www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

eŁką tylko lokalnie?

O włączeniu Gminy Łomianki do pierwszej strefy biletowej warszawskiej komunikacji miejskiej mówi się już od jakiegoś czasu. Czy nastąpi to z dniem 1 stycznia przyszłego roku?

Na takim rozwiązaniu skorzystają wszyscy. Warszawie zależy, by ograniczyć ruch samochodóww stolicy, a mieszkańcom gmin ją okalających, by bilety i ich ceny byłyujednolicone z tymi, które obowiązują w komunikacji warszawskiej.

Z tego co wiem są prowadzone rozmowy z innymi podwarszawskimi miejscowościami,aby strafa pierwsza się rozszerzała tak, by zachęcać mieszkańców do przesiadania się dokomunikacji miejskiej. Ceny biletów będą warszawskie i będą zgodne z taryfikatorem warszawskim– mówił Piotr Rusiecki podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej.

Wiceburmistrz wyraził nadzieję, że wszystkie formalności uda się załatwić do końcalistopada tak, aby od 1 stycznia pierwsza strefa mogła zostać wprowadzonaw Łomiankach, co więże się też ze zmianami numeracji autobusów na numeracjęzgodną z tą obowiązującą w Warszawie.

Komunikacja wewnętrzna będzie wyłączona z porozumienia z Warszawą, więc bedziemymieli na nią wpływ. Spółka Komunikacja Miejska Łomianki pozostanie w 100% spółkągminną, tu się nic nie zmienia – zapewnia Rusiecki.

Urząd zaprasza mieszkańców na spotkanie 16 listopada 2017 r. o godzinie 17.00do ICDS przy ul. Staszica 2, gdzie zostaną omówione szczegóły planowanychzmian oraz organizacji ruchu komunikacji wewnętrznej w Łomiankach – m.in.autobusów szkolnych czy linii ŁD.

eŁką tylko lokalnie?

eŁką tylko lokalnie?

eŁką tylko lokalnie?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. mieszkaniec

  Oczywiście zarobki Kierowców KMŁ będą p.Piotrze takie jak w Warszawie, czyli normalnie wyższe?

  Czy pomimo obniżenia ceny biletów do cen Warszawskich firma na którą składała się cała społeczność lokalna/podatki, jak również bilety za przejazdy/ będzie przynosiła Miastu dochód na tyle wysoki że nie będzie potrzebowała subwencji z budżetu miejskiego?
  Być może KMŁ zaprzestanie finansowania nieopłacalnej Gazety Łomiankowskiej?
  Ja jestem za.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mieszkanka

  Konsultacje spoleczne o godz. 17.00 w środku tygodnia… Chyba nie bardzo Organizatorom zależało na frekwencji.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *