www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ekstremalne doznania rodzinne…

Cezary Zamana od samego początku swojej działalności na rzecz promowania kolarstwa, duży nacisk kładzie na sport rodzinny. Ta idea przyświecała mu tworząc niezwykle popularny cykl maratonów Merida Mazovia MTB Marathon. Na fali popularności niezmiennie od 2005 roku cykl ten rozwija się w dużym tempie. W każdym kolejnym sezonie powstają nowe cykle i inicjatywy, które wypływają wprost od uczestników.

Właśnie na ich podstawie twórcy Mazovii doszli do przekonania, że warto zorganizować łatwiejszą wersję wyścigu trwającego dobę. Tak powstał wyścig w którym uczestnicy przez 12 godzin będą non stop ścigać się w podwarszawskich lasach. Impreza odbędzie się 23 czerwca w Łomiankach, gdzie swoich sił będą mogli spróbowac miłośnicy dwóch kółek solo, duo- w drużynach dwuosobowych, qutro- w drużynach czteroosbowych.
Ojciec z dzieckiem w jednej drużynie czyli swoisty duet rodzinny.

Pomysł wspólnego spędzania czasu rodziców razem z dziećmi, jest tak stary i sprawdzony, jak wychowywanie dzieci. Wspólne robienie różnych rzeczy jest bardzo ważnym elementem budowania dobrych relacji z dziećmi – mówi psycholog Tomasz Świtek, terapeuta, trener i mediator Centrum PSR. Rodzice dają swoim dzieciom przykład, ucząc je w ten sposób pożądanych zachowań. Ponadto wspólna zabawa, a także taka, w której rodzic i dziecko rywalizują w ramach jednego zespołu, wzmacnia ich wzajemną więź. Obydwoje mogą się wzajemnie lepiej poznać, zobaczyć od innej strony, być może odkryć i pokazać ukryte możliwości. Dlatego też Mazovia 12h oprócz duetów standardowych daje także możliwość startu w kategorii Quarto Junior czyli czterech uczestników, w tym minimum dwie osoby w przedziale wiekowym do lat 15 lat. Daje to szanse dla całych rodzin, które mogą wspólnie przeżywać te pasjonujące chwile. Ponieważ imprez trwa 12 godzin każdy z uczestników ma do dyspozycji bufet regenerujący (woda, izotonie, owoce) , a w połowie imprezy będzie wydawany ciepły posiłek regeneracyjny. Każdy z uczestników tej innej, ale jakże pasjonującej imprezy rowerowej otrzyma pamiątkowy T-shirt.

Dowodem na to, że wiele osób szuka odskoczni od codzienności i kieruję się w stronę doznań ekstremalnych jest niezwykła popularność imprez organizowanych przez Cezarego Zamany. Od kilku lat uczestniczy w nim co raz więcej ludzi, którzy przyjeżdżają na zawody z poza granic naszego kraju. Przyciąga ich niesamowity klimat jaki panuje podczas wyścigu. Warto więc spróbować rodzinnego startu i zmierzyć się z samym sobą.

Program maratonu 12H
22.06 (piątek)
– 18.00-20.00 – biuro zawodów

23.06 (sobota)
– 7.00-9.00 – biuro zawodów
– 9.00 – start maratonu
– 21.00 – zakończenie maratonu
– 21.30 – Oficjalna Dekoracja 12H

Szczegółowe informacje na stronie http://www.mazovia24h.pl/index24h.php

Ekstremalne doznania rodzinne...

Ekstremalne doznania rodzinne...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *