www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dorota Miśkiewicz w Jazz Cafe

JazzCafe Łomianki zaprasza na kolejny urodzinowy koncert Doroty Miśkiewicz, który odbędzie się 12.09.2008 roku (piątek) o godzinie 20.00.

Kilka starych hitów, kilka nowych piosenek, zapowiadających płytę „Caminho”” z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów. Do tego zestawu oczywiście tort urodzinowy oraz tradycyjnie gość specjalny. Kto tym razem pojawi się na scenie? W zeszłym roku do zespołu dołączył Henryk Miśkiewicz oraz Janusz Szrom, który był niespodzianką dla samej Doroty. My już wiemy kto to będzie, ale zachowamy to dla siebie. Rozwiązanie zagadki nastąpi 12 września na koncercie w Jazz Cafe…

Dorota Miśkiewicz (śpiew) wystąpi z zespołem w składzie:
Marek Napiórkowski – gitary
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa
Filip Woźniak – perkusja

Dla tych, którzy nie znają Doroty kilka słów biografii:
Dorota Miśkiewicz, wybitnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.
Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu: Nigel`em Kennedy, Tomaszem Stańko, Ewą Bem, Anną Marią Jopek, Włodzimierzem Nahornym czy z samą Cesarią Evorą, od której otrzymała swoistą legitymację do światowej kariery, będąc, jako jedyna polska wokalistka oprócz Kayah, zaproszoną do wspólnego nagrania utworu, promującego ostatnią płytę Evory.
Zadebiutowała w 2002 roku nominowanym do Fryderyka albumem „”Dorota Goes to Heaven””, w dwa lata później wydała kolejny krążek „”Pod rzęsami””. Trzecia solowa płyta „”Caminho”” ukaże się 22 września. Podczas koncertu Opole-Premiery’08 Dorota Miśkiewicz zapowiedziała płytę „”Caminho”” piosenką o żartobliwym tekście, pt. „”Magda, proszę””.

Bilety w cenie 65 pln można rezerwować telefonicznie pod numerem 022 751 41 12 lub mailem jazzcafe@jazzcafe.com.pl

źródlo: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *