www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

II część Debaty nie odbędzie się 🙁

Na 23 listopada 2014 roku była planowana II część Debaty Kandydatów na Burmistrza Łomianek 2014. Kandydaci biorący udział w II turze wyborów samorządowych zostali zgodnie z zapowiedziami zaproszeni do udziału w spotkaniu z mieszkańcami.

Spotkanie, które w założeniach odbywa się na transparentnych, równych i wcześniej publicznie znanych zasadach dla wszystkich uczestników (mieszkańców i kandydatów) miało być kontynuacją sprawdzonej i społecznie pożądanej formy prezentacji osób ubiegających się o stanowiska publiczne.

Na zaproszenie wystosowane do Komitetów wyborczych – KWW Tomasza Dąbrowskiego oraz KWW Zgoda Buduje Przyszłość – odpowiedział pozytywnie komitet kandydata Wisława Pszczółkowskiego. Dziś o godzinie 14:44 na adres redakcja@lomianki.info wpłynęła odpowiedź negatywna od komitetu kandydata Tomasza Dąbrowskiego (patrz poniżej).

W związku z tym, że scenariusz debaty przewidywał m.in. konfrontację obu kandydatów i ich poglądów na temat najważniejszych spraw dotyczących Łomianek, organizacja Debaty przy udziale tylko jednego kandydata jest bezzasadna.


Jednocześnie chciałbym poinformować, że w odpowiedzi KWW Tomasza Dąbrowskiego przekazywane są nieprawdziwe informacje.
Informuję, że sugestie jakoby „zarówno portal jak i gazeta Lomianki.info w sposób nieobiektywny, często nierzetelny i tendencyjny opisywał działania Urzędu Miejskiego” są nieprawdziwe. Gdyż właśnie w LOMIANKI.INFO i tylko w LOMIANKI.INFO mieszkańcy Łomianek znajdują informacje przedstawiane z możliwie wielu stron. Fakt, że Urząd i kierujący nim Tomasz Dąbrowski, nie odnosił się wielokrotnie, mimo wielu próśb kierowanych drogą mailową i telefoniczną, do tematów poruszanych na łamach LOMIANKI.INFO nie jest ani winą ani zasługą LOMIANKI.INFO.

Kolejną nieprawdziwą informacją jest stwierdzenie, że „w redakcji zasiadał członek zarządu jednej z partii politycznych”.
Oświadczam, że w redakcji LOMIANKI.INFO nie zasiadał nigdy żaden członek partii politycznej. Ponadto, należy zauważyć, że współpracując z LOMIANKI.INFO na łamach gazety i portalu piszą osoby, których poglądy są tak różne, jak różne poglądy reprezentuje całe społeczeństwo Łomianek. W moim przekonaniu nieistotne jest kto należy do jakiej partii czy stowarzyszenia. Łamy są otwarte dla wszystkich. Do tej pory na łamach gazety LOMIANKI.INFO publikowane były również informacje stowarzyszeń, które obecnie deklarują polityczne poparcie dla Tomasza Dąbrowskiego.
Ważne jest to, aby ludzie piszący mogli swoją pasją i rzeczywistym patriotyzmem lokalnym zarazić czytelnika. Co jak do tej pory się udaje i za co osobom współpracującym bardzo dziękuję.

Jednocześnie chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości, zwłaszcza wiceburmistrza Piotra Rusieckiego. Deklaruję, że w LOMIANKI.INFO nie będzie pisane tylko to co władza by chciała, nawet pod groźbą utrudniania dostępu do informacji publicznej czy też oczerniania w oczach czytelników i reklamodawców. Deklaracja ta dotyczy każdej władzy, nie tylko obecnej, ale i tej, która była i też tej, która będzie, jutro, za rok, za 10 lat…


Abstrahując o powyższego, bardzo szkoda, że kandydat Tomasz Dąbrowski ani razu – z trzech podejmowanych prób – nie chciał się spotkać z mieszkańcami Łomianek podczas organizowanych, przez niezależne od niego osoby, spotkań przedwyborczych.

redakcja@lomianki.info

II część Debaty nie odbędzie się :(

II część Debaty nie odbędzie się :(

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

44 komentarze

 1. rdzenny

  Niech żyje demokracja! Niech żyje lęk przed spotkaniem z wyborcami… Brawo!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. m

  Debata jest zupełnie zbędna wiadomo jak pracował P.Pszczólkowski,a jak P.Dabrowski.Wiadome jest iz Łomianki dzięki obecnemu Burmistrzowi Łomianki pną się w górę .

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mleko

  lomianki.info jako obiektywny portal… ha ha ha… chodzicie na pasku byłych i obecnych działaczy… litości…

  0
  0
  Odpowiedz
 4. łahciM

  Dąbrowski pokazał że ma mieszkańców w d…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. ZXCV

  Dlaczego mnie to nie dziwi?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. ewac

  Maćku, masz absolutną rację ! A pismo KWW Tomasza Dąbrowskiego jest tak aroganckie i lekceważące i Łomianki.info i nas wszystkich mieszkańców 🙁
  Bardzo to jest smutne, zwłaszcza wobec zbliżających się wyborów II tury !

  0
  0
  Odpowiedz
 7. al

  każdy ich zna, owszem! ale czy to wyklucza debatę? możliwość porównania obu kandydatów. wydaję mi się to bynajmniej dziwne (!) i niekorzystnie wpływa na mają ocenę Pana Burmistrza (zwłaszcza dopisek, że jego nieobecność na 1 nie przełożyła się na głosy). Sodówka chyba uderzyła do głowy! Wydaje mi się czymś naturalnym udział w debacie. Zarzut, że organizator jest stroniczy (jest jakimś argumentem, ale dosyć kiepskim, facet który rządzi miastem powinien sobie radzić z takimi sytuacjami). Mam propozycje niech komitet Pana Dąbrowskiego zaorganizuje debatę (!) albo Pana Pszczółkowskiego. Wolałabym debatę, niż gazetę w skrzynce (swoją drogą o przerażającym poziomie).

  0
  0
  Odpowiedz
 8. zsali

  u Maciuś się zdenerowował, że stał sie passe w Łomiankach

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Loki

  Redakcja jak zwykle w swoim stylu, byle „kopnąć” burmistrza lub nawet obu. Tylko po co?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. rex

  i ten opis ma być rzekomo bezstronny, czasem czytam łomianki info i nigdy to pismo nie było bezstronne, więc wcale mnie nie dziwi odmowa. Może po prostu niech taką debatę zorganizuje ktoś naprawdę bezstronny, czyli żadna z lokalnych gazetek, bo niestety każda jest stronnicza..

  0
  0
  Odpowiedz
 11. ariel

  karaś pytasz jak to nazwać.OBŁUDA,ale ten kto zna pana R.nie będzie zdziwiony.Znamy to z ponad pięćdziesiątletniej histori naszego kraju . Komunistyczna nauka nie poszła w las

  0
  0
  Odpowiedz
 12. śmiesznie oburzeni

  Jak sobie myślę o tym wpisach na lomianki.info, to tylko czekam już aż pani Krysia z mięsnego będzie chciała organizowac debaty z kandydatami na burmistrzów… I jak będzie dogłębnie oburzona, że nie chcą brać udziału, to również będzie pisała podniosłe słowa o tym, że jest przecież obiektywna i że oni nie szanują ludzi i mają gdzieś wyborców. Z czym do ludzi…? Gdybyście chociaż umieli wyważyć argumenty stron. I przede wszystkim to ludzie decydują czy jesteście obiektywni, a nie wy sami.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. niezadowolony

  Biedny pan Burmistrz się boi debaty ma coś do ukrycia zachowuje się jak dziecko z pod spódniczki wysyła dziwne wyjaśnienia. To jest dziecinne. Pan burmistrz ma następne cztery lata na budowanie swojego wizerunku za który zostanie skrupulatnie rozliczony bo nie będzie miał możliwości zwalić na radę. miłego rządzenia do czasu panie TD.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Arleta

  Uwazam odmowe za calkowite lekcewazenie wyborcow , mam was gdzies

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Rzetelny

  Pani Kubicka w piśmie informuje, że cyt.”do niedawna w redakcji zasiadał członek zarządu jednej z partii politycznych”. To ja też przypomnę,bo może nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że kandydat na radnego zgłoszony przez KWW T.Dabrowskiego z okręgu nr 9, który notabene uzyskał mandat, złożył oświadczenie, cyt. „PEłNIłEM SŁUŻBĘ W ORGANACH BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA”. Miejmy nadzieję, że w związku z tym, powtórki z PRL w Łomiankach nie będzie!

  0
  0
  Odpowiedz
 16. mk

  a po co ta debata żeby słuchać o dokonaniach i wzajemnych oskarżaniach się na wzajem

  0
  0
  Odpowiedz
 17. wicek

  Cienki bolek, lamus, tchórz. Czy tak można określić człowieka uciekającego przed odpowiedziami na pytania mieszkańców? Może jednak ma coś do ukrycia. Jeśli w Polsce mamy takich komandosów to wstyd i hańba dla Wojska Polskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. śmiesznie oburzeni

  polecam mocniej rozkręcać ten festiwal złości na Dąbrowskiego – co tak słabo? Ludzie, przecież jak ktoś nie staje do debaty do najpewniej jest zdrajcą i oszustem. Albo jeszcze lepiej, możliwe, że w piwnicy ukrywa coś strasznego! Nawołujmy to sprawdzenia przez organy państwa piwnicy Dąbrowskiego! Może odkryjemy tam np. plany na następną kadencję napisane już 3 lata temu. To skandal i bezczelność pisać takie plany.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. wyszlo jak zwykle

  Dajcie już spokój Dąbrowskiemu. Niech rządzi razem z Rusieckim, Krysteckim, Bochenkiem, Terczyńskim, Roszkowską i łysym na trybunach.

  Mieszkańcy dając mandat tej ekipie chyba są świadomi tego jakich ludzi poparli.

  Jedno jest pewne, w wyborach nie liczą się poglądy, pomysły, programy, idee, dokonania.
  Liczy się przynależność partyjna. Partia Dąbrowsko Rusiecka wygrała.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. zsali

  Zapraszamy na wybory, już po wymianie radnych jest spokojnie, spokojniej będzie jeszcze po 30 listopada, kiedy Pan Pszczółkowski wróci do swojego spokojnego miejsca pracy w Warszawie:-)

  0
  0
  Odpowiedz
 21. xxxx

  do zsali-nie wiadomo,może p.Dąbrowski ze spółką powiększą grono bezrobotnych.
  Ja z całego serca im tego życzę.Wielu pracownikom wycisnęli łzy z oczu.Ponadto do rządzenia gminą nadają się tak jak baletnica do kopalni.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Anonim

  tak wycisnęli łzy rodzinom poprzedniej władzy które masowo były pozatrudniane we wszystkich spółkach, urzędach, icds oraz szkołach

  0
  0
  Odpowiedz
 23. 777

  Najlepszy humor to Gazeta Łomiankowska w komentarzu Rusieckiego, a obecnie Burmistrz na każdej stronie tej gazety. Cynizm i obłuda. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. 777

  Jeszcze jedno, jaki katolicyzm prezentuje Dąbrowski skoro pozwolił swoim kumplom ( w czerwonej gazecie) zgnoić ludzi którzy wyciągnęli go z domowych kapci i wypromowali nie szczędząc prywatnego czasu i nie tylko czasu. W związku z tym czy ma na coś wpływ?????

  0
  0
  Odpowiedz
 25. tom

  Nie wiem jak będziecie „psioczyli” na p. Dąbrowskiego, ja i tak nie niego zagłosuję, bo dobrze burmistrzował przez 4 lata. Wystarczy tylko obiektywnie spojrzeć wokoło. Myślę, że tak postąpi większość obiektywnych mieszkańców Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. dobry

  Jako mieszkańcy możemy tylko żałować, że debata się nie odbędzie. Każde takie spotkanie jest ważne, a zwłaszcza te które nie są robione pod dyktando władzy.
  Mieszkańcy mają prawo do takich spotkań, szkoda, że jest ono ograniczane.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. <

  Liczą się czyny, a nie gadanie. Na debacie każdy powie co takiego by zrobił, a z tego g.. no będzie. Po co komu debata.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. dobry

  No faktycznie po co komu debata. Można nawet zapytać bardziej ogólnie – po co komu spotkania organizowane nie pod dyktando władzy, po co komu spotkania nie „pod patronatem”, po co komu demokracja, po co komu społeczeństwo obywatelskie.

  Wiadomo, że części elektoratu wystarczy prosta w odbiorze propaganda, kontrolowane przez władzę media i laudacje pod patronatem.
  Jednak bardziej świadomi i wymagający mieszkańcy oczekują czegoś więcej.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. zsali

  Dziś na bazarku Pszczólkowski pokazał co dla niego znaczy słowo debata:–)

  0
  0
  Odpowiedz
 30. red68

  Debata jest dla mieszkańców, żeby zobaczyli co kandydaci mają im do zaoferowania.

  Dąbrowski tradycyjnie ma wszystkich w pupie. No może za wyjątkiem kolesi i znajomków.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. Obserwator III

  A może Pan Dąbrowski potrzebuje do debaty szczególnych warunków tylko zapomniał, że może je postawić. Może jakiś ustronny pokoik koniecznie z suflerem i całym sztabem. Może jakiś specjalny fotel, pufy, zarękawki, przychylnego kamerzystę, co zapewniło mu dobry wizus lokalnej primabaleriny? Kamery i TV czy rzutnik na auli ICDS to nie problem. Może ma inne specjalne wymagania, jak obstawa służb miejskiej i policji z tarczami i pałami. No i koniecznie broń gładko lufowa i granaty łzawiące i hukowe! Mógł tego wszystkiego zażądać i od razu się skompromitować. Wołał się wycofać z błahego pozoru, po raz kolejny uciekając od debaty publicznej. A nawet powyżej zamieszczone wpisy świadczą, że jego obawy są nieuzasadnione, bo ludzie tu piszą wszystko i bez cenzury i takie są wszystkie wpisy w lomiankach.info! Ba w świetle tego, można powiedzieć, że jego uzasadnienie jest tchórzliwe i świadczy o jego braku wiary w rozsądek mieszkańców i braku podstawowych nawet kompetencji do dyskusji z przeciwnikiem! Może obawia się prawdy z sali, bo niektórzy mają go za osobę o narcystycznym usposobieniu, a takiego łatwo obrazić! O pytaniach przeciwnika nie mówię, bo mógł y zażądać ich treści wcześniej. I kilka linijek tekstu odpowiedzi, które jest w stanie nauczyć się nawet mocno ograniczony człowiek.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. oko

  Tu wszyscy o Dąbowskim, a przecież z tylnego siedzenia rządzą kpiarze i oszczercy – dynozaur Krystecki (syndrom kalego jemu saruchowi wolno innym nie) i junior Rusiecki.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. Obserwator III

  Nie naruszaj tajemnicy publicznej. Wszyscy o tym, co nieco wiedzą, ale chodzi generalnie o usunięcie z drogi persony nr, 1 czyli jak to niektórzy nazywają lokalnej marionetki. To wszak ona daje władzę innym szastając własnym dobrym imieniem i nazwiskiem. Cóż trafiło się mu skarb w postaci osób kierujących z tylnego siedzenia, więc go pilnuje jak skarbu, bo cóż biedaczek ma robić.

  0
  0
  Odpowiedz
 34. oko

  Przyznaję rację w zupełności.

  0
  0
  Odpowiedz
 35. Marita

  Taka prawda niestety

  0
  0
  Odpowiedz
 36. zgminy

  Oj „pieski” szczekacie i szczekacie w karawana idzie dalej dla dobra nasze gminy. Na nic wam ujadanie. Najwyżej zamoczycie jakiś róg.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. bonbonella

  Poprę każdego kandydata, który ma uczciwe podejście do swoich wyborców, jest w stanie przeciwstawić się grupkom manipulatorów, a po wyborach gwarantuje rozwiązanie miejscowych konfliktów poprzez rzeczowe negocjacje, a nie psychopatyczne podjudzania i szczucia nas na siebie wzajemnie. Działania ekipy obecnego burmistrza z ostatniego roku jego kadencji nie pozostawiają mi złudzeń co do mojej przedmiotowej roli jako mieszkańca, jeśli wybra wybory. Nie zaryzykuję, sorry.

  0
  0
  Odpowiedz
 38. infołomianki

  Ta pszczoła nastawia parkingów
  i bedzie stawiał strażakom z ospŁ
  vodeczke i dziobał u licznego grona
  ochotników bohaterów za dobrą kwartalną
  kase ! Tak jak kiedyś sokół.gdzie były
  za ich rządów dotacje ??? Wszystko na
  kreche !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 39. Anonim

  nie wiem po co nam debata, jak burmistrzem powinien zostać Tomasz Dąbrowski. Wskazuje na to logika dokonanego wyboru rady miejskiej w której zasiada 15 jego radnych. Zatem żeby nie było takiej sytuacji jak miała miejsce w poprzedniej kadencji należy pójść i oddać głos za Tomaszem Dąbrowskim. A poza tym czy Pszczółkowski będzie chciał pracować za 4 tysiące jak Tomasz – przecież zarabia w Warszawie znacznie więcej, chyba to z jego strony byłby brak logiki pod warunkiem że chce podchodzić do burmistrzowania uczciwie. Dla mnie ( ja bym tak zrobił) żeby nie ponieść jeszcze większej porażki powinien zrobić to co ze swoim plakatem przy skrzyżowaniu ul. Wydmowej i Kolejowej przy E7 (- nie ma już go) powinien wycofać się z wyborów pod jakimś pretekstem (że chce być radnym powiatowym bo takiego wyboru dokonali ludzie)

  0
  0
  Odpowiedz
 40. !!!!!!

  Weżcie na głosowanie swoje długopisy, żeby nie było cudów nad urnami.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. zsali

  Zwlaszcza w kotekscie tego, że w komisjach siedza prawie sami przedstawiciele opozycji!

  0
  0
  Odpowiedz
 42. Obserwator IV

  Debata powinna się odbyć nawet uznając argument komitetu burmistrza, że redakcja portalu lomianki.info nie jest do końca obiektywna. Same debaty maja charakter obiektywny i szkoda, że do tego nie odniósł się KWW Tomasza Dabrowskiego. Tym niemniej ja nie mam wątpliwości i zagłosuje w II turze na obecnego burmistrza. Skoro tak pewnie wygrał w radzie, niech bierze całą odpowiedzialnośc i rozliczymy go za 4 lata albo wczesniej jak narozrabia. Troche to przypomina wybór mniejszego zła ale cóż taka jest demokracja…

  0
  0
  Odpowiedz
 43. Justyna

  Tłumaczenie się przez Dąbrowskiego jest śmieszne. Najpierw nie chciał spotkać się z innymi kandydatami i mieszkańcami bo mu data kolidowała z wizytą na cmentarzu, potem nie wpuścił mieszkańców do klubu mieszkańca w Dąbrowie i debata musiała być pod wiatą, a teraz nie chce bo mu organizator nie pasuje.

  Widać że koleś ewidentnie ucieka. Moim zdaniem dlatego, ze nie ma wiedzy o tym co się dzieje w Łomiankach. Kręcą min jak chcą.

  A jeżeli chodzi o obiektywność Lomianki Info to nie ma nic do zarzucenia. Dla Dąbrowskiego i Rusieckiego nie jest obiektywne bo nie chodzi na sznurku tak jak by chcieli.

  Szacunek dla Lomianki Info!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *