www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ile zapłacimy za odbiór śmieci?

W ubiegłym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu dot. realizacji zadania „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Łomianki”. W przetargu wzięło udział osiem firm. Najkorzystniejszą cenę zaproponowało KOBE Paweł Kotowski Krzysztof Kotowski s.c. – 11.404.800,00 zł. Urząd Miejski zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania 9.399.131,20 zł.

Jednocześnie doszło do otwarcia ofert na zadanie pn. „Utrzymanie i obsługa gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (GPSZOK) zlokalizowanego na terenie gminy Łomianki”. Najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny zaproponowała firma Byś Wojciech Byśkiniewicz – 1.498.176,00 zł. Gmina zaplanowała na ten cel 3.028.060,80 zł.

Przy realizacji postępowań przetargowych oprócz ceny, jest także kryterium czasu realizacji reklamacji. Zgodnie z nową umową z gminą wykonawcy będą mieli od 24 do 72 godzin na ich przeprowadzenie. Jednak jak widać w poniższych tabelach wszyscy zaproponowali 24 godziny, więc faktycznie decyduje cena.

Jakoe stawki za odbiór odpadów komunalnych będą obowiązywać nas – mieszkańców – od 1 stycznia 2016 r. zależy od wysokości kwoty, która będzie znajdować się w ostatecznie w podpisanych umowach.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Ile zapłacimy za odbiór śmieci?

Ile zapłacimy za odbiór śmieci?

Ile zapłacimy za odbiór śmieci?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. Zoska P.

  Trzeba pilnować, żeby znowu burmistrz nie zaproponował jakiś wygórowanych stawek jak poprzednio. Przedtem w radzie byli radni działający w imieniu mieszkańców i dla dobra mieszkańców, którzy nas przed tym obronili i sprzeciwili się takim pomysłom burmistrza.

  A teraz? Czy teraz któryś z radnych sprzeciw się burmistrzowi? Nie sądzę!
  Mieszkańcy musimy pilnować decyzji, któe podejmuje Dąbrowski i radni z jego komitetu.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Marcin

  Zdecydowanie powinna być zwiększona częstotliwość odbioru niesegregowanych. Czy ktoś to brał pod uwagę?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. WiWi

  Zwiększona częstotliwość – tak, tyle że recyclingu. Nasze małe osiedle ginie w stosie worków z papierami , szkłem i plastikami które stanowią 90% odpadów domowych. Reszta prawie w całości daje się skompostować w ogródkowym kompostowniku…

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Kamil

  Czy to będzie oznaczało wymianę pojemników firmy sita?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. WaWa

  Popieram stanowisko Zośki.
  Wydaje mi się że poprzednio najpierw RM ustaliła stawkę od osoby, a następnie UMIG rozpisał przetarg, a więc mieszkańcy przed ogłoszeniem przetargu znali kwotę miesięczną opłaty za wywóz śmieci. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *