www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Inscenizacja już w niedzielę

W niedzielę odbędzie się impreza pt. Bitwa pod Łomiankami 1939.

Jak informuje UM Łomianki program uroczystości przewiduje (18.09.2016 – niedziela):
– godz. 12.00 – uroczysta Polowa Msza Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie,
– godz. 13.45 – przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości,
– godz. 14.15-16.00 – rekonstrukcja pn. „Bitwa pod Łomiankami 1939”

Uwaga! W trakcie uroczystości samochody można będzie pozostawić na bezpłatnym parkingu przy ICDS.
W związku z rekonstrukcją, Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi w niedzielę specjalne linie autobusowe. Przejazd nimi będzie bezpłatny. Autobusy będą oznakowane napisami „Bitwa pod Łomiankami”.
Linia dowozowa będzie miała swój początek na przystanku Zachodnia 01 w Dąbrowie. Autobusy wyruszą stamtąd o godz. 13.00, 13.30 i 14.00. Trasa będzie przebiegać ul. Zachodnią, Wiosenną, Kolejową, Wiślaną, Akacjową, Brukową, Warszawską, Armii Poznań aż d przystanku tymczasowego zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Rolnicza i Paderewskiego.

Linia odwozowa będzie wyjeżdżać z przystanku tymczasowego zlokalizowanego na ul. Armii Poznań przy Kościelnej Drodze. Autobusy wyruszą o godz. 15.30 i 16.00 następującą trasą: Armii Poznań – Warszawska – Brukowa – Akacjowa – Wiślana – przystanek Zachodnia 01.

W związku z zamknięciem ul. Rolniczej na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Ogrodowej, w godzinach ok. 11.00-14.00 linia „BIS” będzie kursować objazdem: ul. Warszawską i Ogrodową do Rolniczej.

Inscenizacja już w niedzielę

Inscenizacja już w niedzielę

Inscenizacja już w niedzielę

Inscenizacja już w niedzielę

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. Kasia

  To już w tą niedzielę? Trzeba znowu przygotować jakieś proszki na uspokojenie dla psa.

  Czy nie można robić tego „widowiska” tam gdzie faktycznie ta potyczka miała miejsce, czyli na Wólce Węglowej. Tam jest puste pole bez mieszkańców, nikomu by nie przeszkadzało i z faktami historycznymi by się nie mijało. Teraz to jest trochę naciągane to „pod Lomiankami”. Tak samo „pod Łomiankami” jak i „pod Izabelinem”, „pod Warszawą” czy „pod Laskami”.

  Jedyny plus, że wyrównali kawałek ulicy. Pewnie Aptekarz z Ministrem przyjadą.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. BITWA TAK!!!!!!!!!!!!1

  Jak ci sie POpaprańcu nie podoba Nasza Bitwa, zorganizowana przez Naszego Pana Burmistrz Tomasza Dąbrowskiego, albo jak ci się nie podoba Patronat Naszego Pana Ministra Antoniego Macierewicza to wypier……… do ożarowa, albo jeszcze dalej.

  To że Bitwa była na łąkach w Łomiankach wiedzą wszyscy, poczytaj sobie Naszą Gazetę Łomiankowską i nie potrzeba tu twoich mądrości POpaprańcu.

  Prawdziwy Patriota będzie zawsze stał murem za Naszym Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim i zawsze za Panam Prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

  A tak wogule to kogo obchodzi twój piesek? Opozycja zawsze się do czegoś musi przyczepić. Stadion nie pasuje, Bitwa nie pasuje, bo pieski się boją.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Bartek

  Mi się sama inscenizacja podoba. Może organizowanie co roku tego samego widowska to zbyt często, ale się nie czepiam. Może ktoś jeszcze nie widział.

  Nie podoba mi się natomist agresja z jaką są atakowani wszyscy, którzy mają inne zdanie niż Pan Burmistrz i jego Zastępca. Wrzucanie wszystkich do worka z napisem „opozycją” to manipulacja. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i powinno się je szanować.

  Więcej szacunku dla mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Kolego ,,BITWA,, swoim komentarzem dałeś świadectwo tego kim jest „prawdziwy patriota” popierający burmistrza Dąbrowskiego i prezesa Kaczyńskiego. Gratulacje.

  Jestem dumny, że nie należę do tej grupy.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Czy jest szansa aby zobaczyć rozliczenie finansowe tej imprezy? Jeżeli są tam wydawane środki publiczne to chyba taka informacje nie jest tajna. W jaki sposób można otrzymać takie informacje? Czy radni z Komisji Rewizyjnej mogli by się tym tematem zająć?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Gas

  Z Dekretu Cesarza…: „Oddelegowuję mego Zasłużonego pracownika Ps. „Bitwa” w internetowej wojnie z POpaprańcami, oraz opozycją, do uczestnictwa w kolejnej edycji <"Bitwy Pod Łomiankami">, oraz organizacji kolejnych walk, nie tylko na polach (tam gdzie zawsze), gdyż miejsca przez zabudowania jednorodzinne , coraz mniej!

  Zadanie należy wykonać do 01 lutego 2017 r. i przedstawić sprawozdanie finansowe z tych wydarzeń za rok 2016 , do dnia 30.04.2017.”

  Podpisano:
  (Podpis nieczytelny)
  Miłościwie wam Panujący.

  P.S.
  Rozliczenie za baloniki i waty cukrowe , proszę podesłać mi na maila.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *