www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gobeliny Marii Hoffman – wystawa w Domu Kultury

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 24 listopada 2006 r. o godz. 18.00 na wystawę gobelinów autorstwa Marii Hoffman.

Maria Hoffman uprawia tkaninę artystyczną, malarstwo i rzeźbę. Jest także projektantką wnętrz i ogrodów oraz projektantką i realizatorką dekoracji roślinnych, a także animatorką kultury. Od 1993 roku prowadzi, wraz z mężem, rodzinną, usługową firmę plastyczną pod nazwą „HOFFMAN ART & DESIGN Studio Projektów i Realizacji Plastycznych”, która zajmuje się głownie projektowaniem i realizacją wnętrz, wystaw, grafiki użytkowej i ogrodów, a także edukacją plastyczną. Jej projektu i realizacji dekoracja kwiatowa dla firmy „PlantiCo Zielonki” uzyskała IV miejsce i Nagrodę Publiczności na Pierwszym Pochodzie Kwiatów w Warszawie w 1998 roku…

W 1999 roku zaprojektowała i zrealizowała dekorację kwiatową Archikatedry Św. Jana Chrzciciela w Warszawie z okazji wizyty Jana Pawła II, znakomicie ocenioną za stylistyczne odniesienia do architektury świątyni. Jest autorką trzech tematycznych wystaw autorskich: „Tradycja dekoracji roślinnych we wnętrzach na przełomie wieków” – Muzeum Podkarpackie w Krośnie 2001, „Boże Narodzenie i moje dekoracje” – Łomianki 2002-2003, „Wielkanoc w tradycji wiosennego cyklu świątecznego i moje dekoracje” – Łomianki 2004. W 2006 roku Maria Hoffman zaprezentowała swoje rozwiązania dekorowania roślinami wnętrz i ekologicznego zielonego dachu w programach telewizyjnych cyklu „Maja w ogrodzie” stacji TVN meteo.

Od 2001 roku Maria Hoffman prowadzi Pracownię Rękodzieła Artystycznego przy Domu Kultury w Łomiankach, prowadząc zajęcia z zakresu tkaniny artystycznej. W latach 2003 i 2006 odbyły się, zorganizowane przez nią w Domu Kultury, wystawy dorobku uczestniczek Pracowni.

Maria Hoffman jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa.

Oprócz zainteresowania tradycyjnie rozumianą tkaniną artystyczną interesuje ją tworzenie instalacji łączących wiele różnych materiałów, z dominacją materiału roślinnego i włókien różnego pochodzenia, czerpanie z tradycji rodzimej oraz wielu różnorodnych kultur. Próbując odnaleźć skomplikowane relacje skontrastowanych tworzyw artystka buduje swoje własne obrazy natury i świata wewnetrznego. W swoich pracach z zakresu sztuki włókna pragnie odnaleźć piękno świata poprzez inspirację naturą oraz, wyraźne czasem, nawiązania do sztuki ludowej i prymitywnej. Łączy środki kolorystyczne z fakturowymi, wplata specjalnie przygotowane elementy z innych materiałów…

Na wystawie w Domu Kultury w Łomiankach 24 listopada 2006 roku Maria Hoffman przedstawi swoje prace z kilku ostatnich lat.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *