www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Forum Sołtysów i Przewodniczących

Piątego b.m. w piątek o piątej odbyło się spotkanie sołtysów i przewodniczących osiedli. Zgodnie uznaliśmy za niezbędne istnienie płaszczyzny wymiany doświadczeń i dyskutowania wspólnych problemów. Podczas pierwszego spotkania dyskutowaliśmy o tym, jak koordynować działania dotyczące tworzenia budżetu gminy w części zawierającej zadania inwestycyjne. Mimo tego, że każdy z nas reprezentuje interesy swojej społeczności, to będziemy się starali wypracować takie rozwiązania, by wybór zadań nie był wynikiem przetargu układów i znajomości lecz zobiektywizowanych kryteriów i wspólnego interesu Gminy. Poruszyliśmy też temat stron internetowych osiedli, wspólnej akcji integracyjnej w 2014 roku oraz spraw związanych z planowaniem przestrzennym.
Postanowiliśmy spotykać się regularnie. Przygotowania do kolejnych spotkań będzie koordynował gospodarz następnego z nich. Pierwszym koordynatorem został Dariusz Dąbrowski z Prochowni a spotkanie zaplanowane jest na połowę września.

(Panie Maćku, prosimy o możliwość wpisywania trochę dłuższych tytułów)

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. tymon

  Trzymam kciuki, bo spotkaniu Burmistrza z sołectwami po wyborach sołeckich, któr to się zakończyły (http://www.lomianki.info/search.php?search=wybory+2013) nie wiedzieć czemu nie było możliwości dyskusji, która jest przecież potrzebna. Burmistrz ograniczył się do zaprezentowania urzędu, a przecież każdy wie który wydział co robi – mamy przecież http://www.lominaki.pl i bip.
  Szkoda , że zamiast spotkania sołectw Burmistrza zareklamował urząd, siebie i zmył się. Dobrze, że ktoś widzi potrzebę budowania platformy takiej dyskusji, szkoda, że nie urząd, widocznie tak musi być…

  0
  0
  Odpowiedz
 2. WItek z Partyzantów

  Mam nadzieję, że nie pozwolicie aby grupka deweloperów i posiadczy ziem rolnych na terenach zalewowych sparaliżowała Łomianki. Walczcie o kontynuacje prac na planami, nie pozwólcie na powrót wolnej amerykanki deweloperskiej na podstawie „wz”.

  Tylko w Was sołtysach ostatnia nadzieja. Radni niewiele mogą, burmistrz wstrzymał pracę nad planami i spotyka się tylko z wybranymi, a mieszkańcom trudno się sprzeciwić zmasowanej akcji grupy z dużymi pieniędzmi!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *