www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Horoskop dla Łomianek 2014

Miasto Łomianki powstało 1 stycznia 1989 r., więc jest zodiakalnymKoziorożcem. Poprosiłem słynnego astrologa, Zdzisława Pokrybałęz Kiełpina, o noworoczny horoskop dla Łomianek.

W pierwszej połowie roku nieharmonijnie na Koziorożca działać będą Mars, Jowisz i Uran.Na wiosnę dołączą do nich Słońce, Merkury i Wenus. To wróży gorący czas, pełen nowychwyzwań i okazji do sprawdzenia się. Znaczna część roku upłynie Łomiankom pod znakiemwzrastającego napięcia związanego z wyborami samorządowymi. Aktorzy zmagańwyborczych już wcześniej postawili sobie trochę celów do zrealizowania i teraz wrazz początkiem roku liczą, że zapomną o różnych niepowodzeniach i dadzą radę pomyślnieosiągnąć to, czego najbardziej pragną. Głównym dążeniem części z nich jest chęć pokazaniadominacji. Bez względu na koszty i wszelkimi środkami. Zima i wczesna wiosnabędą dla nich dobrym czasem, by się skupić i nabrać sił. Powinni na chwilę odetchnąć,aby zapomnieć o dawnych niepowodzeniach, które nadal mogą tkwić w ich pamięci.
Najlepiej przebywać często na łonie natury, zażywać ruchu, by zregenerować siły, poczućw sobie wielki przypływ energii, pozwalającej śmiało działać i realizować własne dążenia.Momentami energia może ich wręcz rozpierać, a rozgrzane ambicje wywołać ZONP(Zespól Ostrego Napięcia Przedwyborczego), którego klasyczne objawy to: przeświadczenieo swojej wyjątkowości, poczuciu misji, której nikt inny nie zdołałby sprostać, nioczekiwaneuwierzenie we własną propagandę.

Odziaływanie Saturna spowoduje, że przedwyborcze zmagania w niewielkim stopniuwpłyną na samopoczucie mieszkańców Łomianek. Ewentualne zamknięcia instytucjikultury, szkół czy zawieszenie działalności kursowania autobusów będą krótkotrwałei zostaną przyjęte z pobłażliwością lub wręcz nie zostaną zauważone. Sprzyjać temu będziepogodne lato, obfi tujące w towarzyskie imprezy trwające do późnej nocy. Letnia atmosferaustępować będzie powoli i przeciągnie się do jesieni. Mieszkańcy chętniej będąwięc oglądać na youtube wspomnienia z wakacji niż nudne fi lmy komitetów wyborczych.
W tej sytuacji nie wiadomo czy we wrześniu organizatorzy kolejnej rekonstrukcji bitwypod Łomiankami nie zdecydują się na odejście od znanego już wszystkim przebiegu historycznychwydarzeń. Może pojawi się nowy dowódca ułanów, a szarża zostanie skierowanaw nieoczekiwanym kierunku?

Zima może się wydawać trochę ponura, ale wkrótce okaże się, że przed Łomiankami otworząsię zupełnie nowe możliwości. Nawet w sprawach, w których ostatnio nie było widaćkorzystnego rozwiązania, pojawią się sensowne perspektywy. Potrzebne będzie jednakodważne działanie. Tym bardziej, że wpływy Marsa i Plutona, wzmocnione okresowo nieharmonijnymdziałaniem Słońca i Merkurego, raczej nie będą sprzyjać znaczącej poprawiefi nansów. Dobrze, że jak zawsze dzięki przedwyborczej gorączce zamknięte zostanąniektóre inwestycje. Jednak zewnętrznym symbolem skoku cywilizacyjnego Łomianekpozostanie nadal ten dziwny, siermiężny przystanek autobusowy przy ul. Brukowej, nawysokości parkingu Auchan.

W drugiej połowie roku, gdy Jowisz znajdzie się w Lwie, a Mars opuści znak Wagi, pojawisię za to szansa na poprawę w sferze społecznej. Paradoksalnie sprzyjać będzie temuprzedwyborczy jazgot i krew kapiąca z pokazujących „całą prawdę” biuletynów. Uświadomito wielu mieszkańcom Łomianek potrzebę i chęć porozumiewania się na całkieminnych falach.

Notował Juliusz Wasilewski

Horoskop dla Łomianek 2014

Horoskop dla Łomianek 2014

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. kot w worku

  „W pierwszej połowie roku nieharmonijnie na Koziorożca działać będą Mars, Jowisz i Uran”.
  Celna prognoza 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. centralny

  ZONP już teraz, co widać i słychać, udziela się środowisku skupionemu wokół b.Dąbrowskiego, „godnie” reprezentowane mu przez p.Rusieckiego i p.Krysteckiego przy „merytorycznym” wsparciu p.Kubickiej.

  Obawiam się, że stan zacznie się ostro nasilać na wiosnę.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Ewka

  Zgadzam się z centralnym. Mam obawy, że najbliższe miesiące mogą być nie do zniesienia. Już pierwsze bezprecedensowe ataki były. A znając zaciekłość ich autorów to zapewne nie koniec.

  Pocieszające jest to, że my możemy tym Państwu pokazać jaki jest nasz stosunek do ich sposobu funkcjonowania. Zależy to tylko od nas. Czy chcemy dalszej awantury czy współpracy dla dobra gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. opus

  Nie chce nic mówić ale w tym roku miasto Łomianki obchodzi ćwierć wieku.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Paweł z Kiełpina

  Niezwykle trafiona diagnoza sytuacji społeczno-polityczej Łomianek. Teksty Pana Wasilewskiego, jak i cała gazeta, to bardzo dobra lektura.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. niezalogowany

  No i horoskop powoli zaczyna się sprawdzać. Burmistrz Rusiecki przystąpił do ataku na wszystkich, którzy nie przytakują i mają swoje zdanie 🙁
  Szkoda bo obawiam się, że rozpoczęta kampania będzie jeszcze „brutalniejsza” niż to co się działa 4 lata temu.

  Szkoda Łomianek moi drodzy sąsiedzi.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. M2013

  Będzie, jak widać po wpisach na forum, szambo wylewane na wszystkich, którzy będą chcieli przedstawić alternatywę dla chamstwa i arogancji. Ta komunistyczna retoryka, którą uprawia Rusiecki, trafia na podatny grunt, bo w Ł mieszka wiele osób, któe potrzebują wszechwiedzącego władcy, mówiącego, co trzeba robić. Niestety społeczeństwo w swoim ogóle nie wykazuje chęci samodzielnego myślenia, wolą podporządkować się jednej wizji, jakkolwiek byłaby poniżająca i niechrześcijańska.

  Żądanie zamknięcia portalu to dopiero początek. Spodziewam się chamskich zagrywek osobistych wobec wszystkich, którzy zdecydują się na start w wyborach, a nawet wcześniej, żeby im to obrzydzić. Jeszcze przywołacie moje słowa, niestety. Zaglądanie do sypialni to będzie najmniejszy problem.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. budubułubu

  W horoskopie nie uwzględniono finansowych efektów indywidualnej komisji ziemskiej pracującej przy burmistrzu. Otóż ten żeńsko (SL)- męski(TK) tandem zgromadził już znaczną dokumentację dotycząca rozsianych po Łomiankach działek z nieuporządkowanym stanem prawnym będących we władaniu gminy. Żeby je zagospodarować w korzystny sposób trzeba było wywalić z roboty długoletniego kierownika geodezji i powołać kogoś innego? . Smakołyki z tego zaczynu dla zainteresowanych obrobi były kierowca wywrotki a ostatnio galowaty agent nieruchomości siedzący na sesjach blisko stolika władzy łaskawie nam panującej.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Obserwator 2

  Oooo, oooo ! A to ci dopiero nowina. As w rękawie, czy blotka ? Ile w tym prawdy, a ile domysłu ?
  Pozdrowienia, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *