www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Festyn rodzinny w ICDS – zbiórka dla Franka

Integracyjne Centrum Dydaktyczno–Sportowe w Łomiankach zaprasza 19.04.2008 r. do uczestnictwaw zawodach i imprezach im towarzyszących. Jest to pierwsza spotkanie z cyklu „Stowarzyszenia Kampinos” zrzeszającego 12 gmin. W czasie trwania imprezy organizatorzy planują przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz małego mieszkańca Łomianek, Franka Wiłkomirskiego.

źródło: ICDS Łomianki
redakcja@lomianki.info


Franek urodził się 17 sierpnia 2007 roku. Już wynik badań prenatalnych wskazywały że chłopiec urodzi się z bardzo ciężką wadą serca. Nadzieję na życie i zdrowie dziecka dał nam profesor Edward Malec, wybitny kardiochirurg z Krakowa. Niestety, profesor Malec opuścił krakowski szpital i wyjechał z kraju, a wada serca Franka okazała się jeszcze bardziej skomplikowana niż przypuszczano (serce jednokomorowe z artrezją pnia płucnego, pojedynczą zastawką komorowo – przedsionkową i brakiem proksymalnej części obu tętnic płucnych). Dlatego też, zaraz po urodzeniu konieczne było podłączenie synka do aparatury podtrzymującej życie i wykonanie dwóch operacji kardiochirurgicznych (wykonane w CZD w Warszawie w 3 i 10 dobie życia; zespolenia systemowo – płucne po prawej i lewej stronie oraz podwiązanie przewodu tętniczego).
Niestety, podczas tych operacji został uszkodzony nerw przeponowy, w wyniku czego konieczna była następna operacja. Kolejne tygodnie były walką z zakażeniami (sepsa, gronkowiec,zapalenia płuc, rotawirus), które dwukrotnie doprowadziły do zatrzymania akcji serca i reanimacji. Czterokrotnie podejmowane próby przejścia na własny oddech nie przynosiły sukcesu. I kiedy lekarze stracili już nadzieję, Franek sam wyciągnął rurkę intubacyjną i zaczął oddychać! Lekarze stwierdzili, że powrót dziecka do zdrowia to prawdziwy cud!
Po wyjściu z intensywnej terapii, czekał Go jeszcze „krótki” pobyt na oddziale kardiologii, który przedłużył się aż do dwóch miesięcy. W końcu po 4,5 miesiącach pełnych walki i cierpienia Franek mógł wyjść ze szpitala. Czas spędzony w domu, pozwolił mu tak na prawdę urodzić się na nowo.
Dopiero tutaj zaczął poznawać Świat, uczyć się uśmiechu i ciepła dotyku rąk rodziców. Obecnie Franuś jest pogodnym dzieckiem i szybko nadrabia stracone miesiące. Ciężka praca rodziców i rehabilitantów nad wyrobieniem wszystkich odruchów przynosi upragnione wyniki.
Teraz konieczne są dwie zasadnicze operacje dające nadzieję na normalne życie. Operacje trudne, ale dobrze rokujące przy prawidłowym wykonaniu.
Pierawsza z dwóch operacji musi odbyc się już pod koniec maja tego roku. W czasie tej operacji Franek będzie miał przebudowywany system naczyń doprowadzających krew do płuc z górnej połowy ciała, tak aby krew z obwodu nie trafiała do serca tylko bezpośrednio do płuc. Ten typ operacji nazywa się Glenna. Jeżeli zabieg powiedzie się, kolejną operację będzie można wykonać, przed ukończeniem Franusia dwóch lat i wówczas nastąpi przebudowa naczyń, tak aby krew z dolnej połowy ciała omijała serce i trafiała prosto do płuc (jest to operacja typu Fontany).
My rodzice, jesteśmy świadomi ogromnych kosztów, jakie nas czekają, ale postawiliśmy sobie najwyższy cel. Zrobimy wszystko, aby nasze dziecko mogło żyć, mając w pamięci nadal świeże i złe wspomnienia z CZD nie chcemy tam leczyc Franka.
Zależy nam, aby jego serduszkiem zajął się najlepszy kardiochirurg prof.Malec. Koszty tej operacji przerastają nasze możliwości finansowe, dletgo prosimy ludzi dobrej woli, społeczności łomiankowskiej, wśród której się wychowałam i dorastałam, gdzie nadal mieszkają moi rodzice, aby wspomogli nas na 19.04.2008 w ICDS w Łomiankach.Bądźcie z nami tego dnia !!!

Z wyrazami szacunku
Dorota (Mamaj) i Krzysztof Wiłkomirscy.

Festyn rodzinny w ICDS - zbiórka dla Franka

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *