www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Historia kołem się toczy

Już w niedzielę, 2. października br., odbędą się w Łomiankach zawody kolarstwa terenowego, organizowane przez Mazovia MTB Marathon.

Na starcie staną ramię w ramię amatorzy i zawodowcy z całego kraju. Ich występ nie będzie wyłącznie walką o najlepsze lokaty, lecz również promocją regionów i turystyki rowerowej. Wystartować może każdy, kto posiada sprawny rower i kask – niezależnie od wieku!

Zawody w Łomiankach będą swoistym epilogiem cyklu Mazovia MTB Marathon w sezonie 2011. W dotychczasowych trzynastu tegorocznych rundach wystartowało już niemal 14 tysięcy osób. Każdorazowo impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast, w których odbywają się starty, jak i wśród „stałych”” zawodników i ich rodzin, którzy odwiedzali tereny województwa mazowieckiego, ale także świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego czy podlaskiego. Dzięki tak dużej różnorodności każda z rund ma unikalny, regionalny charakter, podkreślany licznymi pokazami, kiermaszami i występami lokalnych artystów.

Trasa maratonu biegnącego przez tereny Kampinoskiego Parku Narodowego została podzielona na 3 pętle. Dystans Hobby (8 km) jest przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych zaczynających swoją przygodę z kolarstwem terenowym. Jego płaski przekrój powoduje, że trasa jest idealna dla najmłodszych. Dystans Fit (27 km) to trasa nieco bardziej wymagająca, przeznaczona dla osób, które mają za sobą pierwsze starty. Niewielkie leśne wzniesienia z sekcjami podjazdów i zjazdów wymagają zmiany przełożeń, co samo w sobie zmusza do większej koncentracji. Dystans Mega (52 km) ze względu na długość i stopień trudności jest domeną doświadczonych zawodników. Trasa przebiega przez najpiękniejsze zakątki Kampinosu. Liczne rozlewiska będą doskonałym urozmaiceniem krajobrazu, a wąskie dukty i ścieżki leśne zostaną zapamiętane przez wszystkich, którzy wezmą udział w maratonie.

Atrakcją maratonu będzie start przedstawicieli portalu historii ożywionej www.dobroni.pl oraz grupy rekonstrukcji historycznej 14 pułku ułanów Jazłowieckich. Grupa zaprezentuje rowery, umundurowanie i wyposażeniu plutonu kolarzy walczącego w Kampanii Wrześniowej 1939 roku. To znakomity sposób, by uczcić pamięć ułanów poległych w szarży pod Wólką Węglową, miejscu ostatniej w dziejach szarży polskiej kawalerii, wykonanej przez cały pułk.

Podczas Epilogu w Łomiankach grupa AGR WELODROM, jak co roku ufundowała dla najlepszego zawodnika w kategorii M5, puchar imienia Stanisława „”Stano”” Osmana. Stanisław Osman startował w barwach AGR WELODROM od 2006 r. Był człowiekiem, który potrafił skupić wokół siebie sympatyków kolarstwa – słynął z życzliwości i bezinteresowności. Nigdy nie odmówił nikomu pomocy. Miał bardzo wielu kolegów nie tylko wśród uczestników maratonów Mazovia MTB.

W trakcie zawodów, jak również po ich zakończeniu, do dyspozycji uczestników i kibiców będzie pełne zaplecze sanitarne oraz myjka rowerowa. Dekoracja zawodników odbędzie się w ciepłej hali Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach. Po ceremonii wszyscy uczestnicy będą mogli zregenerować siły przy stołach z poczęstunkiem. Mazovia MTB Marathon zaprasza do Łomianek!

Więcej informacji na temat zawodów znajdą Państwo na stronie www.mazoviamtb.pl.


Regulamin Kampinoskiego Parku Narodowego: http://www.kampinoski-pn.gov.pl


PROGRAM ZAWODÓW:
sobota (1.10)
– godz. 12.00 – 16.00 zapisy w Biurze Zawodów,

niedziela (2.10)
– godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów,
– godz. 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach,
– godz. 11.00 – start dystansów Fit i Mega,
– godz. 11.10 – start dystansu Hobby,
– godz. 12.00 – dekoracja dystansu Hobby
– godz. 14.30 – dekoracja dystansu Fit
– godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega

Historia kołem się toczy

Historia kołem się toczy

Historia kołem się toczy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *