
  Odpowiedz
 55. na uboczu

  ..szkoda, bo fajnie bylo by wiedziec kto to opisuje. Jesli choc jeden /jedna poda swoje prawdziwe dane – to ja tez swoje podam

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *