www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

eŁki w barwach ZTM Warszawa

Komunikacja Miejska Łomianki od września 2014 r. na zlecenie warszawskiego Zakładu Transportu Miejskiego będzie obsługiwać linię 701 i nocną N56, które kursują między Warszawą a Dąbrową.

Jak informuje portal Transport-publiczny.pl… Informacje te potwierdza spółka KM Łomianki. Jej przedstawiciele przekonują, że przewoźnik jest gotowy do podjęcia dodatkowych zadań. – Byliśmy bardzo blisko podpisania umowy w 2012 r. i praktycznie od tamtego czasu się do tego szykujemy. Gdy kupowaliśmy nowe autobusy, nie sprzedawaliśmy i nie pozbywaliśmy się starych, powiększyliśmy bazę – mówi Bogdan Marcińczyk, prezes KMŁ. Jak dodaje, obsługa tych linii będzie wymagała pięciu wozów. – Kupujemy jeden autobus, przyjedzie we wrześniu. Będzie już fabrycznie w barwach warszawskich i z wyposażeniem zgodnym z oczekiwaniem ZTM-u. Pozostałe autobusy wydzielimy z tych, które posiadamy. Zgodnie z umową mają być w barwach warszawskich, ale ZTM chce nam ułatwić zadanie i dopuszcza ich oklejenie – mówi Marcińczyk.

eŁki w barwach ZTM Warszawa

eŁki w barwach ZTM Warszawa

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. Paula

  Może lepiej zwiększyć częstotliwość kursowania linii „BIS” i linii „Ł” w godzinach szczytu zamiast zmieniać na siłę coś co działa dobrze?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. BOGUŚ

  Moim zdaniem najpierw trzeba usprawnić komunikację łomiankowską a potem angażować się w komunikację warszawską.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ewac

  Mam tylko nadzieję, że nie pogorszy to częstotliwości kursów „Ł-ki” i generalnie funkcjonowania KMŁ ! Wg mnie obecnie nasze autobusy kursują punktualnie, ale jest za mało kursów i jeździmy bardzo często w tłoku, co wyraźnie da się we znaki po wakacjach!
  Obsługa nowych linii obecnym taborem może spowodować pogorszenie sytuacji. Jeden nowy autobus to za mało !

  0
  0
  Odpowiedz
 4. mamaci

  już i tak jest dziadowsko i drogo. Nie wiem, kto wziął pieniądze za rewolucyjne rozdzielenie linii Ł na Ł1 i Ł2 ale z całą pewnością nie był to profesjonalista. Ciekawe jakimi jeszcze „udogodnieniami” i podwyżkami będzie skutkował nowy pomysł.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. xenia

  Obawiam się, że to pierwszy krok w kierunku likwidacji 701 i pozbycia się komunikacji warszawskiej z Dąbrowy.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. tomm

  Pamiętam jak triumfalnie dokonano zmiany kursowania Ł do Młocin i znaczne zwiększenie ich czestotliwości (w szczycie co 10 min). Wynikało to z analizy potrzeb, badań. I z satysfakcją przyjąłem taką zmianę. Po 3 miesiącach okazało się to już nieważne i częstość kursów spadła dwukrotnie! ..bo były głosy że tak będzie lepiej… co za nieporadność. Głosy – mojego obecna władza w wyborach nie zobaczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Obserwator 2

  Nie tak szybko z tą krytyką, bardzo proszę. KMŁ może jedynie poprawić dochodowość przejmując linie warszawskie od ZTM.
  Detale jak zwykle zadecydują, ale to generalnie jest dobry kierunek. Proszę pamiętajcie Państwo, że KMŁ działa taniej niż MZA, obsługuje „swój” rejon swoimi pracownikami i swoim taborem. Za obsługę dostanie zapłatę za wozokilometr.
  Więc jednak poczekajmy spokojnie na detale.
  Pozdrowienia, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Obserwator III

  I tak pięć najnowszych autobusów zostanie wycofane z obsługi KMŁ.
  To wspaniała dla nas nowina. Będziemy od września jeździli pięcioma wspaniałymi staruszkami przechowanymi przez troskliwego prezesa. Ile będziemy mieć w nich radości z powodu smrodu łomotu i gorąca. Już czuję się lepiej i weselej. Serce, aż mi rośnie z radości. Znów powracają stare gruchoty na linię Ł-ki. Wracają stare dobre czasy, gdy strach było wsiadać do autobusu Ł-ki.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. gfdsgh

  Tak postanowił Burmistrz Rusiecki i Burmistrz Dąbrowski znaczy że to najlepsza decyzja i nic wam do tego !!!!!!!!!!!! Do kościoła byście poszli jeden z drugim się pomodlić o pomyślność Naszego Burmistrza Rusieckiego i Burmistrza Dąbrowskiego nie nażekacie !!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. ktoś

  Tylko krytykować potraficie naszą komunikację. Moja ciocia ma aż 3 autobusy na dobę i cieszy się, że je ma. A Wam mercedesem co minutę też będzie źle.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Obserwator III

  Ani przepraszam ale twój tekst trafia w sedno sprawy więc go kopiuję.
  „Ani51”
  Potężna akcja propagandowa burmistrza w gazecie i na forum pali na panewce. Rzekome zyski jak zwykle okazują się dla mieszkańców stratami. W specyfikacji podano że do wyjazdu na trasy Warszawskie przygotowywane jest aż 11 autobusów:www.kmlomianki.info/bip/zamowienia/SIWZ_malowanie.pdf

  http://www.kmlomianki.info/index.php?bo=teksty/autobusy_wykaz >> wynika że KMŁ posiada jedynie 13 autobusów Solaris Ubrino – i są to te najnowsze. Tabor ma się powiększyć jeszcze o jeden klimatyzowany solaris, od początku już w barwach stolicy.
  Powstaje pytanie czym Łomiankowicze będą jeździć w ramach KMŁ? Bo pozostaną tylko 2-3 nowe solarisy, dwa nowsze bo 5 letnie Jelcze, reszta to dziadki po wielu remontach a nawet odbudowach.
  Ktoś albo strzela sobie samobója zdecydowanie obniżając poziom usług by poratować Warszawę naszymi nowiutkimi autobusami kupowanymi z naszych pieniędzy. A może burmistrz szykuje spółkę do sprzedaży, lub chce ją zadłużyć na długie lata.
  I tu Robert c ma odpowiedź na swe peany na temat burmistrza. W gminie pozostaną graty, smrodzące i kopcące, nie spełniające żadnych norm euro. Jak zachęcić ludzi do jazdy takim szmelcem? A może Robert c tak chroni swą ukochaną warszawkę! Dlaczego według burmistrza Łomianki nie zasługują na klimatyzowane i najnowsze autobusy z dyspozycji KMŁ, a Warszawa tak. I kto pozwolił tak beztrosko gospodarować naszym Łomiankowskim mieniem, w imię efektu synergii, którego może nie być! Zresztą ten efekt jest dobry dla prywaciarza a nie prywatnej spółki.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *