www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

II edycja kursów komputerowych…

Jak wysłać maila? Jak wyszukać dogodne połączenie autobusowe? Jak zapłacić rachunek przez Internet? Takie i inne pytania padały na kursie komputerowym dla seniorów pt. Komputer oknem na świat.

17 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie II grupy uczestników kursu komputerowego. 8 seniorów zapoznawało się przez ostatnie 4 tygodnie z podstawami obsługi komputera oraz Internetu.

Na jeden cykl składa się osiem spotkań. Nasi seniorzy uczyli się podstaw poruszania w internecie, wyszukiwania informacji, tworzenia plików tekstowych. Pokazywaliśmy również wyszukiwarkę połączeń komunikacji miejskiej, przybliżyliśmy jak wyszukać dogodne i tanie połączenia autobusowe, w jaki sposób ustalić trasę dojazdu do wakacyjnych miejscowości oraz jak – za pomocą google maps oraz google street view – obejrzeć interesujące miejsca w Polsce i na świecie.
Seniorzy bardzo aktywnie pracowali, solidnie przyswajali wiedzę dotyczącą nowych technologii co zaowocowało uzyskaniem umiejętności komputerowych a także pamiątkowych dyplomów.

Biblioteka cyklicznie organizuje kursy komputerowe dla seniorów. Odbywają się one we wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 12.00 w bibliotece przy ul. Wiejskiej 12a.
Zapisy pod numerem telefonu 22 751 32 23.

źródło: Biblioteka Publiczna w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

II edycja kursów komputerowych...

II edycja kursów komputerowych...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. loniek

  Kurs bardzo dużo mi pomógł, zdobyłam więcej informacji na temat obsługi komputera.Czekamy na dalsze zajęcia dla seniorów. Pozdrowienia dla prowadzących i uczestników kursu.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. bożen-na

  Na zdjęciu od lewej p.Gabrysia i p.Michał – prowadzący kurs. Wpaniali młodzi ludzie, pełni pasji, cierpliwi, wyrozumiali.

  Jestem zachwycona, że córka namówiła mnie na uczestnictwo w 1szej edycji. Pozdrawiam wszystkich, Pani Dyrektor gratuluję pomysłu.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *