I Sesja RM VII kadencji // VIDEO
Podczas I Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach VII kadencji wszyscy „nowi” radni złożyli ślubowanie. Wybrano też przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępcę, członków komisję rewizyjnej.
Przewodniczącym Rady Miejskiej został Tadeusz Krystecki, zastępcą Wiesław Bochenek.
Do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej wybrano Wandę Kuczerę, Joannę Roszkowską, Małgorzatę Żebrowską-Piotrak, Krzysztofa Terczyńskiego oraz jako przewodniczącego komisji Adama Salwowskiego.
Po zakończeniu z inicjatywy www.LOMIANKI.INFO radni ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Od lewej: Wiesław Bochenek (wiceprzewodniczący RM), Andrzej Graf, Beata Duch Kosiorek (sekretarz UM), Cezary Astrau, Maciej Wroniewski, Wanda Kuczera, Wanda Karaś, Tadeusz Krystecki (przewodniczący RM), Joanna Roszkowska, Tomasz Dąbrowski (burmistrz), Maria Zalewska, Piotr Rusiecki (zastępca burmistrza), Ewa Krzyżowska, Adam Salwowski, Mariola Niecikowska, Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Bogusław Pawłowski, Paweł Słupski Kartaczowski, Piotr Bartoszewski, Krzysztof Wawer, Krzysztof Terczyński, Bogumił Sikorski, Wojciech Berger.
Na zdjęcie grupowe „nie załapał” się Marcin Etienne.
Wszystkim życzymy powodzenia w pracy na rzecz mieszkańców Łomianek, trafnych decyzji, satysfakcji z pełnionej funkcji.
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
19 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...















Co znaczy „nie załapał się” Marcin Etienne. Oni olali go czy on olał ich?
Życzę Łomiankom jak najlepiej, ale obawiam się, że ta Rada będzie mało samodzielna i zamiast realizować potrzeby mieszkańców będzie podejmowała decyzje ustawione pod Burmistrza, i jego wynik wyborczy. Bo kto jak kto ale główny doradca Dąbrowskiego czyli Rusiecki już wie, że od dziś trzeba pracować na następne wybory.
Oby oba kierunki i te pijarowskie i rzeczywiste potrzeby mieszkańców były zbieżne.
Witam, kiedy będzie wideo z tej sesji?
rada Emerytów – średnia wieku Panów w pierwszymn rzędzie to chyba 70 lat
Szkoda, że nie dostrzegasz problemu, ale rozumiem to. Wszystko traktujesz zapewne z własnej perspektywy, nienawiści i czarnego PR i propagandy i sztuczek socjotechnicznych. Niewielu w Łomiankach posiada odpowiednio głęboko wiedzę by tego dokonać z wyjątkiem nienawiści. Ja tego nie potrafię, bom człowiek ułomny.Natomiast ty zdajesz się obcować z ta wiedzą, na co dzień. I przy takim założeniu trudno odsunąć od siebie wniosek, że dzięki takiej wiedzy swoich zwolenników w zakresie PR ktoś wygrał w gminie wybory. Czy o to ci chodzi, zbyt mało ci zwycięstwa, chcesz jeszcze dobić pokonanego do końca? Dajesz mu w dodatku czerwoną kartkę, która w sporcie dotyczy poważnych naruszenia zasad gry, a w przypadku wyborów jest określeniem zupełnie nietrafnym. Bo nie można mówić w przypadku tych wyborów o żadnym wykroczeniu jedynie o poparciu lub jego braku.
Natomiast nienawiść jest uczuciem, które towarzyszy gatunkowi ludzkiemu od zarania. I nie każde, a nawet najbardziej kontrowersyjne wystąpienie przeciw burmistrzowi musi być jego wyrazem. Może to być najzwyklejszy protest. Tyle, że człowiek człowiekowi nierówny i dla niektórych nienawiść zawsze i wszędzie determinuje ich postępowanie, być może, że i ty się do nich zaliczasz.
Sprawa obecnej zgody z radą odłóżmy do rozpatrzenia za rok, dwa. Z przednią radą burmistrz też w pierwszych dniach żył w wielkiej zgodzie!
Widać że zieloni radni, wszystko mają na kartkach, Rusiecki pokazuje palcem i miejsce przewodniczącego rady jakie właściwe po prawicy wicka ,w przyszłości decyzje też będą mieli napisane. Aż w końcu ktoś się zdenerwuje. A te głosowanie to tajne czy jawne na oczach wszystkich.
Na oddzielną uwagę zasługuje głos Krysteckiego , to mutacja czy co?????
Przewodniczący z 20 letnim doświadczeniem samorządowym , żenada i wstyd.
Ale sekretarka przewodniczącego w osobie Ruska na końcu jest zmęczona . Prowadzenie tej sesja to bełkot. Panie Grądzki wrócić ze swoją fachowością.
Nie kochałem byłego przewodniczącego RM–ale to co widziałem
to żenada prowadzenia sesji. Brawo mister Etienne za odwagę. Znam tylko pana z czerwonej gazety .Mam nadzieję, że zarazi Pan swoimi pomysłami innych. Czerwona gazeta przynosi wstyd naszej społeczności. I chociaż jestem wierzący myślę ,że część radnych w swojej przysiędze winna mówić…tak mi przebacz Bóg.
Życzę powodzenia!!!
Tak się zastanawiam czy radny może być zatrudniony w urzędzie gminy. Z informacji ze strony – http://www.radni.dlalodzi.info/komentarze-i-opinie/140-czego-nie-moze-radny – wynika, że nie. Z informacji które można wyczytać na stronie http://www.lomianki.pl wynika że w naszej gminie jest taki przypadek?
List Krysteckiego (skąd wiedział że go wybiorą na przewodniczącego?)na koniec sesji to chyba żart. Zapowiedział tym, że nie będzie wydawał czerwonej gazety plującej jadem i obrzucającej błotem, uczciwych ludzi mieszkańców Łomianek. Teraz zwraca się o zgodę a kto tę niezgodę podniecał i latał po Łomiankach z tą szmatą. A Dąbrowski co zrobił jako katolik aby to powstrzymać. Jacy oni teraz będą układni i dobrzy odwołujący się do moralności. Ile ludzi zwolnili z Urzędu , ile krzywdy ludzkiej powstało. Cynizm i zakłamanie i już.
Pierwszy pan, który proponował kandydatów do komisji skrutacyjnej miał ich wypisanych na kartce. Czyżby scenariusz przygotowany wcześniej? 🙂 Z obserwacji pierwszej sesji widać, że pan przewodniczący jeszcze niezbyt sobie radzi z prowadzeniem sesji. No nic – zobaczymy co będzie dalej. Szczerze życzę powodzenia, umiejętności wypracowywania kompromisów z radnymi spoza klubu, i tej prawdziwej niezależności w myśleniu i działaniu.
Jaką instrukcję dostali, głosujemy za urną, a z boku władza widzi jak kto głosuje, wszystko pod sznurek, dopiero Pan Berger pokazał jak to trzeba zrobić.
Pan Krystecki ma jakiś problem z głosem. Ciężko słucha się jego wypowiedzi.
Pożyjemy zobaczymy, zanosi się na wesoło. Ale Kali uzna, że mu wszystko wolno. Tamci byli niekompetentni ale obecni owszem, zobaczymy czy sobie obniżą czy podwyższą stawki. Zobaczymy. Chyba , że znów wymyślą inne ścieżki.
Ciekawe, co na to dawni zwolennicy kontroli Rady i Burmistrza, a obecnie członkowie klubu Łomianki?
Moim zdaniem p.Etienne niepotrzebnie się „podłożył”. Takie zachowania to woda na młyn Rusieckiego. Trzeba było stanąć do zdjęcia razem z Krzyżowską i Piotrak, albo chociaż koło Bergera.
Co do Krysteckiego i czerwonej gazety? Z danych w KRS, wynika że nie jest on właścicielem firmy wydającej ten szmaciuch. Skoro tak, to nie on podejmuje decyzje co się w niej drukuje. Po drugie – powiedział że nie będzie atakował uczciwych mieszkańców Łomianek. A percepcję uczciwości ma trochę inną niż definicja w słowniku.
Według Krysteckiego uczciwym jest burmistrz który oszukuje swoich mieszkańców że nic nie wie o planowanych na jej terenie inwestycjach i na spotkaniach z nimi kłamie w żywe oczy.
Nieuczciwa jest za to np. radna wielu kadencji która jako inwalidka/rencistka zgłosiła się do programu w którym rozdawano laptopy i miała nieszczęście ten laptop otrzymać.
Taka mentalność Kalego…