www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

GINALSKI ŁUKASZ
– kandydat do Rady Miejskiej Łomianki

Informację o tym na jakie stanowisko kandydat kandyduje.
Kandydat do rady miasta, okręg 2 pozycja 11

Krótką informację o kandydacie.
Jestem Inżynierem Mechanikiem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Obecnie studiuję Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, Mam 25 lat, pracuję w Polmo Łomianki i reprezentuję osiedle Powstańców. W Łomiankach od urodzenia, wychowany nad Jeziorem Kiełpińskim.

Co zrobiła Pani, co zrobił Pan dla Łomianek dotychczas?
Dotychczas głównie korzystałem z miejsca gdzie mieszkam, ale widząc jak niekorzystnie zmienia się otoczenie z którym jestem emocjonalnie związany postanowiłem nie stać bezczynnie i zacząć działać. Zacząłem od tak zwanej „partyzantki”. Robiliśmy zdjęcia śmietniska jakie jest nad Jeziorem Kiełpińskim i wysyłaliśmy je do wszystkich lokalnych mediów i na różne fora. Rozwieszaliśmy informacje „Lokalne zwierzęta proszą o zabieranie śmieci ze sobą””, sprzątaliśmy Jezioro które jest naszym wspólnym skarbem. Gdy tylko pojawiła się szansa na skuteczniejsze działania postanowiłem ją wykorzystać. Moją działalność może przedstawiać FILM.

Co ma zamiar zrobić Pani / Pan dla Łomianek w przyszłości?
Przyroda – Jezioro Kiełpińskie, starorzecze Wisły, rezerwat ptactwa wodnego, ostatnie jezioro, które jeszcze walczy, pozostałe straciliśmy, mamy obowiązek dbać o nie i uczynić je enklawą łomiankowskiej przyrody. Nie możemy Go zabetonować dookoła, nie może stać się parkingiem. Łomianki to zielone łąki, cicha puszcza, i czyste jeziora a nie betonowa sypialnia. Rozwiązania wydają się proste: regularnie opróżniane kosze na śmieci, np. takie jak w Puszczy Kampinoskie czy skuteczne uniemożliwienie wjazdu samochodem na teren rezerwatu, ale zdaję sobie sprawę, że w rzeczywistości są skomplikowane(np. kwestia własności działek lezących nad jeziorami). Na pewno pojawiły by się problemy, np. ludzie wyrzucali by do tych koszy swoje śmiecie, ale to nie jest powód by pozostawić Jezioro samemu sobie. Jezioro Kiełpińskie walczy! ma zdolność do samooczyszczania ale bez Naszego Wsparcia przegra z bezmyślną hołotą. Jak już pisałem Jezioro Kiełpińskie to tylko symbol, okręt flagowy, wrażliwy jestem na każdy przypadek gwałconej przyrody. Nie mogę się temu przyglądać, chociażby dla czystego sumienia kandyduję.

Sport – Ścieżki rowerowe, chciałbym jedną bezpieczną ścieżką rowerową, która jest prawidłowo oznaczona i oświetlona, która nie jest poprzerywana i pełna krawężników dojechać na Warszawską Starówkę czy twierdzę Modlin. Myślę, że brakuje nam mądrej globalnej sieci ścieżek z duszą, powstających we współpracy ze stolicą i gminami sąsiednimi. My jako gmina możemy zaoferować wiele zielonych tras np. biegnącą wzdłuż Dziekanowkiej Strugi czyli brzegiem jezior , powinniśmy wykorzystać korzystne położenie Łomianek między Warszawą, Kampinoskim Parkiem Narodowym i Wisłą. Poparcia w tym temacie udzielił mi Pan Cezary Zamana, Mieszkaniec Łomianek, Zwycięzca Tour de Pologne i założyciel rowerowego stowarzyszenia zielony szlak. Zależy mi na promowaniu Łomianek poprzez sport a Ks Łomianki powinien być naszą wizytówką

Pamięć – Ulica Powstańców Warszawy ,jako reprezentant osiedla Powstańców, codziennie przedzieram się Tą ulicą , która z racji swojej dumnej nazwy nie jest zwykłą ulicą i powinna swoim wyglądem i stanem świadczyć o Bohaterach, o których pamiętać mamy obowiązek, tak samo jak dbać o ulicę czczącą Ich pamięć. „

GINALSKI ŁUKASZ<br data-lazy-src=

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *