Eko-liga przedszkolaka
14 marca o godz. 10:00 na hali sportowej ICDS zastępca Burmistrza ds. społecznych – Piotr Rusiecki – dokonał uroczystego otwarcia II Edycji 3 Etapu Ligi Przedszkolaka. Do udziału w zawodach zaproszonych zostało łącznie 13 placówek – z gminy Łomianki oraz z gmin ościennych – Lasek, Kaliszek, Izabelina i Warszawy.
Do zawodów zgłosiło się ostatecznie 10 przedszkoli. Tym razem o rozgrzewkę małych sportowców zadbała uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, nasza polska lekkoatletka Pani Anna Guzowska.
Przewodnim motywem II Edycji Ligi była ekologia. Prowadzący Pan Mariusz Walczak zapewnił najmłodszym tematyczne, niezwykle atrakcyjne konkurencje, nie zawsze typowo sportowe. Dodatkową atrakcją była krótka prelekcja, podczas której leśniczy Kampinoskiego Parku Narodowego pan Krzysztof Wawer, opowiadał najmłodszym o przyrodzie, zwierzętach oraz o wpływie człowieka na środowisko.
Gorąco dziękujemy Firmie CHA Łomianki , która min. ufundowała dla wszystkich maluszków koszulki z napisem „ MODA NA SPORT”, jabłka oraz wodę. Naszą Ligę Przedszkolaka od zawsze wspiera Firma 3 Topole, i tym razem dzięki życzliwości Pani Marii Łuksza najmłodsi sportowcy zajadali się pysznymi żelkami. Dziękujemy również Firmie NUGATEX, Pro – Futuro oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Promocji Oświatowych.
Już dziś zapraszamy wszystkie przedszkola do udziału w FINALE LIGI PRZEDSZKOLAKÓW, który odbędzie się 6 czerwca 2013 r. Podczas Finału zostanie rozstrzygnięty konkurs na drugą zwrotkę hymnu Ligi przedszkolaka. Finał stanowi podsumowanie wszystkich etapów II Edycji Ligi, dlatego też oprócz nagród rzeczowych dla zawodników przedszkola otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz puchary.
WYNIKI LIGI PRZEDSZKOLAKA 14 marca 2013 r.
I miejsce :
Domowe Przedszkole w Krainie Fantazji
II miejsce:
Motylkowa Akademia
III miejsce ex aequo:
Gminne Przedszkole w Izabelinie
Gminne Przedszkole w Laskach
IV miejsce ex aequo:
Przedszkole Niepubliczne
Sióstr Salezjanek im. Aniołów Stróżów
Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaliszkach.
Przedszkole Samorządowe w Łomiankach
Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”
Przedszkole Samorządowe w Dziekanowie Leśnym
Przedszkole Samorządowe w Dąbrowie
info i foto: Organizatorzy
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2 komentarze
Wyślij komentarz
Projekt uchwały krajobrazowej – kolejne podejście
Urząd Miejski w Łomiankach informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie zasad i warunków...
Parlamentarzyści spotkali się z mieszkańcami Łomianek
Budowa S7, budowa bus-pasa, metropolia warszawska, wiatraki, telewizja publiczna,, emerytury, prawdomówność i...
Podziel się odblaskiem – zaprasza Straż Miejska w Łomiankach
Tradycyjnie 6 grudnia, przed siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 87 (skrzyżowanie z Wiślaną), stanęła...
Reaktywacja Klubu Honorowych Dawców Krwi w Łomiankach
7 grudnia o godzinie 19:00 w ICDS, ul. Staszica 2 odbędzie się spotkanie w sprawie reaktywacji Klubu Honorowych Dawców...
Okres przedświąteczny w Łomiankach oficjalnie otwarty
W niedzielę, 3 grudnia przy ICDS odbył się Rodzinny Jarmark Świąteczny. Na odwiedzających teren przy łomiankowskim...
Zapisz się na akcję „Zima w mieście 2024” w Łomiankach
Jak informuje Urząd Miejski w Łomiankach... W okresie od 15 stycznia 2024 r. do 26 stycznia 2024 r....
Łomiankowskie lodowisko już otwarte
1 grudnia otwarto sezon na łomiankowskim lodowisku. Na terenie lodowiska funkcjonuje również wypożyczalnia łyżew....
Już jest! Łomiankowska choinka dobroci
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach kolejny raz organizuje akcję, dzięki której potrzebujący pomocy mogą zostać...
Niewidzialność, czyli o tym, co zabija zimą – Straż Miejska przypomina
Zima jest tą porą w roku kiedy przyroda przechodzi niezwykłą metamorfozę. Ubrana w śnieg, mróz, magiczny czas...
Bardzo udana impreza, dzieciaki bardzo zadowolone. Dziękujemy serdecznie i czekamy na następną edycję.
Zwracam się z pytaniem, którego nie mogłam zadać na ostatniej sesji rady gminy, do Pana zastępcy Burmistrza ds. społecznych – Piotra Rusieckiego: Proszę mi wyjaśnić jak to się stało, że dzieci z Krainy Fantazji za zajęcie I miejsca otrzymały tylko wodę, jabłko i koszulk kiedy WSZYSTKIEpozostałe przedszkolaki dostały dodatkowo po batoniku i soczku??????
Czy muszę Panu tłumaczyć jak bardzo czuły się rozczarowane widząc pozostałe dzieci “pałaszujące“ łakocie? W końcu jak mieliśmy im wytłumaczyć , że dla nich tych dobroci zabrakło ale w ramach “pocieszenia, wątpliwego, będ miały z Panem zdjęcie……a Pan się nawet na proste “przepraszam“ nie wysilił…WSTYD! Mama zawiedzionego zwycięzcy