www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Grechuta wg. Majewskiego

W JazzCafe Łomianki usłyszymy utwory Marka Grechuty w interpretacji Wojciech Majewski Quartet w składzie Wojciech Majewski – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Jacek Niedziela – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja.

Marek Grechuta to bez wątpienia twórca ponadczasowy, a jego kompozycjami zachwycają się już kolejne pokolenia. Po jego muzykę sięgamy chętnie, odnajdując w niej tę uniwersalną prawdę, prostotę i urzekające piękno.

Twórczość Grechuty zainspirowała Wojciecha Majewskiego do zgłębienia i uważniejszego przyjrzenia się temu, co ze sobą niesie. Tak też powstała autorska płyta pianisty zatytułowana „Grechuta”. Złożyły się na nią przepiękne kompozycje tego wybitnego poety, ale w jazzowych aranżacjach Majewskiego, który nie poprzestał jedynie na muzycznym aspekcie twórczości Grechuty. Kilka lat później ukazała się książka jego autorstwa – „Marek Grechuta – portret artysty”. Zawiera ona przemyślenia na temat szeroko rozumianej osobowości artystycznej Marka Grechuty, elementy biograficzne, a także rozmowy z bohaterem książki oraz artystami z nim związanymi. Podjęta w niej również została próba wyjaśnienia fenomenu twórczości Marka Grechuty.

Występy zespołu Wojciecha Majewskiego łączą w sobie elementy koncertu jazzowego oraz wieczoru autorskiego, które z pewnością pozwolą „Ocalić Od Zapomnienia”” chociaż niewielką część tego, co Marek Grechuta nam po sobie zostawił. Koncert odbędzie się w JazzCafe przy il. Warszawskiej 69 – 07.01.2009 w środa o godzinie 20.00. Bilety w cenie 40 pln należy rezerwować telefonicznie – 022 751-41-12

źródło: JazzCafe łomianki
redakcja@lomianki.info

Grechuta wg. Majewskiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *