www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Jak i na kogo głosowaliśmy w Łomiankach

Głosowanie w 11 obwodowych komisjach wyborczych w Łomiankach, odbyło się bez żadnychkomplikacji. Mimo ogromnej frekwencji, nie zabrakło kart do głosowania, nie było problemówtechnicznych. Karty zostały dowiezione do siedmiu komisji obwodowych, które odpowiedniowcześniej zgłosiły konieczność takiego uzupełnienia. Na uprawnione do głosowania 16 583osoby, w głosowaniu udział wzięło 73% wyborców. To jeden z najlepszych wyników w kraju.Z partii, które weszły w skład nowego Sejmu, najwięcej głosów bo 6498 oddano w Łomiankachna listę numer 8 czyli Platformę Obywatelską (54,4%). I dalej w kolejności: 3922 głosy(32,8% )na listę numer 6 – Prawo i Sprawiedliwość oraz 732 głosy (6,1%), na Koalicyjny KomitetWyborczy Lewica i Demokraci. Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało 344 głosy (2,8%).

Mieszkańcy naszej gminy mogli głosować na dwie (spośród pięciu kandydujących)osoby, ubiegające się o wejście do Senatu. Najwięcej głosów – 6727, otrzymał w ŁomiankachŁukasz Abgarowicz z PO. Na Piotra Andrzejewskiego z PiS swoje głosy oddało 3686 osób.Pozostali kandydaci otrzymali: Jacek Barszcz z LiD – 2016 głosów, Tomasz Borecki z PSL2760 głosów, a wojewoda mazowiecki Jacek Sasin 4562 głosy.

W nowym Parlamencie nie zobaczymy, mieszkańców Łomianek – Jana Grądzkiego z PiS aniAndrzeja Rafała Wojciechowskiego z PO.

Z okręgu Warszawa II, do którego należą Łomianki, do Sejmu weszło: 5 osób z PO – BronisławKomorowski, który zdobył rekordową liczbę 139 320 głosów, Andrzej Smirnow, JadwigaZakrzewska, Alicja Olechowska i Zenon Durka; z PiS – Ludwik Dorn z 81 696 głosami,Mariusz Błaszczak, Jan Szyszko, Anna Sikora. PSL reprezentował będzie w sejmie z naszegookręgu Janusz Piechociński (13 259 głosów), a LiD Marek Balicki z liczbą 19 034 głosów.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Łomiankach
Wojciech Asiński

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *