www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dotacja dla OSP Łomianki

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach…
W miniony piątek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyło się oficjalne podpisanie umów dotacyjnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu. Nasza jednostka uchwałą Zarządu WFOŚiGW z dnia 7.07.2020 otrzymała dofinansowanie w kwocie 380 tyś. zł na realizację zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×2.

Ponadto wcześniej została już podpisana umowa dotacji Komendanta Głównego PSP przeznaczonej na funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) na środki w wysokości 80 tys. zł natomiast pozostała – największa część środków na ten cel pochodzi z budżetu Gminy Łomianki.Wszystkim, którzy przyczynili się do finansowania zadania, już na tym etapie bardzo dziękujemy za tak niezbędne wsparcie.

W wyniku ogłoszonego postępowania przetargowego, został już wyłoniony wykonawca pojazdu, którym będzie firma Wawrzaszek ISS z Bielska-Białej. Wykonawca zaoferował pojazd na podwoziu Scania P360, wykonany i przystosowany do zadań gaśniczych oraz ratownictwa technicznego, zgodnie z naszymi wymaganiami. Dostawy należy spodziewać się do końca listopada bieżącego roku. Samochód zastąpi poprzedniego „technika” czyli GBA-Rt Mitsubishi Canter, który został przekazany do OSP Dziekanów Polski.

źródło: OSP Łomianki

Dotacja dla OSP Łomianki

Dotacja dla OSP Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *