www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Inauguracja roku akademickiego UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach zaprasza w dniu 6 października 2010 r (aula ICDS, godzina 18.00) na inauguracje roku akademickiego oraz wykład Iwony Majewskiej-Opiełko pt. Masz wybór…

Wykład pt. „Masz wybór”” wygłosi Pani Iwona Majewska-Opiełka która jest założycielką i główna postacią Akademii Skutecznego Działania . Jest trenerem liderów, mówcą motywacyjnym, psychologiem-doradcą rozwoju osobowości, autorką książek.

Iwona-Majewska-Opiełka jest jedną z najciekawszych postaci rynku szkoleniowego. Autorka unikatowego programu szkoleń opartych na świadomym wpływaniu na podświadomość, doskonaleniu własnego charakteru oraz kształtowania życia w zgodzie z życiowym posłannictwem.


Informacje dotyczące UTW w Łomiankach

W dniu 14 listopada 2009 roku rozpoczął swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach.

Do naszego Uniwersytetu zapisało się już 150 osób i cały czas napływają nowe zgłoszenia, świadczy to o tym, jak bardzo była potrzebna dla naszej społeczności ta inicjatywa. A jest to dopiero zupełny początek naszej działalności.

Duże zainteresowanie naszym Uniwersytetem, świadczy o tym, że ludzie są ciekawi świata, mają potrzebę bycia razem, wspólnego działania, chcą korzystać z tych wszystkich udogodnień, które oferują im nowe technologie i chcą je poznać.

Idea Uniwersytetów Trzeciego Wieku postała między innymi po to, aby im to umożliwić. Dla osób 50+ nie ma w naszym kraju prawie żadnej oferty edukacyjnej i dlatego te uczelnie cieszą się tak wielkim powodzeniem.

W naszym Uniwersytecie nie stawiamy barier wiekowych ani wymagań związanych z posiadanym wykształceniem. Naszą ideą jest, aby każdy znalazł tutaj dla siebie coś interesującego, twórczo spędził swój wolny czas, wzbogacił swoją wiedzę oraz nawiązał nowe przyjaźnie.

Pomimo, że to początek naszej działalności proponujemy Państwu bogatą i różnorodną ofertę zajęć. Co dwa tygodnie odbywają się wykłady plenarne o dosyć zróżnicowanej tematyce – psychologia, filozofia, literatura, medycyna i in. Nasi słuchacze uczestniczą także w warsztatach literackich, kursach komputerowych, na których przeszkoliło się już.180 osób. Uczęszczają na lektoraty języków obcych na różnych poziomach. Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty malarskie w których bierze udział 20 osób. Zorganizowaliśmy już 2 wystawy prac malarskich naszych „”studentów””. Bardzo ładnie rozwija się sekcja brydżowa. Gimnastyka rehabilitacyjna, pływanie i zajęciach nordic walking mają sporą grupę fanów. Organizujemy także wyjścia do kina, do teatru, na wystawy oraz różne wycieczki.

Podczas międzynarodowego zjazdu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Gdańsku, który odbył się we wrześniu 2010 roku nawiązaliśmy kontakty z przedstawicielami Uniwersytetów w Mołdawii, we Lwowie, w Wilnie nie wspominając już o Uniwersytetach w innych miastach Polski. Jesteśmy pewni, że zaowocuje to ciekawymi inicjatywami.

Szczegółowe informacje: tel.505 257 797 lub 504 530 420, www.utwlomianki.org

źródło: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Inauguracja roku akademickiego UTW

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *