www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Irlandczycy zaprojektują łomiankowską 'rurę’

Jak informuje – Mirosław Nieścioruk – Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomiankach…

23 lipca 2009 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. podpisał umowę z firmą TOBINConsulting Engineers z Dublina w Irlandii na wykonanie dokumentacji projektowej nabudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Łomiankach.
Wartość zamówienia wynosi 980,000 zł netto.

Przygotowana i zatwierdzona dokumentacja projektowa będzie stanowiła istotną częśćcałości dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o uzyskanie dofinansowania ześrodków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko narealizację przedsięwzięcia „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminyŁomianki”.

Zamówienie zostało podzielone na trzy etapy. Informacje nt. poszczególnych etapów wraz zeszczegółowymi zakresami i terminami wykonania dokumentacji dostępne są na stronieinternetowej Spółki (www.zwik.lomianki.pl).

Wykonawca dokumentacji – firma TOBIN Consulting Engineers – został wyłoniony wprzetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez Spółkę w połowie maja. Cały proces wyboruwykonawcy, przygotowany i prowadzony przez zespół specjalistów Spółki, począwszy odopracowania warunków przetargu (SIWZ) a skończywszy na podpisaniu kontraktu trwał trzymiesiące.

W odpowiedzi na ogłoszony przetarg ZWiK w Łomiankach Sp. z o.o. otrzymał cztery oferty.Dwie z nich pochodziły z zagranicy (firma irlandzka i konsorcjum pod przewodnictwem firmyhiszpańskiej), a dwie od firmy i konsorcjum firm projektowych z Polski. Wszystkie ofertyspełniały rygorystyczne warunki określone przez Spółkę. Firma TOBIN Consulting Engineersprzedstawiła ofertę z najniższą ceną.

Uroczystość podpisania umowy odbyła się w obecności Burmistrza Łomianek Pana WiesławaPszczółkowskiego oraz Zastępcy Burmistrza ds. Rozwoju Pana Wojciecha Tarnawskiego.Umowę ze strony TOBIN Consulting Engineers podpisali Ciaran O’Keeffe – Dyrektor DziałuBudownictwa Ogólnego, Fred Renkema – Dyrektor (Konstrukcje Budowlane) / Członekzespołu zarządzającego biurem TOBIN w Polsce oraz Monika Filusch – Dyrektor Oddziału wPolsce, a ze strony Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o. MirosławNieścioruk – Prezes Zarządu.

TOBIN Consulting Engineers
Firma TOBIN Consulting Engineers jest niezależnym wielobranżowym konsultantem z siedzibągłowną w Galway w Irlandii. Została założona w 1952 roku przez Patryka J. Tobin’a. Od ponad 50 latfirma TOBIN Consulting Engineers wspołpracuje ściśle z władzami lokalnymi, ministerstwami,władzami państwowymi, architektami, prywatnymi przedsiębiorcami oraz konsultantami planowania wcelu zapewnienia innowacyjnych rozwiązań dla rożnego rodzaju ambitnych i kompleksowychprojektow inżynieryjnych w Irlandii.
Firma TOBIN Consulting Engineers świadczy pełne, wielobranżowe usługi inżynieryjno-konsultingowe zatrudniając ponad 160 pracownikow zawodowych w sieci swoich biur w Irlandii,zlokalizowanych w Galway, Dublin, Cork, Limerick, Castlebar i Dundalk.
Firma TOBIN Consulting Engineers świadczy usługi doradztwa inżynierskiego, projektowania i zarządzania przedsięwzięciemdla szerokiego zakresu branży inżynierskiej, zarowno dla Klientow sektora publicznego jak iprywatnego…

Ponadto, firma TOBIN Consulting Engineers posiada ogolnokrajowe zasoby i środki umożliwiająceświadczenie pełnego zakresu usług dodatkowych. Są one skupione wokół wewnętrznych grupspecjalistow oferujących swoje umiejętności w pokrewnych dziedzinach inżynierskich, tj. hydrologii,geologii, hydrogeologii, gleboznawstwie, inżynierii geotechnicznej i usługach budowlanych.
Na początku 2009 roku TOBIN Consulting Engineers otworzy. w Łodzi swoje pierwsze biurozlokalizowane poza granicami Irlandii.

redakcja@lomianki.info
źródło: ZWiK Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *