www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dookoła świata – Kenia

W piątkowy wieczór, 16 maja, w Domu Kultury w Łomiankach przy ul. Wiejskiej miało miejsce spotkanie z Ryszardem Czajkowskim – dziennikarzem, podróżnikiem, publicystą, członkiem The Explorers Club. To kolejne spotkanie zorganizowane w Domu Kultury w ramach cyklu „Dookoła świata”.

Ryszard Czajkowski podzielił się wrażeniami ze swojej wyprawy do Kenii, państwa leżącego we wschodniej Afryce nad oceanem Indyjskim. Opowiedział o zwyczajach ludów, które spotkał w podróży. Opowieść ilustrował zdjęciami. Niektóre fotografie pochodziły sprzed kilkudziesięciu lat, niektóre były bliższe współczesności. Autor przedstawił Kenię jako kraj kontrastów pod względem sposobu i poziomu życia. Tubylcy nadal mieszkają w krytych strzechą chatach, ale rozwijają się też duże aglomeracje miejskie, jak np. Nairobi, stolica Kenii. W Kenii żyje ponad czterdzieści bardzo różniących się grup etnicznych. Ryszarda Czajkowskiego zainteresowali zwłaszcza Masajowie – plemię uwielbiające wolność – i to im poświęcona była główna część prezentacji. Ale zgromadzeni mogli zobaczyć także zdjęcia z życia Kikujów, Samburu i ludu Turkana.

Prezentację ubarwił występ tancerki z grupy tanecznej „Mulemba”, która dała energetyczny pokaz i wprawiła w zachwyt gibkością, zwinnością ruchów i poczuciem rytmu.

Odbyły się również warsztaty bębniarskie „Od młokosa do bongosa”, w których chętnie wzięły udział dzieci. Można było również skosztować potraw kuchni afrykańskiej.

am.

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

Dookoła świata - Kenia

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Monika

  Dzięki za fajny opis i fajne zdjęcia. Tym razem nie udało nam się być, i już żałujemy.

  A tak na marginesie, to gdyby nie Lomianki Info to by nie było żadnych relacji z Domu Kutlury. Dyrektor Domu Kultury i Burmistrz powinni dziękować redaktorowi Lomianki Info za promocję, Z tego co wiem to Lomianki Info jest robione przez jedną osobę a efekty są jakby pracował tam cały profesjonalny sztab ludzi. Szczere gratulacje!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Wszyscy wiedzą, że Info jak mało kto promuje Dom Kultury. Nie od dziś – od zawsze. Jak nikt inny promowało też „pana dyrektora” Manasterskiego, kiedy ten jeszcze nie był „dyrektorem” a był zwykłym pracownikiem.

  Jak teraz „pan dyrektor” się zachowuje w stosunku do Pana Macieja i Info? Jak się „panu dyrektorowi” pozmieniało jak zasiadł na stołku? Ilu przyjaciół stracił na własne życzenie?

  Znając Pana Macieje jako człowieka, dla którego awantury i politykierstwo są obce, to nie będzie chciał wykładać faktów na widok publiczny, a powinien.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mieszk

  Zupełnie nie rozumiem tych komentarzy. Dyrektor Domu Kultury wraz z Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim wprowadzili kulturę do Łomianek. Wcześniej tego nie było. A temu portalikowi to ktoś pozwolił na robienie zdjęć w Domu Kultury albo w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym? Ma to na piśmie ? Skończy się fotografowanie i filmownanie bez pozwolenia Burmistrza i Dyrektora. To Burmistrz i Dyrektor decydują o tym co jest potrzebne a co nie jest potrzebne. Partyjniaki ujadają po lunchu na górce kiełbasianej :))))))))))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Eryka

  do #mieszk. Czy mamy rozumieć, że teraz już nie można zdjęć robić w Łomiankach? Co to za jakieś nowe zwyczaje? Może niedługo bedą czarne listy, a może już są? To jakiś ponury i mało udany żatr?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *