www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

GPSZOK nie działa – dzikie wysypisko

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Brukowej nadal nie funkcjonuje, a mieszkańców zachęconych przez burmistrza w gazecie urzędowej do samodzielnego oddawania śmieci nie brakuje. Zainteresowanie GPSZOKiem jest duże, a obok planowanego punktu, tuż przy znaku „zakazu zwałki”” powstało dzikie wysypisko odpadów zielonych wymieszanych z meblami, butelkami.

Samochody podjeżdżają kilka razy na godzinę, niektórzy wyrzucają śmieci no te dzikie składowisko, a niektórzy zawracają i odjeżdżają – mówi pracownik zajmujący się wywozem odpadów zielonych.

Czytelnicy LOMIANKI.INFO – informują o workach ze śmieciami porzuconych na obrzeżach Łomianek. Czy śmieci te miały być oddane do GPSZOK? Jak informuje Straż Miejska w Łomiankach nie zauważono niczego niepokojącego, a liczba zgłoszeń dotyczących śmieci nie zwiększyła się.

GPSZOK ma na dobre ruszyć w pierwszej połowie sierpnia, pod warunkiem, że nie będzie problemów formalnych związanych z przetargiem.
Warto się więc wstrzymać z indywidualnym wywozem odpadów na ul. Brukową do czasu uruchomienia punktu odbioru. Warto też aby burmistrz w gazecie urzędowej postawił na rzetelną informację, która służyłaby mieszkańcom, a nie jedynie propagandzie sukcesu i dobremu wizerunkowi.

redakcja@lomianki.info

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

GPSZOK nie działa - dzikie wysypisko

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. Baśka

  Też bym wolała aby burmistrz mówił o faktach, nawet jeżeli nie są one zbyt medialne. Zwykłą rzeczą jest, że coś się może opóźnić lub zwyczajnie niedziałać.

  Każdy uczciwy człowiek powinien powiedzieć wprost, że nie daliśmy rady na czas, że troche się opóźni i byłoby ok, każdy mieszkaniec to zrozumie.
  Takie ciągłe mydlenie oczy w Gazecie łomiankowskiej jest już nieznośne. Pisanie o tym, że coś działa a faktycznie nie działa niczego nie wnosi oprócz dezinformacji i zamieszania.

  Podobnie jest z pojemnikami. Burmistrz pisze, że dostaniemy 10 lipca a ten termin już minął i nic o pojemnikach nie wiadomo. Worki się rwą, śmieci rozwalają na ulicy.
  Może niech burmistrz wykaże się cywilną odwagą i poinformuje, że najlepiej by było gdyby każdy mieszkaniec sam sobie zapewnił pojemnik na śmieci i sprawa byłaby wyjaśniona i zamknięta.

  Wszystko to piszę w dobrej wierze i wiem, że za informacją a raczej dezinformacją stoi Pan Rusiecki. Ale to burmistrz Dąbrowski, nie Rusiecki, odpowiada przed nami wyborcami, którzy na niego oddali głos dwa lata temu, a teraz są niemiło zaskoczeni tym co się dzieje i w jaki sposób się dzieje w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. janfer

  Zupełnie nie rozumiem tej nagonki medialnej przez radnych opozycyjnych i opozycyjny, partyjny portal info na burmistrzów. Śmieci są odbierane, gpszok ma być za chwilę oddany, harmonogram działa, wszystko jest odbierane. A przecież nic nie maiło działać, a jednak działa.

  Zdjęcia śmieci z całych Łomianek nie wzięły się dzisiaj, one zostały podrzucone przez mieszkańców albo przyjezdnych, tak niestety było zawsze.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Darek

  Chodzę codziennie z psem na spacer ul. Brukową i niestety jest tak jak na zdjęciach i żdne czarowania tu nic nie zmieni. Punkt Odbioru nie funkcjonuje a zdezorientowani mieszkańcy wywalają zielone i inne śmieci nie tylko przy znaku ale i dalej. Psioczą pod nosem, że przecież czytali, że mogą tu zostawić skoszoną trawę.

  Panie ”janfer” ja zupełnie nie rozumien dlaczego mieszkańców oraz portal na którym pokazuje się prawdę nazywa się partyjnymi. Czy dla Pana każdy kto widzi świat bez okularów propagandy sukcesu jest partyjnym? Strasznie mi się Pana słowa kojarzą ze stylem wypowiedzi zastępcy burmistrza Piotra Rusieckiego. Czy to przypadek?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. tymczasowy

  Śmieci są odbierane?
  Nadal czekam na pojemnik i odbiór śmieci. Złożyliśmy reklamację w poniedziałek i jak na razie nic to nie dało.
  Worki rozdzierają koty i co dzień muszę zbierać fruwające śmieci po trawniku.
  Niebawem dołączę do tych mieszkańców, którzy wyrzucili śmieci pod gpszok lub po prostu podwiozę je pod drzwi wejściowe gminy – może wtedy 'gmina’ zauważy, że nieodebrane śmieci śmierdzą, brzydko wyglądają i przeszkadzają.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Marian

  janfer – to nie żadna opozycja a mieszkańczy Łomianek słusznie wytykaja nieudolność Dąbrowskiego.

  Od kiedy wiadomo, że trzeba zrobić przetarg, że firma która wygra będzie musiała kupić pojemniki, że trzeba będzie uruchomić GPSZOK? Na to trzeba czasu i właśnie za efekt końcowy odpowiada DĄBROWSKI. Co z tego, że SITA czy jakaś inna firma zapłaci kary umowne, kogo to obchodzi jak muchy mu się lęgną z upału w workach ze śmieciami.

  Do dzisiaj nie rozwieziono pojemników, stare większość ludzi oddała, więc to nie są chwilowe problemy ale poważny problem Gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Dziekanoszczak

  Dzięki za INFO 🙂
  Właśnie w piątek miałem pakować na przyczepkę dwie stare komody , które już chyba 2 lata czekają na wywóz gabarytów. Kontenerów ostatnio nie było mimo, że zwyczajowo za czasów Pszczółkowskiego były zawsze na wiosnę. Pomyślałam wywiozę do Burakowa.
  A to byłby SZOK. A to bym się zdziwił i jeszcze bym podpadł pod „karę administracyjną”.
  Poczekam aż ruszą.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. jan

  Niestety portal lomiaki.info strasznie się upolitycznił ostatnio, ale może to taka moda. U mnie śmieci odebrano. Niestety wolę ostatnio lomianki.pl przynajmniej nikt nikogo nie opluwa, jak tutaj w komentarzach

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Kasia

  Faktycznie strasznie ten portal upolityczniony i się czepia, że GPSZOK nie działa tak jak zapowiadał burmistrz Dąbrowski. A może jednak działa tylko wszyscy na około źle widzą?
  Pewnie w najbliższej gazłomie będą zdjęcia burmistrza (minimum 3) jak to po gospodarsku wszystko funkcjonuje a mieszkańcy to tylko upolityczniona opozycja.
  A tak naprawdę najprawdopodobniej wg. Pana Rusieckiego to wszystko jak zwykle wina radnych, bo przecież burmistrz Dąbrowski jest taki wspaniały, że aż boli.
  Jak słusznie zauważono w tekście burmistrz powinien zająć się rzetelną INFORMACJĄ a nie tanią PROPAGANDĄ.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. jeserek

  Janfer piszesz „gpszok ma być za chwilę oddany”. a powiedz ile wg. Ciebie trwa chwila????
  GP Szok powinien rozpocząć przyjmowanie odpadów od 1.07.2013roku.
  I przed ta datą powinny być wykonane wszelkie prace inwestycyjne związane z wybudowaniem i wyposażeniem Szoku w bazę techniczną. Było na ten zakres prac wystarczająco dużo czasu. Tymczasem dopiero 7 maja br. złożono wniosek o wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie przetargu nieograniczonego. A takie procedury jednak trochę trwają. Już wtedy wiadomo było, że GP Szok nie zostanie wybudowany w ustawowym terminie. Rzetelnym było by przedstawić taką prawdę mieszkańcom a nie bawić się w ciuciubabkę. Była oficjalna informacja, że GP SZOK będzie przyjmował towar w systemie awaryjnym. Podstawiano nawet przez kilka dni kontenery na ul. Brukowej. Mieszkańcy zaczęli przywozić Szok i szokiem było odstąpienie od działań GP i postawienie tabliczki zakazującej i grożącej sankcjami.
  Inną sprawą jest ” byle jaki” projekt budowlany. Wad funkcjonalnych, które widać gołym okiem jest w nim mnóstwo, a to będzie przez wiele lat skutkować byle jakim „komfortem”osób przywożących tam Selektywnie Zebrane Odpady Komunalne. Jakoś nie mamy ostatnio w Łomiankach szczęścia do projektów, nawalanka projektowa na ul. 11 Listopada, skrzyżowaniu Warszawska/Wulczyńska, teraz GPSzok skopany, ręce opadają.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. j23

  janfer Rusecki napisał

  Zdjęcia śmieci z całych Łomianek nie wzięły się dzisiaj, one zostały podrzucone przez mieszkańców albo przyjezdnych, tak niestety było zawsze

  To specjalnie przyjezdni zdjęcia śmieci przywożą do Łomianek.
  Rusecki co ty za głupoty piszesz. Mieszkańcy podrzucają zdjęcia żeby zrobić na złość Dąbrowskiemu. Trzeba mieć nie lada schize żeby to wymyślić.
  .

  0
  0
  Odpowiedz
 11. poiu

  Skomlijcie sobie partyjne lemingi opozycyjne. Na szczęście obecny burmistrz jest bezpartyjny. Wasz czas jużsię skończył.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. oka

  No rusek toś pojechał z tymi zdjęciami, żeby mieszkańców oskarżać, że specjalnie przywożą.

  A Dąbrowski już nie w PIS, teraz to on z tymi co jedną ręką piwo zamawiają.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. lomian

  Jak widać radni opozycji opluwający wszystkich wokoło na forach a szczególnie na tym portalu znowu się uaktywnili. Panowie radni z opozycji(partyjni działacze), my mieszańcy mamy dość waszych obraźliwych komentarzy. Referendum wam się nie udało, blokowanie dotacji unijnych wam się nie udało, blokujecie budowę szkoły na Dąbrowie i blokujecie zmiany w studium i każdy pomysł mieszkańców, więc proszę was złóżcie już mandaty i przestańcie wypisywać w koło te bzdury. Zaprzestańcie chamskich wpisów i obraźliwych odzywek, które chętnie dopuszcza redakcja tej strony. Naprawdę mamy dość tej agresji przeciwko mieszkańcom.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. MichaIN

  Panie Rusiecki proszę przestać klepać w kółko to samo. Proszę zamiast tego podać harmonogram na sierpień i proszę o informację kiedy zostaną podstawione pojemniki i kiedy ruszy punkt odbioru na Brukowej.
  Proszę też przestać przypisywać złe intencje wszystkim mieszkańcom, którzy zwracają uwagę na niedociągnięcia.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. iga

  Czy ten Rusiecki to musi każdy wątek zamulić tymi głupimi wpisami. Jak ma jakieś problemy z radnymi to nie może na radach tego załatwić. Tych śmieci jest więcej jak się idzie od ulicy Jeziornej. Nie robię zdjęcia bo powie że przywiezione z Warszawy

  0
  0
  Odpowiedz
 16. bard

  Mnie interesują fakty, a są one takie:
  – GP SZOK miał działać, a nie działa,
  – miały być pojemniki, a ich nie ma,
  – śmieci nie powinno być na ulicach, a są.
  Faktem jest również, że częstotliwość odbierania śmieci nie odpowiada potrzebom. Raz w miesiącu odpady zielone to za mało; jak będę chciał robić kiszonki, to są inne metody. To samo z odpadami selekcjonowanymi: też raz w miesiącu na 6 osób. Przecież większość opakowań teraz to plastik. Te limity wymyślił ktoś, kto ma rzadkie g….. zamiast mózgu.
  Mnie nie interesuje, czy winien jest personalnie ten, czy inny urzędnik. Urząd Miasta i Gminy jest po to, aby takie problemy sprawnie i dobrze rozwiązywać. Jeśli tak nie jest, to po prostu Urząd źle działa. Wiadomo, że Burmistrz sam wszystkiego osobiście nie załatwia, ale odpowiada za pracę Urzędu, podobnie jak za dobór pracowników.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. mata hari

  W listopadzie ubiegłego roku na sesji zwróciłam uwagę p.Rusieckiemu żeby zabrać się za szybkie konsultacje z mieszkańcami a następnie rozpisanie przetargu na śmieci i gpszok. Ktoś jednak podjął decyzję żeby poczekać aż do kwietnia, kiedy znane były wyniki protestu gmin na ustawę.

  Przetarg na gpszok wygrała jakaś maleńka nikomu nie znana firma. Podobno (ale to nie sprawdzone plotki!) po miesiącu okazało się że jednak nie spełnia wszystkich wymagań. Podobno (znowu tylko plotki!) z tego powodu opóźnia się oddanie do użytku gpszoku. Moze ktoś z internautów te plotki zdementuje lub potwierdzi? Czy to pocieszające że w prawie całej Polsce gminy mają podobne problemy? Nie.

  To tylko dowód na to, że od kilku lat nie potrafimy wybrać sobie burmistrza i rady miejskiej która uczciwie, rzetelnie i kompetentnie zajmie się przygotowywaniem uchwał rozwiązujących problemy gminne, zamiast wykłócać się o stołki i dyskutować bez końca o sprawach czysto wizerunkowych, jak nadawanie honorowego obywatelstwa, składanie wieńców na pomnikach, czy organizowanie inscenizacji bitwy.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. gość

  Dla niektórych poprzedników dobrze mówić o burmistrzu to nie partyjnie, żle to pelna partia.
  Ale jak widzę system smieciowy żle działa! Pojemników brak, worków w urzedzie nie zawsze dostaniesz a hjak dostaniesz to tylko dwa i bez kolorów! Z trawą już nie ma co robić! W workach kis, a czeka mnie kolejne koszenie! Śmierdzi, podobnie jak odpady komunale już na trzeci dzień. Odbierał BYŚ poprzednio co tydzień, dziś to nierealne marzenie. I ja mam się cieszyć, nawet gdy palitykę mam gdzieś…. .

  0
  0
  Odpowiedz
 19. EcoOko

  Nie dziwi mnie to co się dzieje przy ulicy Brukowej i zdecydowanie przysłużyła się do tego dezinformacja w Gazecie Łomiankowskiej.
  Zupełnie nie mogę pojąć po co ktoś informował, że punkt działa skoro nie działa!
  Czy ktoś kto konstruował komunikat, że punkt działa przewidywał jakie będą konsekwencje takiej lekkomyślności?

  0
  0
  Odpowiedz
 20. komentarz

  Nadal gpszok nie działa? A ostatnio opublikowany harmonogram na sierpień poddaje w wątpliwość zasadność odbioru odpadów zielonych, bo taka częstotliwość to jak ciastko za szybką… niby jest a jednak nie dla mnie. Raz na prawie 2 miesiące?? To co ja mam z tą trawą zrobić?

  0
  0
  Odpowiedz
 21. J 23

  Firma która wygrała przetarg została poddana weryfikacji. Pojawiły się wątpliwości czy tak mała firma posiada wydajność na poziomie potrzeb gminy. Zażądano dodatkowych dokumentów, których firma nie była w stanie dostarczyć. Teraz trzeba szukać drugiej firmy. Takie są uroki prawa o zamówieniach publicznych, gdzie wygrywa najtańszy.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. mata hari

  Śmieci gdzie popadnie wyrzucają firmy-krzaki. Zatrudniamy pana Frania do remontu albo prac w ogródku. Pan Franio nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej. Przed ustawą śmieciową wyrzucał do lasu bo nie chciał płacić za kontener. Po ustawie śmieciowej wyrzuca do lasu, bo po ilości odpadów odbieranych z jego własnej posesji wydałoby się że pracuje na lewo. Tak samo sprzedawcy warzyw i owoców przy drogach. To nasza wina, bo zatrudniamy pana Frania bez umowy i faktury oraz robimy zakupy na straganach przy drogach.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. baba yaga

  Poczekajmy jeszcze z miesiąc. Jeżeli SITA będzie dalej robiła numery w stylu zmiany harmonogramu (co 17 dni zamiast co 14) i nie odbierała w terminie śmieci oraz nie dostarczy nam pojemników, zrobimy akcję. Zbierzemy podpisy o zerwanie umowy z SITA z powodu niewywiązywania się z warunków. Drugi w kolejce podobno był Byś. To lokalna firma. Na pewno tak by nas nie potraktowała. Sama miałam Remondisa, byłam zadowolona. A ci którzy mieli Bysia byli zachwyceni. Taka tylko dygresja…

  0
  0
  Odpowiedz
 24. wrażliwy

  Trawę trzymam w workach w garażu. Jezu!!! jak to śmierdzi!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 25. M.D.

  Do #wrażliwy.
  Fachowcy z Urzędu już doradzali co trzeba zrobić z trawą. Cytuję: „Skoszoną trawę chyba lepiej byłoby choć 1 dzień przesuszyć”
  Więc co się politycznie czepiasz. Susz i nie będziesz miał problemu. A jak wysuszysz to może nawet do stajni puścisz z zyskiem 🙂
  Można też brykieciarką z wysuszonej trawy zmontować opał na zimę. Albo zmontuj przydomową pompę ciepła. Trawa w procesie kiszenia wydala ciepło. Wystarczy puścić rurę w grzejnik i zaoszczędzisz na gazie czy czym tam grzejesz 🙂

  Jak sam widzisz uprawiasz politykę i marudzisz. Popraw się bracie! Wielki i wspaniały Pan Burmistrz Dąbrowski robi wszystko po gospodarsku dla dobra mieszkańców!

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Anonim

  Skoro punkt przy brukowej nie działa, to może śmieci trzeba bezpośrednio do gminy przywozić.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. j23

  jedyne co działa to Rusiecki na forach zamiast pracować,

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Brukowianka

  A ja mieszkam przy Brukowej i włos mi się jeży na głowie…
  Nie wiem sama jak poradzę sobie z sortowaniem swoich śmieci, a tu jeszcze cudze?
  No i oczyszczalnia ścieków. BAJKA A NIE ŻYCIE.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *