www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

Ponad 100 stoisk z zabawkami. Hala sportowa ICDS wypełniona „po brzegi” dziećmi i dorosłymi. Setki transakcji, których przedmiotem były zarówno pojedyncze przedmioty, jak i wielkie kolekcje. Własna waluta. Młode talenty w dziedzinie reklamy i marketingu.
Osoby, które przyszły na zorganizowany – już po raz trzeci – przez Stowarzyszenie Pracownia Łomianki Bazar Zabawek Używanych, dobrze wykorzystały niedzielne przedpołudnie.

Bazar ruszył w niedzielę (1 grudnia 2013 r.) o 11 rano. Sprzedający zajmowali zarezerwowane wcześniej stoiska. Towar z reguły nie mieścił się na stolikach, więc rozkładany był także na podłodze.Pojawiły się pluszaki, lalki, książki, gry komputerowe, gry planszowe, całe kolekcje zabawek: petshop, Barbie, zabawki z filmów animowanych,puzzle, zabawki elektroniczne, kaski, hełmy, przebrania, stroje karnawałowe, ubrankadla lalek, rowery, sanki itp.
Szefami stoisk były dzieci (pod opieką dorosłych) i to głównie one prowadziły sprzedaż.Dorośli starali się trzymać z boku, pełnili funkcje pomocnicze lub doradcze.

Ważnym i tradycyjnym elementem Bazaru jest własna waluta, której nazwa pochodzi od nieformalnego, honorowego patrona Stowarzyszenia – Chucka Norrisa. Norrisy szybko zostały zaakceptowane jako obowiązująca na bazarze waluta.
Z rozmów przeprowadzonych z rodzicami wynika, że dzieci sprzedawały zabawki, z których wyrosły i które same do sprzedaży wytypowały – czasem po długich pożegnaniach.Oczywiście bardzo często sprzedający stawali się kupującymi i zarobione norrisy przeznaczali na zakupy. Ceny na bazarze były zdecydowanie niższe niż w sklepach i w miarę upływu czasu pojawiały się szalone promocje.
Podczas bazaru sprzedający mogli reklamować swój towar przez głośniki, dzięki czemu zebrani byli świadkami niezwykłego festiwalu dziecięcej kreatywności w promowaniu swoich stoisk, oraz przedmiotów wystawionych na sprzedaż.

Bazar to lekcja przedsiębiorczości. Dzieci mają okazję przekonać się, że zabawka, nawetta, która dla nich przestała być atrakcyjna, ma swoją wartość i może sprawić radośćinnemu dziecku.W tegorocznej edycji Bazaru postawiliśmy też na wczesną profilaktykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży, głównie dotyczących „nowoczesnych” uzależnień: od telewizji, gier komputerowych i internetu.

Organizatorem i pomysłodawcą Bazaru Zabawek Używanych jest Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI. Bazar został zorganizowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Zapraszamy za rok!

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.pracownialomianki.org i podzielenia się propozycjami innych imprez, które chętnie widzielibyście w Łomiankach.

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki

Dziękujemy: dyrekcji ICDS za udzielenie zniżki w wysokości 50% na wynajem sali sportowej, Gminie Łomianki za dofinansowanie materiałów promocyjnych, oraz Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach, dzięki któremu możliwe było wynajęcie sali i tym samym zorganizowanie imprezy!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

III Bazar Zabawek Używanych za nami!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. mama

  Było super. Dziecko szczęśliwe.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Krzysiek

  Sprzedaliśmy zabawki za 220 norisóe. Kupiliśmy nowe gry planszowe za 100 norisow i zestaw książek za 30.
  Fajna akcja. Oby częściej.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Jan

  Jak to wynajęcie sali? To teraz łomiankowskie Stowarzyszenie organizujące imprezę dla dzieci musi wynajmować salę?

  To jest jakiś żart? Co się w tych Łomiankach Dąbrowskiego dzieje?
  Koszą kasę nawet ze stowarzyszeń a ciągle im brakuje pieniędzy i zamykają Dom Kultury?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *