www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dzień Pamięci Ofiar Katynia

13 kwietnia złożono wieniec pod symbolicznym pomnikiem ku czci ofiar sowieckich obozów zagłady przed kościołem św. Małgorzaty w Łomiankach.

Każdego roku w Łomiankach podtrzymywana jest pamięć o zbrodni, która miała miejsce 81 lat temu w Katyniu, Charkowie, Twerze, a także Mińsku i Kijowie, kiedy to na rozkaz Stalina NKWD rozstrzelało polskich oficerów i podoficerów.

Hołd zamordowanym oddali: Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak, zastępca burmistrza ds. technicznych Paweł Bohdziewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Pszczółkowska, komendant Straży Miejskiej w Łomiankach Marcin Węgiełek, przedstawiciel Rodzin Katyńskich Wojciech Berger, przedstawiciele Zarządu Koła Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Łomiankach: gen. Stanisław Woźniak, Henryk Łazarski i Krzysztof Terczyński. Poczet sztandarowy wystawili ochotnicy z OSP w Łomiankach.

Ze względu na obowiązujące restrykcje z powodu pandemii covid-19 po raz drugi z rzędu uroczystość była skromniejsza niż w latach ubiegłych, .

źródło: UM Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *