www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

GAWDA WITOLD

Witold Gawda – Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach,
Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy Łomianek, 67 lat, analityk mediów
Okręg wyborczy Nr 1 – osiedla w mieście Łomianki: Buraków, Dąbrowa Leśna, Dąbrowa Rajska, Dąbrowa Zachodnia, Równoległa, Łomianki Baczyńskiego, Łomianki Prochownia, Łomianki Majowe

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 1 – osiedla w mieście Łomianki: Buraków, Dąbrowa Leśna, Dąbrowa Rajska, Dąbrowa Zachodnia, Równoległa, Łomianki Baczyńskiego, Łomianki Prochownia, Łomianki Majowe

Komitet wyborczy: KWW Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 67 lat
Wykształcenie: socjolog
Zawód wykonywany: analityk mediów

Kontakt dla wyborców: witold.gawda@dialoglomianki.pl

Podstawowe informacje o kandydacie.
Twórca Dialogu, organizacji, która wydała kilkanaście numerów swej gazetki, zainstalowała 50 tablic ogłoszeniowych, zorganizowała liczne spotkania i szkolenia a także brała udział w tworzeniu gminnych dokumentów, takich jak projekt rewitalizacji, statut, czy kodeks krajobrazowy.
Przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrowa Zachodnia -najaktywniejszego osiedla w Łomiankach.
Członek zarządu Kongresu Ruchów Miejskich do spraw małych i średnich miast.
Inicjator szerokiego porozumienia, które doprowadziło do powstania inicjatywy Mieszkańcy Łomianek i Szefem Sztabu Wyborczego.
Z wykształcenia socjolog, prowadzi Instytut Mediów zajmujący się audytem kampanii medialnych.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Miasto-ogród, do którego każdy chce się przenieść, bo jest znane z wyjątkowej przyrody umiejętnie połączonej z podmiejską zabudową. Miasto – lider partycypacyjnego zarządzania, wypracowane tu rozwiązania powtarzane są w innych miastach. Urbanistycznie i komunikacyjnie stanowiące jeden organizm z Warszawą, ale z zachowanym odrębnym samorządem. No i specjalny autobus dla uczniów przyjeżdżających z Warszawy do tutejszego liceum ze względu na jego wyjątkowy poziom.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Priorytetem inwestycyjnym powinny być gminne drogi. Musimy wyeliminować te wstydliwe relikty minionych czasów. Dobra droga otwiera różne inne możliwości rozwojowe. Zła droga odbiera całą radość mieszkania w Łomiankach. Trybuna na stadionie może poczekać.Drugim ważnym wyzwaniem jest tworzenie lokalnych centrów w sołectwach i osiedlach. Nie może być tak że na warszawskiej cuda a kilka kilometrów dalej diabeł mówi dobranoc.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec? Jakimi wartościami powinien się kierować?
Wszystkie role, w jakich występują samorządowcy są pomyślane jako służące ludziom i społecznościom. Ale czy wiele z tego wynika?
Od radnego oczekuję świadomości, że jest tylko trybem w maszynie przenoszącej potrzeby ludzi na zapisy prawa miejscowego. Oczekuję niezależności od władzy wykonawczej, nacisków różnych lobby i bezwzględnego oddzielenia prywatnych interesów. Od burmistrza oczekuję sprawnej realizacji zadań. Nie warto mieszać różnych ról pod jedną nazwą „samorządowiec”.

4. Jakie Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Duży potencjał wykształconych i otwartych na zmiany mieszkańców.
Wyjątkowe walory przyrodnicze dające szanse na budowanie marki Łomianek.
Bliskość Warszawy, na synergii z którą można wiele wygrać, jeśli tylko władze Łomianek to potrafią.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Kontrast między dużym budżetem inwestycyjnym i technicznymi możliwościami a sposobem zarządzania opartym na XX-wiecznym sposobie myślenia. Atmosfera zaścianka niesiona przez żenującą propagandę i autokratyczne rozwiązania. Do tego wyroki za kłamstwa i niejasne interesy (patrz śledztwo prokuratorskie w sprawie Kasztanowej) stwarzają duszną atmosferę prowincji mimo bycia praktycznie przedmieściem Warszawy.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Okręg to 1/3 gminy. Obiecywanie przez każdego z kandydatów, że przeciągnie krótką kołdrę inwestycji na swój kawałek gminy nie najlepiej wróży pracy Rady Miejskiej. Chciałbym by każdy z nas mając bieżący kontakt ze swymi wyborcami i doskonale znając potrzeby, był gotów do pracy nad systemowymi rozwiązaniami. Np zamiast przepychanek, o to gdzie najpierw zbuduje się drogę wolałbym wypracować obiektywne i sprawiedliwe kryteria takich decyzji. Jestem pewien że więcej na tym skorzysta także mój okręg.

Ponadto:
Chciałbym powiedzieć, że jestem dumny, że po porażce 2014 r. polegające przede wszystkim na rozdrobnieniu komitetów, udało się przez ostatnie 4 lata połączyć wszystkie niemal siły, znaleźć świetną kandydatkę na burmistrza i przygotować profesjonalną kampanię. Czy udało się namówić mieszkańców, by zrezygnowali z anachronicznych Łomianek na rzecz otwartości i nowoczesności? Mam wielką nadzieję, że również się udało.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

GAWDA WITOLD

GAWDA WITOLD

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *