www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

I Sesja RM VII kadencji // VIDEO

Podczas I Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach VII kadencji wszyscy „nowi” radni złożyli ślubowanie. Wybrano też przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępcę, członków komisję rewizyjnej.

Przewodniczącym Rady Miejskiej został Tadeusz Krystecki, zastępcą Wiesław Bochenek.
Do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej wybrano Wandę Kuczerę, Joannę Roszkowską, Małgorzatę Żebrowską-Piotrak, Krzysztofa Terczyńskiego oraz jako przewodniczącego komisji Adama Salwowskiego.

Po zakończeniu z inicjatywy www.LOMIANKI.INFO radni ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Od lewej: Wiesław Bochenek (wiceprzewodniczący RM), Andrzej Graf, Beata Duch Kosiorek (sekretarz UM), Cezary Astrau, Maciej Wroniewski, Wanda Kuczera, Wanda Karaś, Tadeusz Krystecki (przewodniczący RM), Joanna Roszkowska, Tomasz Dąbrowski (burmistrz), Maria Zalewska, Piotr Rusiecki (zastępca burmistrza), Ewa Krzyżowska, Adam Salwowski, Mariola Niecikowska, Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Bogusław Pawłowski, Paweł Słupski Kartaczowski, Piotr Bartoszewski, Krzysztof Wawer, Krzysztof Terczyński, Bogumił Sikorski, Wojciech Berger.
Na zdjęcie grupowe „nie załapał” się Marcin Etienne.

Wszystkim życzymy powodzenia w pracy na rzecz mieszkańców Łomianek, trafnych decyzji, satysfakcji z pełnionej funkcji.

I Sesja RM VII kadencji // VIDEO

I Sesja RM VII kadencji // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

19 komentarzy

 1. mike32432

  Co znaczy „nie załapał się” Marcin Etienne. Oni olali go czy on olał ich?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Tomisław

  Życzę Łomiankom jak najlepiej, ale obawiam się, że ta Rada będzie mało samodzielna i zamiast realizować potrzeby mieszkańców będzie podejmowała decyzje ustawione pod Burmistrza, i jego wynik wyborczy. Bo kto jak kto ale główny doradca Dąbrowskiego czyli Rusiecki już wie, że od dziś trzeba pracować na następne wybory.

  Oby oba kierunki i te pijarowskie i rzeczywiste potrzeby mieszkańców były zbieżne.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Samir

  Witam, kiedy będzie wideo z tej sesji?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. łahciM

  rada Emerytów – średnia wieku Panów w pierwszymn rzędzie to chyba 70 lat

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Obserwator III

  Szkoda, że nie dostrzegasz problemu, ale rozumiem to. Wszystko traktujesz zapewne z własnej perspektywy, nienawiści i czarnego PR i propagandy i sztuczek socjotechnicznych. Niewielu w Łomiankach posiada odpowiednio głęboko wiedzę by tego dokonać z wyjątkiem nienawiści. Ja tego nie potrafię, bom człowiek ułomny.Natomiast ty zdajesz się obcować z ta wiedzą, na co dzień. I przy takim założeniu trudno odsunąć od siebie wniosek, że dzięki takiej wiedzy swoich zwolenników w zakresie PR ktoś wygrał w gminie wybory. Czy o to ci chodzi, zbyt mało ci zwycięstwa, chcesz jeszcze dobić pokonanego do końca? Dajesz mu w dodatku czerwoną kartkę, która w sporcie dotyczy poważnych naruszenia zasad gry, a w przypadku wyborów jest określeniem zupełnie nietrafnym. Bo nie można mówić w przypadku tych wyborów o żadnym wykroczeniu jedynie o poparciu lub jego braku.
  Natomiast nienawiść jest uczuciem, które towarzyszy gatunkowi ludzkiemu od zarania. I nie każde, a nawet najbardziej kontrowersyjne wystąpienie przeciw burmistrzowi musi być jego wyrazem. Może to być najzwyklejszy protest. Tyle, że człowiek człowiekowi nierówny i dla niektórych nienawiść zawsze i wszędzie determinuje ich postępowanie, być może, że i ty się do nich zaliczasz.
  Sprawa obecnej zgody z radą odłóżmy do rozpatrzenia za rok, dwa. Z przednią radą burmistrz też w pierwszych dniach żył w wielkiej zgodzie!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. www

  Widać że zieloni radni, wszystko mają na kartkach, Rusiecki pokazuje palcem i miejsce przewodniczącego rady jakie właściwe po prawicy wicka ,w przyszłości decyzje też będą mieli napisane. Aż w końcu ktoś się zdenerwuje. A te głosowanie to tajne czy jawne na oczach wszystkich.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Na oddzielną uwagę zasługuje głos Krysteckiego , to mutacja czy co?????

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Przewodniczący z 20 letnim doświadczeniem samorządowym , żenada i wstyd.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. obserwatorka

  Ale sekretarka przewodniczącego w osobie Ruska na końcu jest zmęczona . Prowadzenie tej sesja to bełkot. Panie Grądzki wrócić ze swoją fachowością.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. senior

  Nie kochałem byłego przewodniczącego RM–ale to co widziałem
  to żenada prowadzenia sesji. Brawo mister Etienne za odwagę. Znam tylko pana z czerwonej gazety .Mam nadzieję, że zarazi Pan swoimi pomysłami innych. Czerwona gazeta przynosi wstyd naszej społeczności. I chociaż jestem wierzący myślę ,że część radnych w swojej przysiędze winna mówić…tak mi przebacz Bóg.
  Życzę powodzenia!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Anonim

  List Krysteckiego (skąd wiedział że go wybiorą na przewodniczącego?)na koniec sesji to chyba żart. Zapowiedział tym, że nie będzie wydawał czerwonej gazety plującej jadem i obrzucającej błotem, uczciwych ludzi mieszkańców Łomianek. Teraz zwraca się o zgodę a kto tę niezgodę podniecał i latał po Łomiankach z tą szmatą. A Dąbrowski co zrobił jako katolik aby to powstrzymać. Jacy oni teraz będą układni i dobrzy odwołujący się do moralności. Ile ludzi zwolnili z Urzędu , ile krzywdy ludzkiej powstało. Cynizm i zakłamanie i już.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. kot w worku

  Pierwszy pan, który proponował kandydatów do komisji skrutacyjnej miał ich wypisanych na kartce. Czyżby scenariusz przygotowany wcześniej? 🙂 Z obserwacji pierwszej sesji widać, że pan przewodniczący jeszcze niezbyt sobie radzi z prowadzeniem sesji. No nic – zobaczymy co będzie dalej. Szczerze życzę powodzenia, umiejętności wypracowywania kompromisów z radnymi spoza klubu, i tej prawdziwej niezależności w myśleniu i działaniu.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. logo

  Jaką instrukcję dostali, głosujemy za urną, a z boku władza widzi jak kto głosuje, wszystko pod sznurek, dopiero Pan Berger pokazał jak to trzeba zrobić.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. mim

  Pan Krystecki ma jakiś problem z głosem. Ciężko słucha się jego wypowiedzi.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. win

  Pożyjemy zobaczymy, zanosi się na wesoło. Ale Kali uzna, że mu wszystko wolno. Tamci byli niekompetentni ale obecni owszem, zobaczymy czy sobie obniżą czy podwyższą stawki. Zobaczymy. Chyba , że znów wymyślą inne ścieżki.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. ananke

  Moim zdaniem p.Etienne niepotrzebnie się „podłożył”. Takie zachowania to woda na młyn Rusieckiego. Trzeba było stanąć do zdjęcia razem z Krzyżowską i Piotrak, albo chociaż koło Bergera.

  Co do Krysteckiego i czerwonej gazety? Z danych w KRS, wynika że nie jest on właścicielem firmy wydającej ten szmaciuch. Skoro tak, to nie on podejmuje decyzje co się w niej drukuje. Po drugie – powiedział że nie będzie atakował uczciwych mieszkańców Łomianek. A percepcję uczciwości ma trochę inną niż definicja w słowniku.

  Według Krysteckiego uczciwym jest burmistrz który oszukuje swoich mieszkańców że nic nie wie o planowanych na jej terenie inwestycjach i na spotkaniach z nimi kłamie w żywe oczy.

  Nieuczciwa jest za to np. radna wielu kadencji która jako inwalidka/rencistka zgłosiła się do programu w którym rozdawano laptopy i miała nieszczęście ten laptop otrzymać.
  Taka mentalność Kalego…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *