www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Głupota zabrała się do myślenia…

Od czytelniczki LOMIANKI.INFO otrzymaliśmy list dotyczący odwołania Łucjana SOkołowskiego z funkcji Dyrektora Domu Kultury w Łomiankach.

Za list – autorce – bardzo dziękuejmy 🙂

Zapraszamy wszystkich chętnych do wyrażenie swojej opinii o Łomiankach do korespondencji… e-mail: redakcja@lomianki.info


Dramatem naszej epoki jest to,
że głupota zabrała się do myślenia.
Jean Cocteau

Zbulwersowana ostatnimi doniesieniami o zwolnieniu – w dość nieelegancki sposób – dyrektora Domu Kultury postanowiłam napisać kilka słów w tej sprawie, jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że moją opinię popiera wielu mieszkańców naszej gminy.

Zaraz po wygranych wyborach, Pan Tomasz Dąbrowski – kierując się zasadami Konrada Adenauera – powołał do naszego urzędu ekipę (jak sam powiedział w jednym z wywiadów) „która nie musi się uczyć” „doświadczoną w pracy zespołowej, w zarządzaniu organizmami gospodarczymi”, która „ostro ruszy z miejsca” i „wypełni wolę wyborców”. Cierpliwie czekam na zapowiedziane zmiany.

Tymczasem dochodzą mnie zewsząd niepokojące wieści: decyzje kadrowe (zgodnie z zasadą Adenauera) są raczej chybione, gdyż powołani na wice burmistrzów panowie miast realizować wyborcze cele i zajmować się rozwiązywaniem prawdziwych problemów lokalnych społeczności lansują swoje osoby, wykorzystując naiwność Burmistrza Dąbrowskiego, piastują bezpieczne posadki.

Ostatnio, w ramach oszczędności, w całym kraju zamykane są szkoły, przedszkola, ośrodki kultury. Mam wrażenie, że władzom samorządowym zabrakło wyobraźni ! – Jeśli wyzbędziemy się kultury, tożsamości, jeśli nie będziemy zabiegać o podniesienie poziomu kształcenia (ograniczenie w szkołach lekcji historii i języka polskiego – zmiany wprowadzone przez poprzednią minister edukacji Katarzynę Hall), czeka nas zapaść cywilizacyjna! Zatem, w tym kontekście, to prawda co wykrzykują protestujący, że „Tylko matoły likwidują szkoły!””, powiem więcej, tylko matoły likwidują jedyną w mieście i gminie placówkę, która jest tym okienkiem na świat, która szerzy kaganek oświaty, która jednoczy społeczność, łagodzi obyczaje – bo przecież jedynie tak można odczytać odwołanie dyrektora Domu Kultury w Łomiankach – Łucjana Sokołowskiego.

Burmistrz Rusiecki (odpowiedzialny za kulturą w gminie!) uzasadnia decyzje „”oszczędnościami””, choć, jak donosi poczta pantoflowa, od dawna burmistrz od kultury nie dogadywał się z dyrektorem Domu Kultury (ponoć właśnie kultura ich poróżniła, świadczy o tym chociażby sposób doręczenia odwołania). Skoro tak biednie w gminie, proponowałabym zlikwidowanie dwóch dobrze płatnych stanowisk wiceburmistrzów, bo to i kultura i gospodarka gminy w niczym nie ucierpi, a budżet – wręcz przeciwnie – zyska wcale niezłe pieniądze, a może i nasz Burmistrz zacznie w końcu myśleć samodzielnie i udowodni jak działa prawdziwy menedżer.

A swoją drogą , tak sobie myślę, że to nasza polityczna naiwność i bierność, owocująca w kolejnych wyborach oddawaniem władzy ludziom nieodpowiedzialnym i chętnym do łowienia ryb w mętnej wodzie jest przyczyną istniejącego stanu nie tylko w naszej gminie, ale i w naszym państwie.

Z poważaniem Ewa Pacura


Głupota zabrała się do myślenia...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *