www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Domowa eko-drogeria w Galerii Łomianki

Galeria Łomianki w sobotę 10 marca organizuje bezpłatne warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków.

Powoli żegnamy zimę. Już za moment wiosenne promienie słońca ujawnią wszelkie ślady, jakie na naszej skórze pozostawiło mroźne, zanieczyszczone powietrze. Jak temu zapobiec? Odpowiedź tkwi w naturze! Podczas warsztatów w Galerii Łomianki w sobotę 10 marca poznasz tajniki produkcji eko-kosmetyków z produktów, które… znajdziesz we własnej kuchni.

Etykiety sklepowych kosmetyków pełne są tajemniczych skrótów i nazw substancji, które niekiedy trudno rozszyfrować. A gdyby tak stworzyć preparat, którego etykietę wypiszesz własnoręcznie, mając pewność, że zawiera on wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki? Podczas warsztatów w Galerii Łomianki każdy z uczestników stworzy eko-kosmetyki, których wysoka skuteczność oparta jest o ogólnodostępne i… jadalne produkty.

Skład każdego kosmetyku jest maksymalnie uproszczony – wykorzystane zostaną produkty naturalne – takie, które można zjeść: miód, oliwa z oliwek, cukier. W domowej eko-drogerii nie znajdziemy konserwantów, SLS, SLES, parabenów i innych substancji pieniących. Dobór składników do danego kosmetyku będzie oparty na wiedzy naszych mam i babć – to receptury, które królowały w przedwojennych poradnikach pani domu.

Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł stworzyć zestaw trzech kosmetyków, składający się z:
•Antycellulitowego peelingu do ciała na bazie oliwy z oliwek, cukru i kawy;
•Oczyszczającej maseczki do twarzy na bazie miodu, oleju arganowego i węgla aktywnego;
•Soli do kąpieli na bazie różowej soli himalajskiej (80 rożnych minerałów!) i suszonych płatków róży.

Każdy kosmetyk trafi do szklanego słoiczka (500 ml), na którym znajdzie się naklejka informująca o składzie, zastosowaniu i dacie przydatności. Przygotowane kosmetyki zostaną ozdobnie zapakowane, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako elegancki eko-prezent dla bliskiej osoby.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstają pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.Warsztaty odbędą się 10 marca (sobota) w godzinach 11.00-17.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ilość słoiczków ograniczona.

Domowa eko-drogeria w Galerii Łomianki

Domowa eko-drogeria w Galerii Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

  1. do dokes srokes

    Widać że tacy dokesi srokesi próbują zagłuszyć rzeczywistość, golenie i strzyżenie to potrzebne putinowi i tym użytecznym idyjotom, temu z dziadkiem z wermachtu, i jego POpapranym fumflom, targowicy.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *