www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gdzie są radni z Komitetu Burmistrza?

Posiedzenia Komisji Społecznej, Komisji Technicznej, Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego oraz Komisji Bezpieczeństwa się nie odbyły, bo… radni z Komitetu Wyborczego burmistrza Dąbrowskiego nie przyszli.

22 lutego miały się odbyć posiedzenia Komisji Społecznej, Komisji Technicznej, Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego. Podczas Komisji miały być omawiana projekty uchwał na najbliższą Sesję Rady Miejskiej.
Jednak przewodniczący Komisji musieli je odwołać, ponieważ radni, członkowie komisji z Komitetu Wyborczego się nie stawili, w związku z czym nie było „kworum” niezbędnego do obradowania.

Oprócz przewodniczących Komisji – Wanda Karaś, Krzysztof Wawer, Bogusław Pawłowski – swój obowiązek spełnili jedynie radni niezależni – Mariola Niecikowaska, Wojciech Berger i Marcin Etienne. Na posiedzenie przyszła również radna niezależna Małgorzata Żebrowska-Piotrak, mimo że nie należy do żadnej z Komisji. Na spotkaniu pojawiali się też mieszkańcy i urzędnicy.

Na posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa pojawił się radny Bogumił Sikorski, jednak to posiedzenie również zostało odwołane kilkanaście minut przed jego planowanym rozpoczęciem. Przewodniczący Komisji Krzysztof Terczyński – nie przyszedł.

Przewodniczący Komisji Technicznej Krzysztof Wawer oraz przewodniczący Komisji Technicznej Bogusław Pawłowski byli zaskoczeni taką sytuacją i wyrazili nadzieje, ze radni usprawiedliwią nieobecność i wytłumaczą powody swojej absencji. Podkreślali, że tematów do omówienia przed najbliższą Sesją Rady Miejskiej było bardzo dużo i były one ważne.

Niestety nie byłby to pierwszy przypadek, że radni mieliby „głosować uchwałę” bez wcześniejszego jej omówienia a nawet bez możliwości zapoznania się z opiniami dotyczącymi ważnych spraw dla mieszkańców.
Do tej pory radnym z Komitetu Dąbrowskiego taki sposób podejmowania decyzji nie przeszkadzał i bez wahania zgodnie podnosili ręce, a pytania zadawana przez radnych niezależnym ucinali i stawiali wniosek o zamknięcie dyskusji, często przed tym nim się ona zaczęła. Jak będzie tym razem?Nieoficjalnie mówi się o tym, że radni z Komitetu burmistrza Dąbrowskiego „musieli się stawić na bardzo ważnym spotkaniu” u burmistrza. Pewnie zupełnie przypadkiem terminy spotkań się pokryły 🙂

Skład ww. Komisji Rady Miejskiej:
Komisja Społeczna: Wanda Karaś (przewodnicząca), Piotr Bartoszewski, Marcin Etienne, Wanda Kuczera, Mariola Niecikowska, Paweł Słupski-Kartaczowski, Maciej Wroniewski.
Komisja Techniczna: Krzysztof Wawer (przewodniczący), Piotr Bartoszewski, Wojciech Berger, Wiesław Bochenek, Andrzej Graf.
Komisja ds. Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego: Bogusław Pawłowski (przewodniczący), Andrzej Graf, Ewa Krzyżowska, Joanna Roszkowska.
Komisja Bezpieczeństwa: Krzysztof Terczyński (przewodniczący), Cezary Astrau, Bogusław Pawłowski, Bogumił Sikorski.

ps. Radna Ewa Krzyżowska potwierdziła telefonicznie, że nie mogła przybyć na posiedzenie i nie będzie jej na najbliższej Sesję Rady z powodu wcześniej planowanego wyjazdu.

redakcja@lomianki.info

Gdzie są radni z Komitetu Burmistrza?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

24 komentarze

 1. kg lhlkh

  Wandzie, Krzysiu, Bogusiu skąd wasze zaskoczenie Nie bądźcie śmieszni i nie martfcie się bo Radni już wiedzą jak mają zagłosować i wy też już powinniście to wiedzieć !!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Michalica

  „#kg lhlkh” Czyli jak to jest? Radni mają podane na tacy kiedy i za czym mają głosować?
  Jak tak ,to chyba minęli się z powołaniem.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec

  Śmiech na sali.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. słodziak

  Śmiechu nie było bo nie przyszli. Śmiech może być na sesji jak będą podnosić rączki na komendę (:

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Janek

  Pisałem przy Liceum, obecni radni nie są od myślenia, jaki sens ma komisja skoro i tak nieomylna władza powie im jak głosować. Jeden wódz,( nie chodzi wcale o głównego, on też nie musi myśleć) jedna idea – niech się tylko który radny wyłamie – będzie natychmiast napiętnowany. Inna sprawa że wśród radnych burmistrza ciężko znaleźć radnego który ma swoje zdanie. Bezmyślne stado .. nie będę komentował, ale jak przykro na to patrzeć.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. logo

  Jak dają. się traktować jak barany to są tak traktowani i prowadzeni zgodnie z linią władzy.
  Współczuję radnym z komitetu.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Janek

  Nie współczujmy radnym którzy za potężne diety , jedne z największych w Polsce podnoszą łapki jak im nieomylny wódz każe, tylko współczujmy mieszkańcom którzy nie mają kontroli nad władzą – nasi przedstawiciele chodzą na sznurku jak …. . Nie kontrolują działań władzy, więc mamy co mamy – Korea w najlepszym wydaniu.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. logo

  A ja współczuję, bo mam nadzieję że jak patrzą w lustro to mają jeszcze choćby sekundę refleksji nad tym kogo reprezentują, czy mieszkańców czy burmistrza Rusieckiego. Patrząc na to co się dzieje, refleksja ta nie może być optymistyczna. Stąd moje współczucie.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. pasterz

  Możecie pisać i obrażać, wyzywać od baranów ale nie zmienicie jednego że inwestycje dzięki tym „baranom” idą do przodu nie są bezpodstawnie blokowane. Może faktycznie to głosowanie na sesjach wygląda jak ustawka, ale jak ma wyglądać jak głosują za czymś słusznym. Żeby tak obrażać trzeba użyć odpowiednich argumentów a nie „potężne diety , jedne z największych w Polsce” (1600 zł a mogą mieć 2500 zł) Głosują za budową dróg kanalizacji, szkół, przedszkola to według Was powinni głosować na nie. Nie wiem o co wam chodzi- mali ludzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. podatnik

  Panie pasterz, inwestycje idą do przodu dzięki mieszkańcom którzy patrzą na ręce władzy i domagają się tego co im się należy, inaczej cała kasa poszłaby na orliki, reinkarnacje bitew i ordery dla przyjaciół burmistrza. Całe szczęście że mamy internet, nie damy sie ogłupić takim pasterzom co włażą w tyłek baranom za 1600zł. No i czasami Łomianki Info napiszą coś na papierze. Za co dziękuję.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Wisła

  GDZIE SĄ WALY PRZECIWPOWODZIOWE KTORE DABROWKI MIAL BUDOWAC? Ponad 4 rata rządów i nic!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Janek

  Ja nie mam zamiaru nikogo obrażać, jako mieszkaniec mam prawo oceniać działania władzy, proszę mnie nie mieszać do swoich brzydkich gier, określanie krytycznie piszących cyt.” mali ludzi” świadczy o tym że obecna władza jest całkowicie oderwana od mieszkańców, i tym bardziej powinniśmy jej patrzeć na ręce – a że łapki mają rozrzutne to pokazują imprezy i obdarowywanie się nawzajem prezentami kupowanymi za nasze podatki. Jeszcze raz napiszę nasi radni pobierają potężne diety jedne z największych w Polsce, co robią w zamian nic – głosują w ciemno tak jak im nieomylna władza każe, pisałem o Korei bo Białoruś jest chyba przed nami. Inwestycje- gdybyście pracowali oszczędniej, zastanawiali się nad naszymi pieniędzmi z tego budżetu można wykonać dużo więcej inwestycji, ale wy po prostu nie potraficie tak zarządzać , robicie to nieudolnie , podnosicie nam podatki , opłaty i przyznajecie sobie nagrody – wstyd że mamy taką władzę.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. pasterz

  To mieszkańcy wybrali tą władze i ta władza realizuje potrzeby mieszkańców nie dlatego że jej ktoś patrzy na ręce ale dlatego że realizuje ich potrzeby.
  Jedni chcą drogi, inni kanalizacje,plac zabaw dla dzieci, oświetlenie ulic, a jeszcze inni uhonorowania pamięci tych którzy walczyli o wolną Polskę.
  Budżet jest ograniczony więc muszą coś wybrać a podatki wpływają ale nie od wszystkich bo niektórzy tylko tu mieszkają. Jeśli komuś się nie podobają rozrywki i wydarzenia kulturalne organizowane przez władze niech nie chodzi jak nikt nie przyjdzie przestaną organizować.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. pasterz

  Panowie skoro tak dobrze się znacie na samorządzie dlaczego nie startowaliście w wyborach a może startowaliście i nikt wam nie zaufał (przecież to takie ogromne pieniądze 1600 zł.) Znam radnego z sąsiedniej gminy, człowiek chodzi na sesje,komisje spotkania z mieszkańcami, konsultacje społeczne jeździ, załatwia sprawy mieszkańców i musi brać urlop bo szef w firmie której pracuje go tak po prostu nie puszcza. Doliczcie paliwo przejazdy materiały biurowe to zobaczycie jaka to kwota 1600 zł. Ja też bym chciał żeby nie brali diet ale z poświęceniu nie zrobisz kanapki dla dziecka, poświęceniem nie opłacisz rachunków. Za dwa lata wybory startujcie.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. oijlkj

  Już to było powiedziane ale widać że trzeba to jeszcze raz powtórzyć. Proszę bardzo. Jak sie komuś nie podoba to niech wy za górkę kiełbasianą lub przykładowo do Ożarowa.
  Burmistrz Tomasz Dąbrowski zmienia Łomianki na lepsze, widać zmiany. Burmistrz Tomasz Dąbrowski jest najlepszym Burmistrzem Łomianek wszechczasów i żaden zakodowany leming tego nie zmieni, bo wszyscy mieszkańcy są szczęśliwi, że są pod opieką tak wspaniałego Burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. pasterz

  Do Pana podatnika, jeśli to nazywa włażenie w tyłek to wejdę i Panu jeśli będziesz Pan robił rzeczy społecznie przydatne i potrzebne, a nie pisał bzdury. Zrób coś pożytecznego a świat będzie lepszy i ludzie szczęśliwsi.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. o żesz

  Pasterzu, czy ty chcesz paść łomiankowskie barany?
  Czy szukasz jeleni co nabiora sie na twoje wypociny?
  Materiały biurowe, dojazdy, spotkania z mieszkańcami? nie rozśmieszaj mnie 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 18. pasterz

  Będą wyboru, startujcie bo jesteście jak widać po wpisach fachowcami, no i te ogromne pieniądze.
  Koniec pieśni alleluja.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. o żesz

  A co zmieniło sie przewodniczącemu rady Krysteckiemu, że już nie chce tak jak w poprzedniej kadencji diet po 200-300 złotych 🙂
  Przecież zgłaszał projekt uchwały, może zgłosić i teraz:)
  Nagle szkoda mu swojego portfela?

  0
  0
  Odpowiedz
 20. janek

  Mieszkańcy już widzą, tylko dużo gadania, każdy kto ma inny sposób widzenia Łomianek jest wrogiem obecnych władz- identycznie było w PRL-u. Władza w Łomiankach ma się dobrze , odznacza się wręcza nagrody i baluje. My mieszkańcy zrobiliśmy swoje w wyborach i mamy siedzieć cicho. Nie ja się na to nie godzę i jak tylko znajdę chwilę będę opisywał waszą nieudolność i złe zarządzanie. Łomianki zasługują na lepszych włodarzy. Czas na zmiany jest bliski.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Lila

  Dodam kolejne przykłady nieudolności i przekrętów władzy. Łomianki Chopina. Podobno zrobiona jest kanalizacja na Paderewskiego (1 część). Ale tylko na papierze odtrąbiono sukces. Kanalizacja dopiero się robi.
  Na Chopina kanalizacja miała być robiona obok świeżo położonego asfaltu. Miały być przeciski. Faktyczna sytuacja? Asfalt został zerwany na całej długości. Trzeba było kłaść go od nowa. Nikt mi nie powie, że było to za pieniądze krasnoludków.
  We wrześniu odbyło się zebranie, rozdysponowany został budżet. Urząd uznał, że nie było kworum co nie do końca jest oczywiste. Pieniądze zabrali. Jak się dowiadujemy, to w tym roku powszechna praktyka stosowana wobec sołectw.
  Jednocześnie Pani Sołtys zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. Przyczyną była bardzo zła współpraca, a właściwie brak współpracy UM.
  Burmistrz Dąbrowski powinien w ciągu miesiąca wyznaczyć termin nowych wyborów. Do tej pory nie ma tu sołtysa, ani nawet terminu zebrania na którym można by go wybrać.
  Jak rozumiem, znów będzie można zabrać budżet.
  Czy to jest dobra polityka, czy to jest dobre działanie dla mieszkańców gminy?
  To niegospodarność, nieudolność i kombinacje. A ja płacę podatki w Łomiankach. A przy okazji … w tym roku zapłacę wyższy podatek od nieruchomości.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. lgkjhj

  Trzeba było wybrać radną i przewodniczącą wskazaną przez Naszego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Rusieckiego to by nie było problemów, bo powinny się słuchać Burmistrza i wykonywać jego polecenia.

  Burmistrz Tomasz Dąbrowski zmienia Łomianki i widać zmiany na lepsze. Burmistrz Tomasz Dąbrowski jest najlepszym Burmistrzem Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Lila

  #lgkjhj czy pod tym nickiem ukrywa się sam burmistrz? Naiwność, bylejakosc, brak obiektywizmu i nieporadnosc tego tekstu wskazywałyby właśnie na to.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. bonbonella

  Łomianki rozwijają się obecnie wyłącznie w miejscach istotnych wizerunkowo (np.główna ulica w mieście), lub w miejscach, gdzie znalazły się osoby które zgodziły się kandydować do rady miejskiej z komitetu burmistrza – to przyznał sam pan zastępca w swoim wpisie na łomiankowskim portalu społecznościowym, mówiąc o karawanie i szczekających psach oraz podkreślając że trzeba było wybrać właściwego radnego, a mieszkańcy mieliby inwestycje. Autorytarny sposób postrzegania mandatu publicznego, bliski dyktaturze, działa jednak – jak pokazuje historia – na szczęście tylko na krótki czas. A panu pasterzowi przypominam, że obecnych radnych oraz władze gminy wybrała mniej więcej 1/4 społeczeństwa. 3/4 głosowało za innymi kandydatami.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *