www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dziwadło Dla społeczności

Do mojej skrzynki trafiła ostatnio gazetka Pro Civitas. Osobliwa to publikacja. Sześciu facetów pisze tam o sześciu kompletnie różnych sprawach na dokładkę dotyczących różnych miejscowości. Jeden o systemach melioracyjnych. Drugi o decyzjach starosty w sprawie dróg (no bo przecież nie o same drogi chodzi). Trzeci o tym, że zastępcy burmistrza mają za wysokie zarobki. A zapomniał biedaczek napisać, że w tym czasie burmistrzowi rada obcięła wynagrodzenia do minimum, więc nic dziwnego, że się zastępcy jakoś zorganizowali. Czwarty o tym jak się do siebie mieli mariawici i katolicy. Następny o szynobusie, który ma jechać w nikogo tu nie interesującym kierunku. No i wreszcie gwóźdź sezonu promocja troglodytów, którzy zdaniem autora wywindują poziom kulturalny jakiegoś miasteczka.
Co łączy tych gości. A no, kasa na wydawanie gazetki. Najwyraźniej nic innego. Nie ma ani żadnej wspólnej myśli, ani pomysłu na coś innego niż promocja autorów. A zobowiązania finansowe pozostaną, kiedyś trzeba będzie dług zwrócić, nie w pioeniądzach przecież, tylko w odpowiednich decyzjach.
Drodzy obywatele a niebawem również wyborcy, strzeżcie się takich kandydatów, którzy nie mają pomysłu ale mają kasę. Jeszcze kilka miesięcy a zasypie was lawina ulotek, plakatów, banerów. Nawet jak kupujecie marchewkę, to nie wybieracie najładniejszego opakowania, tylko zawartość. Nie róbcie tego błędu wybierając polityków. Źle wybrana marchewka najwyżej zepsuje obiad a źle wybrany polityk z ogonem zobowiązań wobec sponsorów, zepsuć może dużo więcej.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. Michał

  Aleeeee, przepraszam o co chodzi?
  Trzeba było chociaż zdjęcia pokazać, a tak to pustosłowie śmiem twierdzić.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Ktoś_tam

  Kolega Michał nie zrozumiał? Ciekawe dlaczego? To nie jest takie skomplikowane żeby zauważyć, że kolesie się zaczeli lansować. I że bez kasy to się raczej nie da zrobić. I że za tą kasę trzeba się będzie później odwdzięczyć.
  Ja nie rozumiem jak można tego nie rozumieć.
  A swoje zdjęcie to klega Michał pokazał?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. hej ho

  Jeszce się nie skończyło a już się zaczęło. To kolesie bereta się uwidocznili, może miejsc w ONRówce Kryśki nie mają to musieli sami się skubnąć. Niby czas jeszcze ale Razem Deweloperzy ich wyrolują niezadługo.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. czytelnik

  Widać, że wybory się zbliżają bo nowe 'obiektywne gazetki’ powstają 🙂 Niech sobie przypomnę. gazetka Leć Sokole, gazetka Twoje Łomianki, powiatowa Pro Civitas, przedreferendalne Czerwone Łomianki.
  Po wyborach (referendach) wszystko prędzej lub później upada.
  Trzymają się jedynie niezależne Info i Echo.

  Ciekawe kiedy Łomianki Razem zaczną swoją gazetkę wyborczą robić. Wszak zaplecze mają, bo i drukarnia w rodzinie i świeżutkie informacje bezpośrednio od złotoustego Piotrusia, fotograf Tadzio też chętnie skorzysta, tylko czy sponsorzy sakiewką potrząsną zależy od tego jak długo plany miejscowe będą wstrzymane i ile wuzetek wyskoczy 🙂

  Kocham Łomianki za oddolne obywatelsko wydawnicze zrywy przedwyborcze!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Gość

  O ile wiem to jest gazetka powiatowa. To, o czym mowa w poście, to nie tyle jest problem nieudacznictwa prowincjonalnych działaczy (choć też), ile bezsensownej pozycji powiatu a w szczególności samorządu powiatowego. Nikt nie wie co tam się dzieje, nikogo to nie interesuje. Fucha radnego powiatowego to synekura bez obowiązków i odpowiedzialności. Nikt nikogo jeszcze z tego nie roliczył. Bezużytecznie wydawane państwowe pieniądze i tyle. Gazetka pewnie też z jakiś dotacji, które sobie radni powiatowi załatwili.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. janeg

  To gazetka partyjna PO. Partia się wypala, więc chowają się za niby stowarzyszeniem. Z Łomianek w tej gazetce piszą pani Wójcicka z synową, panem Etienem z Bajkowego, bo przez 3 lata kadencji nic (poza przeszkadzaniem w rozwoju gminy), absolutnie nic nie zrobili. Próbują zaistnieć, no ale czy ktoś wybierze osoby, które tylko przeszkadzają i nic nie wnoszą, poza opluwaniem innych?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. przerażony

  „janeg” nazwisko Etienne się nie odmienia!!! słyszałem na ostatniej sesji jak groził innemu radnemu za to pozwem o znieważenie, więc się miej na baczności! Coś ostatnio radny Etienne nam się uaktywnił. Co to będzie??? Co to będzie???

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *