www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki zaprasza na spotkania poświęcone Żołnierzom Niezłomnym.

28 II 2015 r. (sobota), Dom Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a (wejście od ul. Gościńcowej):
– godz. 11.00 – lekcja historii w pigułce; piknik rodzinny „Od rycerza do żołnierza czyli obrona polskiej niepodległości”. W programie min. gry i zabawy edukacyjne, gawęda historyka, musztra, budowa szpitala powstańczego i punktu łączności, pokazy saperskie w wykonaniu pirotechników, prezentacja wyposażenia wojskowego z różnych epok historycznych, warsztaty tematyczne dla dzieci dostosowane do wieku uczestników. Projekt zrealizują członkowie Grupy Historyczno – Edukacyjnej „Szare Szeregi”.
– godz. 19.00 – projekcja filmu dokumentalnego „Dziewczyny z tamtych lat” przedstawiającego losy młodych, pięknych Polek z pokolenia wojny i Powstania Warszawskiego, które w „nagrodę” za walkę o niepodległość ojczyzny spędziły długie lata w ubeckich więzieniach. W spotkaniu będzie uczestniczyła Alina Czerniakowska, czołowa polska dokumentalistka, reżyser licznych filmów, w których odkrywa nieznane fakty z najnowszej historii Polski.

Wstęp wolny.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. K.K.K.

  Wydaje mi się, że taka liczba „imprez patriotycznych” (często tylko z nazwy) w ostatnich dwóch-trzech latach w Łomiankach odniesie odwrotny skutek niż się wydaje organizatorom.

  Szkoda, bo patriotyzm to ważna wartość, a sprowadzanie go do imprezek, pikników, zabawy w wojnę czy nadmierne używanie wzniosłych patetycznych słów i symboli, strasznie go spłyca.

  Przesyt jest już dość intensywnie odczuwalny.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gość

  Zgadzam się z przedmówcą

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Komentator subiektywny

  Każda przesada jest efektem bezrefleksyjnego wykorzystywania ponadczasowej idei do zaspokojenia, niezaspokojonego „ego”.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. słodziak

  Będziemy i polecamy wszystkim zwłaszcza młodzieży. Nie lubię „prometejskich (:” uroczystości, ale ten dzień trzeba upamiętnić.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. milosierdzie_gminu

  A może by tak upamiętnić ofiary tych leśnych „patriotów” – powoływali się na walkę z Armią Czerwoną, ale koncie mają na koncie więcej bratnich cywili niż czerwonoarmistów.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. pogodny

  Nic nie jest czarno-białe jak to niektórzy pokazują. Należy być bardzo ostrożnym zarówno w gloryfikacji jak i potępianiu czasów, ludzi oraz czynów ludzi w tamtych czasach.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *