www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

FALA KULMINACYJNA / 09.06.2010


godzina 2.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg.wodowskazu przy śluzie obok J. Dziekanowskiego o godz. 2:00 wynosił 455 cm. Stan wody na Wiśle w Warszawie 744 cm ( spadek o 1 cm na godzinę). Prognozy: 10 czerwca nad ranem – 735 cm, 11 czerwca – 650 cm (stan alarmowy), 12 czerwca – 590 cm.

W Łomiankach nadal trwają prace nasypywania tłucznia na ulicę Podwale przy ul.Błotnej. Ulica była podtapiana przez wody gruntowe. Nasypywany tłuczeń podniesie poziom drogi i umożliwi jej przejezdność.

Na 6 Pułku na dwóch posesjach trwa odpompowywanie wody gruntowej.


godzina 1.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Stan wody na śluzie pozostaje bez zmian – 460 cm.

W tej chwili nasypywany jest tłuczeń na ulicę Podwale przy ul. Błotnej. Ulica jest podtapiana przez wody gruntowe. Nasypywany tłuczeń podniesie poziom drogi i umożliwi jej przejezdność.


godzina 21.30

Wały patrolowane są przez strażaków i policjantów. Stan wody na śluzie w Dziekanowie ustabilizował się na poziomie 460 cm. Sytuacja pod kontrolą – nic szczególnego się nie dzieje.

W Kiełpinie około 20 strażaków, pracownicy ZWiK Łomianki i kilku mieszkańców wypompowuje wody gruntowe, które wdarły się do zabudowań w okolicach ulic Podwale i 6 Pułku Piechoty.


godzina 21.30

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Osoby chetne do patrolowania wałów dzisiejszej nocy Sztab zaprasza na odprawę w sali widowiskowej Domu Kultury (wejście od ul. Gościńcowej), o godz.22.30.

Dwu, trzyosobowe patrole trwają 3-4 godz (23.00-3.00 i 3.00-6.00).
Szczegółowe informacje mozna uzyskać w sztabie pod nr tel. 22 76 86 311, 666 834 554, 666 834 543.


godzina 16.30

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Stan wody w przy Jeziorze Dziekanowskim wynosi 460 cm i jest niezmienny od kilku godzin.

Wał jest monitorowany przez 4 jednostki OSP i jednostkę PSP. Strażacy i osadzeni interweniowali dwukrotnie: przesiąki przy ul. Błotnej oraz wzmocnienie wału przy śluzie.

Sytuacja jest stabilna.


godzina 13.00

mł. bryg. mgr inż. Michał Starnowski / Komenda Powiatowa PSP w Błoniu :: Sytuacja na wałach stabilna. Przesiąkanie przy ul. Błotnej zabezpieczone.
Lekko obsunęła się droga przy wale na wysokości Jeziora Dziekanowskiego – spowodowane to było wysokim poziomem wody w Jeziorze Dziekanowskim – sytuacja opanowana.
Stan wałów jest monitorowany.
Obecnie na wałach jest około 30 strażaków i 30 skazanych.


godzina 11.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg. wodowskazu przy śluzie obok J. Dziekanowskiego o godz. 10:30 wynosił 455 cm, czyli występuje tendencja spadkowa. Jednak stan podwyższonej gotowości wszystkich służb oraz alarm powodziowy będzie utrzymany przynamniej do godz. 8.00 w piątek 11 czerwca.

W tej chwili więżniowie łatają workami przesiek, który wystąpił przy ulicy Błotnej.

Burmistrz utrzymał w mocy swoją decyzję i przez kolejne dwa dni czyli 10 i 11 czerwca (czwartek, piątek) SP nr 1 oraz SP w Dziekanowie Polskim będą zamknięte.


godzina 05.00

Sztab Antykryzysowy :: Stan wody przy śluzie się ustabilizował na poziomie 470 cm. Nie ma zgłoszeń o żadnych nowych podciekach, przeciekach… Jest spokojnie.


godzina 03.00

Forum Łomianki :: Wały na całym odcinku stabilne, wał podzielony na 8 odcinków pod obserwacją 2 osobowych patroli które w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego zawiadamiają sztab antykryzysowy i czekają na przyjazd patrolu motocyklowego (Michał Naftyński) aby dokładnie wskazać podejrzane miejsce.

W chwili obecnej trwa uszczelnianie wału Błotna/Podwale.

Stan Wisły na śluzie 465.

Na wałach w pełnej gotowości czeka około 100 strażaków.


godzina 01.20

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg. wodowskazu przy śluzie obok Jeziorka Dziekanowskiego o godz. 00:00 wynosił 465 cm.


godzina 00.20

Chwilowy brak wody w kranach na niektórych ulicach w okolicy ul. Baczyńskiego NIE MA NIC WSPÓLNEGO z sytuacją powodziową w Łomiankach. Jak informuje ZWiK Łomianki jest to zwykła usterka, która w ciągu kilku godzin zostanie naprawiona.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *