www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Jak uchronić się przed kradzieżą w czasie wyjazdu?

Wakacyjny wyjazd jest czymś, na co większość z nas czeka przez cały rok – w jego trakcie wreszcie możemy wypocząć, oderwać się od codziennych obowiązków i zmartwień, zobaczyć nowe miejsca i spędzić czas tak, jak lubimy. Bywa jednak, że planowany długo urlop wcale nie jest tak przyjemny, jak to sobie wymarzyliśmy. Czasem zostaje on przerwany przez przykre zdarzenie, na przykład kradzież, w wyniku której utracimy zabrane ze sobą cenne przedmioty lub gotówkę. Jak się przed tym uchronić?

O bezpieczeństwie swojego dobytku w trakcie podróży warto pomyśleć już przy pakowaniu. Przede wszystkim nie należy chować cennych przedmiotów (telefonu, aparatu fotograficznego, dokumentów) do walizki, lecz zawsze mieć je przy sobie, w kieszeni albo bagażu podręcznym. Jeżeli chodzi o pieniądze, lepiej nie mieć przy sobie zbyt wysokich sum – bezpieczniejsze są karty płatnicze, które w razie utraty zawsze można zastrzec. Pamiętajmy też, by nie trzymać całej gotówki razem, ale schować ją w przynajmniej dwóch różnych miejscach. W razie kradzieży bardzo pomocne będzie posiadanie kopii dokumentów oraz biletów lotniczych – warto więc je wcześniej skserować i umieścić kopie w innym miejscu niż oryginały. Podróżując środkami transportu publicznego, pilnujmy się, by nie zasnąć – zawsze niech przynajmniej jedna osoba z grupy czuwa i ma na oku wszystkie bagaże. Postarajmy się także nie pokazywać obcym osobom, że mamy przy sobie cenne przedmioty, na przykład drogi sprzęt elektroniczny – w ten sposób możemy sprowokować złodzieja. Zasada ta dotyczy zwłaszcza przemieszczania się pociągami, w których do kradzieży dochodzi niestety wyjątkowo często.

Warto wiedzieć, że kradzieże przydarzają się turystom przede wszystkim w centrach miast oraz na dworcach – a więc w miejscach, w których jest ich najwięcej. Przebywając w nich, należy być więc szczególnie czujnym i nie spuszczać swojego dobytku z oka. Jeśli nie ma takiej potrzeby, starajmy się nie stać w tłumie – tam złodziejom jest wyjątkowo łatwo działać. Torebki i saszetki zawsze należy trzymać z przodu, tak aby przez cały czas je widzieć.

Co zrobić, gdy zostaliśmy okradzeni na wakacjach?

Może się jednak zdarzyć, że mimo zachowania wszelkich środków ostrożności i tak padniemy łupem złodziei. Jak należy się wtedy zachować? Przede wszystkim nie powinniśmy panikować. Jeżeli przebywamy w Polsce, nasza sytuacja jest w miarę prosta – musimy jak najszybciej zastrzec utracone karty płatnicze i dokumenty oraz udać się na najbliższy posterunek policji, by tam zgłosić kradzież. Jeśli zostaliśmy bez pieniędzy, możemy je wypłacić w najbliższym oddziale naszego banku. Co natomiast zrobić, gdy taka niemiła przygoda przytrafi nam się podczas pobytu za granicą? Wówczas oprócz powyższych kroków koniecznie należy także odwiedzić najbliższą polską placówkę dyplomatyczną – jej adres warto sobie przygotować jeszcze przed wyjazdem. Tam otrzymamy pomoc w skontaktowaniu się z przebywającą w Polsce rodziną oraz ewentualne wsparcie finansowe. Jeżeli jednak w pobliżu nie ma żadnej ambasady ani konsulatu, do udzielenia nam pomocy zobowiązane są także urzędy reprezentujące inne kraje Unii Europejskiej.

Dobrym pomysłem na uniknięcie przykrych skutków kradzieży w czasie wakacji może być wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki temu jeżeli padniemy łupem złodzieja, ubezpieczyciel zrekompensuje poniesione przez nas straty. Warto więc zawczasu rozejrzeć się za jak najlepszą polisą – pomoże nam w tym porównywarka www.pado24.pl. Korzystanie z niej to duża oszczędność czasu i pieniędzy, a także gwarancja podjęcia dobrej decyzji!

[artykuł sponsorowany]

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Jak uchronić się przed kradzieżą?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *