www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

IV Bazar Zabawek Używanych za nami!

W niedzielę, 14 grudnia, w hali sportowej ICDS już po raz czwarty Stowarzyszenie Pracownia Łomianki zorganizowało łomiankowski Bazar Zabawek Używanych (BZU). Ponad 120 wystawców – dzieci z rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem przygotowało własne stoiska z zabawkami. Transakcje odbywały się w „walucie bazarowej”, czyli w norrisach.

Kiedy cztery lata temu rozpoczynaliśmy organizację BZU, stoiska przygotowało 45 dzieci. W tym roku w udekorowanej sali sportowej ICDS zabawki sprzedawało około 120 dzieci a kolorowe stoiska odwiedziło około 500 osób. Różnorodność zabawek przyprawiała o zawrót głowy: Pojawiły się pluszaki, lalki, książki, gry komputerowe i planszowe, puzzle, zabawki elektroniczne, kaski, hełmy, przebrania, sprzęt sportowy itp.

Pomysłodawcą i organizatorem BZU jest Stowarzyszenie Pracownia Łomianki, organizacja założona przez mieszkańców Łomianek, której celem jest m.in. integracja społeczności lokalnej, budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich.

Głównym celem BZU jest promowanie idei przedłużania życia zabawek i ich powtórnego wykorzystywania poprzez wymianę lub sprzedaż innym dzieciom albo ich rodzicom. Bazar to lekcja przedsiębiorczości. Dzieci miały okazję przekonać się, że zabawka to towar, który ma swoją wartość nawet wówczas, gdy wydaje się już nieatrakcyjna i niepotrzebna. Dowiedziały się również, że rzeczy nieatrakcyjne dla nas mogą innym nadal sprawiać radość.

BZU mógł zostać zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach i Polmo Łomianki S.A. oraz pomocy Klubu Tenisowego Frajda.
Patronat medialny nad imprezą objął portal www.LOMIANKI.INFO, który przygotował relację filmową z naszego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas, promują nasze wydarzenia i pomagają nam w ich realizacji. Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych wydarzeniach, m.in. w najbliższym Bazarze Zabawek Używanych, który już za rok… a może nawet wcześniej 🙂

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki

IV Bazar Zabawek Używanych za nami!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. kot w worku

  🙂 Świetny film.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Byliśmy całą rodziną i bez żadnego wahania mogę powiedzieć, że to najfajniejszą impreza w Łomiankach. Dzieci bardzo zadowolone i my też, bo za grosze kupiliśmy super zabawki.
  Nasze maluchy jeszcze troche są zbyt młode aby samemu sprzedawać ale za rok czy dwa pewnie pokusimy się o swoje stoisko. Na strychu w pudlach czekają zabawki 🙂

  Chciałabym jeszcze raz podziękować ludziom ze Stowarzyszenia za dobry i pozytywny przekaz. Jesteście fantastyczni. Wasza pozytywna energia może zarazić. Dziękuję.

  Agnieszka, Paweł oraz Malgosia i Kacperek.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *