www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gazeta.pl uznała że Łomianki wolą trasę nad Wisłą

Na portalu Gazeta.pl można przeczytać… „Mieszkańcy Łomianek uznali w referendum, że nowa wylotówka w kierunku Gdańska powinna biec nad Wisłą. Tym samym odrzucili rządowy projekt, który od wielu lat lokalizuje trasę ekspresową na skraju Puszczy Kampinoskiej i Łomianek.
Za tym wariantem głosowało 525 osób, za nadwiślańskim – ponad 4 tys. Frekwencja nie była jednak duża – osiągnęła 28 proc. Budowa nowej wylotówki na Gdańsk ma się zacząć najwcześniej za cztery-pięć lat. – Wyniki referendum nie są dla nas wiążące – komentuje Wojciech Dąbrowski, szef generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru ostatecznego wariantu podejmie szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek. A ten według nieoficjalnych informacji skłania się ku staremu wariantowi puszczenia trasy skrajem Puszczy Kampinoskiej i cmentarza na Wólce Węglowej. W stosunku do pierwotnych planów trasa zostałaby nieco odgięta na terenie Warszawy. Zamiast przez Chomiczówkę ma prowadzić przez Radiowo.””

Czytaj artykuł na www.gazeta.pl

Dla niezorientowanych przyponimamy, że aby referendum lokalne było „”ważne”” powinno w nim brać udział nie mniej niż 30% uprawnionych do głosowania – więc pisanie, że mieszkańcy Łomianek wybrali „”trase po wale”” jest lekkim minięciem się z prawdą 🙂

źródło: Gazeta.pl
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *