www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dyrektor KPN – Jerzy Misiak odchodzi…

31 lipca 2014 roku odchodzi na emeryturę dotychczasowy, wieloletni Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego – mgr inż. Jerzy Misiak. Dyrektor funkcję tę sprawował 26 lat. W Kampinoskim Parku Narodowym pracował 38 lat.

Kto zastąpi Jerzego Misiaka – nadal nie wiadomo…


Jerzy Misiak urodził się 24 czerwca 1946 roku w miejscowości Kolonia Podpora (woj. radomskie). W 1965 roku ukończył Technikum Leśne w Krasiczynie i w tym samym roku podjął studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyplom magistra inżyniera leśnictwa uzyskał w 1970 roku.

Po skończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w Lasach Państwowych. W latach 1971-76 pracował w Nadleśnictwie Dobieszyn (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu), zajmując kolejno stanowiska: stażysty, adiunkta, nadleśniczego terenowego i zastępcy nadleśniczego.

1 lutego 1976 roku przeszedł do pracy w Kampinoskim Parku Narodowym. Początkowo pracował na stanowisku adiunkta, następnie zastępcy dyrektora. W 1988 roku został powołany na stanowisko dyrektora Parku.

Pierwsze lata zarządzania Parkiem przez Dyrektora Jerzego Misiaka nie należały do najłatwiejszych. Transformacja systemu społeczno-politycznego kraju w 1989 roku, wejście w życie nowej ustawy o ochronie przyrody w 1991 roku – to były poważne wyzwania, którym należało sprostać. Gruntowna wiedza teoretyczna, wieloletnia praktyka zawodowa oraz osobowość Dyrektora zadecydowały, że w trudnych okresach zarządzany przez Niego Park był zawsze dobrą wizytówką ochrony przyrody w Polsce. Niewątpliwym sukcesem Dyrektora jest nawiązanie partnerskiej współpracy z samorządami wszystkich ośmiu gmin puszczańskich. Współpraca ta może być stawiana za wzór właściwie spełnianych przez Park funkcji społecznych.

Trwałym dorobkiem Dyrektora pozostanie powołany przez Niego do życia w 1992 roku kwartalnik Kampinoskiego Parku Narodowego – „Puszcza Kampinoska”.

Mimo obciążenia obowiązkami służbowymi, Dyrektor nigdy nie szczędził czasu na działalność społeczną. Od wielu lat jest aktyw­nym członkiem Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Gruntowna wiedza teoretyczna, wieloletnia praktyka zawodowa oraz osobowość Dyrektora zadecydowały, że w trudnych okresach zarządzany przez Niego Park był zawsze dobrą wizytówką ochrony przyrody w Polsce. Jest inicjatorem, autorem wielu przedsięwzięć z zakresu ochrony przyrody, zabytków i pamiątek historii, udostępniania Parku, współpracy z samorządami, szkołami i lokalnymi społecznościami. Pod Jego kierunkiem rozwinięte zostały społeczne funkcje Parku; badania naukowe, edukacja, turystyka, współpraca międzynarodowa. Od lat jest organizatorem uroczystości patriotycznych upamiętniających w KPN wydarzenia historyczne. W trakcie pracy wykupił ponad 4 tys. gruntów, utworzył 2 ośrodki edukacyjne w Granicy i w Izabelinie, zainicjował wydanie trzytomowej monografii KPN publikacji naukowej poświęconej Puszczy Kampinoskiej. Wybitnie zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej i wielokrotnie odznaczany resortowo. Jest profesjonalnym menedżerem i wzorowo – w miłej atmosferze zarządza zespołem pracowników. Za pracę zawodową i społeczną był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. w 2011 r otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: Kampinoski Park Narodowy

Dyrektor KPN - Jerzy Misiak odchodzi...

Dyrektor KPN - Jerzy Misiak odchodzi...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. hgfdhgd

  Nasz Burmistrz PIOTR RUSIECKI i TOMASZ DĄBROWSKI są najlepszymi Burmistrzami Łomianek.
  Kto pisze inaczej ten wieśmak z górki kiełbasianej !!!!!!

  Czytajcie więcej LOMIANKI PL i LOMIANKI RAZEM PL

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gas

  Nowym Dyrektorem został Mirosław Markowski…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *