www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gdzie kupić jedzenie.

Łomianki rozrastają się i zmieniają z dnia na dzień, mieszkańców stale przybywa. Jak odnaleźć się w gąszczu licznych sklepów i sklepików spożywczych, coraz liczniejszych dyskontów czy super- i hipermarketów? Co znajdziemy na miejscowym bazarku? Gdzie kupimy najświeższe owoce i warzywa? Kto oferuje lokalne, ekologiczne produkty? Zarówno dla długoletnich, jak i nowych mieszkańców przygotowaliśmy przegląd oferty spożywczej w naszym mieście.

Dla zmotoryzowanych i łowców promocji

Miejscem, w którym można kupić wiele różnorodnych artykułów, oferującym okazjonalnie promocyjne ceny, jest nowywielkopowierzchniowy hipermarket Auchan. Znajdziemy tu przysłowiowe mydło i powidło. Z racji położenia, AuchanŁomianki jest najlepiej dostępny dla klientów zmotoryzowanych. Polubią go osoby, które mogą sobie pozwolić na spędzeniena zakupach kilku godzin – samo przemieszczanie się od regału do regału zajmuje bowiem sporo czasu z uwagina dużą powierzchnię sklepu. Wybór jest spory, ale ceny – w porównaniu z powitalnymi promocjami – nie są już takatrakcyjne. Wiele do życzenia pozostawia też oferta warzyw i owoców. Plusem tego miejsca są sklepy odzieżowe znanychmarek w przyległej galerii handlowej. Przed zakupami w Auchan można w nich nawet skorzystać z przymierzalni,bo nie ma tu wielkich tłumów, nawet w czasie wyprzedaży.

Supermarkety nie są tak ogromne, by spędzić w nich więcej niż godzinę, a przy tym mają równie zróżnicowaną ofertę,co hipermarkety. Takie miejsca, jak Carrefour lub MarcPol (przeniesiony w nowe miejsce), mają dosyć dobry i zróżnicowanyasortyment. MarcPol sprowadza pieczywo ze znanych piekarni, więc można tu znaleźć pyszne razowce. Podobniejak hipermarkety ogłaszają też cykliczne promocje, które obwieszczają w swoich gazetkach. Trzeba jednak uważać, bynie dać się zwieść hasłu „Promocja” i nie zapłacić więcej po promocji, niż w innym sklepie bez niej. Gorzej wygląda wybórowoców i warzyw. Choć są one całkiem dorodne, to nie pochodzą z okolicznych gospodarstw, a nawet jeśli są produkowanew Polsce, to smakiem często przypominają papier. Niespodziankę może nam zrobić Biedronka – zdarzają się tupyszne owoce, nawet świeże egzotyczne rarytasy. Choć nie znajdziemy tu takich samych marek jak w supermarketach, to jest tu taniej.

Dla tradycjonalistów

Produkty, których nie można znaleźć – czasem dosłownie – w wielkich hipermarketach, mają w swoim asortymenciemiejscowe, prywatne sklepiki. Większość z nich mieści się wzdłuż ulicy Warszawskiej. Ze względu na niewielkąpowierzchnię, wybór pieczywa, nabiału, owoców i warzyw jest w nich ograniczony, a ceny – relatywnie wysokiew porównaniu z globalnymi sieciami. Sklepiki nadrabiają jednak obsługą. Nie ma to, jak zaprzyjaźniony sprzedawca,który jest nam życzliwy i potrafi doradzić w wyborze.
Pozostaje jeszcze łomiankowski bazarek. Wydawałoby się, że wśród tylu pól i wsi o świeże warzywa i owoce na bazarkunietrudno. Wprawdzie można tu dostać naprawdę smaczne owoce i warzywa, a i wybór jest spory. Niestety, kliencinarzekają na zbyt wysokie ceny i nieuczciwe praktyki, jak ukrywanie nieświeżych owoców pod dorodnymi. Bazarek niejest też miejscem dla estetów. Wiele straganów sprzedaje owoce nie podając miejsca pochodzenia. Często pochodząone po postu… z hurtowni w Broniszach.

Produkty EKO i BIO dla wygodnych

Ci mieszkańcy Łomianek, którzy ponad wszystko przedkładają zdrową dietę, powinni zapoznać się z ofertą sklepu JarmarkSmaku przy Majowej 2a. Jarmark Smaku to sklep z żywnością ekologiczną i BIO. Oferuje szeroki asortyment certyfikowanychproduktów – od nabiału, ryżu, kasz, przez gotowe dania dla dzieci, warzywa, owoce, dodatki do zup i dań,po artykuły higieniczne. Zakupy można zrobić osobiście, jak w tradycyjnym sklepie. Można też złożyć zamówienie przeztelefon lub Internet i odebrać je w sklepie lub – za dodatkową opłatą – we własnym domu. Dostawy są realizowanew terminie do 2 dni od złożenia zamówienia.
Od niedawna na terenie Łomianek swoje usługi oferuje też internetowy targ żywności lokalnej warszawa.wiemcojem.pl. Przez Internet można tu kupić między innymi owoce, warzywa, nabiał, a nawet wędliny i mięso od lokalnych rolników, prowadzących gospodarstwa w sposób tradycyjny i ekologiczny. Wiadomo dokładnie skąd dany produkt pochodzi – można zapoznać się nie tylko z opisem procesu jego przygotowania lub uprawy, ale też poznać filozofię i historię gospodarza, który jest jego producentem.
Cała oferta pochodzi z gospodarstw oddalonych nie więcej niż 60 km od Warszawy. Jak widać po opiniach użytkowników, produkty są świeże i dobrze smakują. Zapłacić można przelewemlub gotówką przy odbiorze. Produkty przyjadą do nas pod same drzwi w ciągu mniej niż 15 godzin od zbioru.Dostawy w Łomiankach i Dziekanowie – w każdy piątek.”

Gdzie kupić jedzenie.

Gdzie kupić jedzenie.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Fragles

  Niestety Jarmark Smaku przy Majowej wypadł z rynku.
  Dziękujemy hipermarketom i dumnemu z ich powstania Panu Dąbrowskiemu za wykończenie lokalnych, rodzinnych sklepików 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Sylwek

  Od sierpnia w mojej okolicy jest otwarty sklep ŻABKA przy AL.Schopina. Bardzo dobrze wyposarzona towarowo a po nad to jest możliwośc wypicia kawy czy herbaty , zjedzenia hot-doga czy pizzy. Korzystam codziennie i co za tym idzie polecam.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Bah

  Szopin by się w grobie przekręcił… 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ropuszka

  a mi sklep żabka na Chopina odpowiada, dobrze wyposazony, blizko mila obsluga, nic w poblizu innego nie ma a tam to nawet w kapciach wpadam;-)

  0
  0
  Odpowiedz
 5. entomol

  Bo osiedlowe sklepiki to w ogóle fajna sprawa 🙂 Znajomi sprzedawcy, swojska atmosfera, można spotkać sąsiada i miło pogawędzić.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. koniczynka97

  Co prawda nie w Łomiankach ale w Izabelinie jest sklep ze zdrową żywnością. Stacjonarny przy ul. 3 Maja 48 (obok Urzędu Gminy Izabelin), internetowy http://www.bioekologiczny.pl
  Mają szeroki wybór produktów sypkich, tj. mąki, kasze, owoce suszone itp., produkty bezglutenowe, dla alergików, nabiał (np. firmy Klimeko), świeże owoce i warzywa z gospodarstw ekologicznych.
  Naprawdę warto zajrzeć – to kilka minut jazdy samochodem (bez stania w korkach)

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Dagna

  Zamawiam u nich owoce i warzywa, z kolei nabiał i mięso zamawiam w http://ugospodarza.pl/ a w sklepach spożywczych kupuje bardzo rzadko bo niestety jakość produktów sklepowych jest coraz gorsza

  0
  0
  Odpowiedz
 8. GosiaD

  Jedzenie możesz również kupić przez internet. W sieci teraz znajdziesz wszystko od kosmetyków: https://www.pro-sprzet.pl/ po jedzenie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *